Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rejestracja na policji - Norwegia

10 Postów

(evi_schober)
Wiking
Hej, niedawno przyjechałam do Norwegii. Chcę się zarejestrować na policji, niestety nigdzie nie ma żadnych wolnych terminów. Sprawdzam codziennie i dalej nic. Miał ktoś podobną sytuację? Jak to ogarnąć? Z góry dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Najpierw musisz mieć umowę o pracę i najmu mieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
A jak się Gabryś obudzi wszystko wiedzący i bez sensu się udzielający to pewnie Ci jakieś info podpowie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
Mam gdzie mieszkać, a umowę o pracę mam dostać jutro. Nie wiem tylko co to ma wspólnego z rejestracją. Rejestruję się przecież przez Internet i na tym etapie nikt mnie jeszcze o to nie pyta. Chcę zaklepać termin na policji, a żadnych wolnych terminów nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czekaj cierpliwie na wolny termin...
..zapewne chcesz otworzyć konto w banku?
...niestety musisz skorzystać z konta szwagrowego jezeli go masz i...
masz do niego zaufanie,że nie przepije wszystkiego.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
evi_schober napisał:
Hej, niedawno przyjechałam do Norwegii. Chcę się zarejestrować na policji, niestety nigdzie nie ma żadnych wolnych terminów. Sprawdzam codziennie i dalej nic. Miał ktoś podobną sytuację? Jak to ogarnąć? Z góry dzięki.
UDI to nie policja, chociaż w większości miast, mieści się właśnie w budynkach policyjnych.
Zamiast UDI, można się wstępnie zarejestrować w miejscowym urzędzie skarbowym, tam też nadają tymczasowe numery personalne -D-.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
Tak, między innymi chcę założyć konto w banku i zacząć załatwiać wszystkie formalności. No i boję się, że nie znajdę wolnego terminu w ciągu trzech miesięcy i będę musiała wyjechać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
evi_schober napisał:
Tak, między innymi chcę założyć konto w banku i zacząć załatwiać wszystkie formalności. No i boję się, że nie znajdę wolnego terminu w ciągu trzech miesięcy i będę musiała wyjechać.

to poszukaj w innym miescie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
evi_schober napisał:
No i boję się, że nie znajdę wolnego terminu w ciągu trzech miesięcy i będę musiała wyjechać.
UDI nie jest od bezpośredniego załatwiania podstawowych formalności, związanych z pobytem w Norge. Jak będziesz miała umowę o pracę i chociażby odręczą informację o tym gdzie mieszkasz to tak jak napisałem wyżej IDZIE SIĘ DO SKATT i tam załatwia się numer personalny by pracodawca nie pobierał 50% zaliczki na podatek.
UDI jest w 90% od załatwiania stałego pobytu i -F- numeru.
Nie wiem jak jest obecnie w skarbówce, w pandemi trzeba było się zapisywać teraz pewnie nie trzeba.
Wejdź na stronę skatteetaten.no w zakładkę > Folkeregister forside < lub inną i poszukaj najbliższy urząd i tam otrzymasz to co jest potrzebne po wypełnieniu 1 lub 2 formularzy na miejscu przy pomocy pracownika.
Konto bankowe jest trudno założyć, najlepiej na początku jest założyć konto w tym banku co ma firma i poprosić pracownika o pomoc.
www.skatteetaten.no/person/folkeregister/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Zbyszek C
(Zbyszek010)
Wiking
Rejestracja na stronie UDI w kolejce to ostatnia rzecz do zrobienia. Teraz przez dużą liczbę Ukraińców odwołują już zapisane wizyty, a nowych nie da się umówić i trzeba czekać. W UDI tylko dostajesz kwit o pobycie stałym lub czasowym na rok, zależy czy masz stałą pracę, umowe na mieszkanie itd. Trzeba czekać aż będzie możliwość zapisania się w kolejkę.
Tak jak wyżej zostało powiedziane, najważniejsze to folkeregisteret zgłosić się z adresem pobytu i skatteetaten żeby dostać numer personalny stały lub czasowy. Bez różnicy na początku. Jest możliwość załatwienia od razu stałego ale trzeba kilka warunków spełnić.
Co do konta w banku to bez różnicy będzie je założyć, oby było szybko, bo w niektórych bankach czeka się nawet 3 miesiące na wizytę i założenie konta. Np w sparebank 1 jest w miarę szybko i wystarczy tylko raz iść z paszportem do nich żeby potwierdzić tożsamość. Kolejka była koło tygodnia. Trzeba na stronach banków klikać i patrzeć termin oczekiwania. Jak już dostaniesz numer personalny to od razu w banku dobrze jest mieć bankID - najważniejsza rzecz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok