Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

samochód na polskich tablicach rejestracyjnych - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
K-A-R-O-L
(K-A-R-O-L)
Wiking
Witam wszystkich. Pewnie już ktoś kiedyś o tym pisał ale nic na ten temat nie mogę znaleźć. Pytanie brzmi dlaczego nie mogę używać swojego samochodu zakupionego w Polsce w Norwegii.Wszyscy których znam mówią ze nie mogę ale dlaczego nie mogę to nic nikt nie wie. Moze tu coś się dowiem.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...powiadasz,że nie możesz znależć żadnej informacji na ten temat
...przedziwna sytuacja ,bo to ,,temat boomerang,,...właśnie go ,,rzuciłeś,,..i nie próbuj go łapać jak bedzie wracał
Ps...tysiąc razy wałkowany temat a ty nie możesz znależć...pewnie dlatego ,że juz wszyscy mają go dosyc
...Ps.2...właściwie to ten zakaz obowiązuje także w UE....domyśl sie dlaczego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
K-A-R-O-L
(K-A-R-O-L)
Wiking
to odpowiem ci tak ze przebywałem w UK 8 lat i jeździłem swoim autem tyle ze płaciłem TAX ROAD i nie było żadnego problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Konrad Dybson
(Matematyka)
Wiking
Dlatego nie można, ponieważ.
Takie są zasady.
k.

K-A-R-O-L napisał:
Witam wszystkich. Pewnie już ktoś kiedyś o tym pisał ale nic na ten temat nie mogę znaleźć. Pytanie brzmi dlaczego nie mogę używać swojego samochodu zakupionego w Polsce w Norwegii.Wszyscy których znam mówią ze nie mogę ale dlaczego nie mogę to nic nikt nie wie. Moze tu coś się dowiem.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
K-A-R-O-L napisał:
to odpowiem ci tak ze przebywałem w UK 8 lat i jeździłem swoim autem tyle ze płaciłem TAX ROAD i nie było żadnego problemuTo wróć do UK i nie będziesz miał Norge PROBLEMU !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(lukasze)
Wiking
5.import i czasowe użytkowanie pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą dla osób zamieszkałych na stałe w norwegii. warunki.

a. wspólnie z osobą uprawnioną.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wjechać i tymczasowo korzystać z pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, jeśli osoba uprawniona sama znajduje się w pojeździe.
„osoba uprawniona” oznacza osobę, która posiada ważne prawo jazdy i jest uprawniona do bezcłowego i bezcłowego importu pojazdów silnikowych do czasowego użytku zgodnie z niniejszymi przepisami.
b.transport firmowy.
w związku z odbiorem, dostawą, testowaniem, parkowaniem, wysyłką, repatriacją itp. pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, osoba zatrudniona w firmie norweskiej może kierować pojazdem mechanicznym zarejestrowanym za granicą w imieniu osoby uprawnionej do jego używania. transport odbywa się w ramach działalności firmy.
c. wynajem pojazdów.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać z zarejestrowanego za granicą pojazdu wynajętego w tym kraju. łączne użytkowanie pojazdów wynajmowanych za granicą zgodnie z niniejszym postanowieniem nie może przekroczyć 42 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. tylko osoba lub osoby wymienione w umowie najmu mogą zgłosić wykorzystanie do organów podatkowych. wiadomość musi zawierać: imię i nazwisko najemcy, numer urodzenia / d-nr, dane kontaktowe najemcy, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczalni, numer referencyjny umowy oraz okres, w którym pojazd silnikowy musi być używany w norwegii . dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
zarejestrowane za granicą pojazdy do wynajęcia, które nie są reeksportowane przez najemcę, muszą zostać dostarczone do przedstawiciela wynajmującego w tym kraju. w tych przypadkach, gdy przedstawiciel przejmuje pojazd silnikowy, ten ostatni jest zobowiązany do zorganizowania powrotnego wywozu. w związku z tym przedstawiciel może wynająć pojazd silnikowy do transportu bezpośrednio za granicę.
wypożyczony pojazd zarejestrowany za granicą nie może być używany w norwegii przez osoby mające stałe miejsce zamieszkania w norwegii zgodnie z niniejszym przepisem dłużej niż 182 dni w okresie 12 miesięcy.
d.demonstracja
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na wjazd i czasowe użytkowanie pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, który ma być zademonstrowany lub który jest specjalnie wyposażony do demonstracji towarów.
e.przeprowadzka
na wniosek, urząd skarbowy może udzielić zezwolenia osobie, która ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii i która ma wyjechać z norwegii lub do norwegii, w związku z przeprowadzką, na wjazd i czasowe używanie tutaj pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni od daty relokacji.
przeprowadzka musi być udokumentowana zaświadczeniem o przeprowadzce, umową o pracę lub inną odpowiednią dokumentacją. w przypadku zamówionych norweskich urzędników relokację dokumentuje się zaświadczeniem o porządku za granicą.
f.tranzyt pom.
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na kierowanie pojazdem silnikowym z rejestracją zagraniczną w tranzycie itp. bezpośrednio od punktu wejścia do punktu eksportu.
g. krótkotrwałe użytkowanie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wprowadzić i używać w tym kraju pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony za granicę do końca zgłoszonego okresu.
h. przyczepy zarejestrowane za granicą.
zarejestrowane za granicą przyczepy (w tym naczepy) holowane przez pojazdy silnikowe zarejestrowane w norwegii w tym kraju można bezcłowo wwieźć do użytku tymczasowego, nawet jeśli kierowca lawety ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii. przyczepa może być używana tylko do komercyjnego transportu towarów z innego kraju do miejsc w norwegii lub z miejsc w norwegii do innego kraju. przyczepy zarejestrowane w eøs-land mogą być również wykorzystywane do komercyjnego transportu towarów między miejscami w norwegii. warunkiem jest, że przyczepa posiada cechy umożliwiające jej identyfikację oraz że przyczepa zostanie ponownie wykonana nie później niż 90 dni po wjeździe.
i.firmabil
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić pracownikowi lub osobie prowadzącej działalność na własny rachunek ze stałym miejscem zamieszkania w norwegii na korzystanie z określonego pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, który został udostępniony przez pracodawcę lub klienta mającego siedzibę poza norwegią. pojazd silnikowy musi być niezbędny do wykonywania zadań roboczych lub zadania i nie może być używany w sposób znaczący i trwały w norwegii.
pojazd silnikowy jest uważany za używany w norwegii w znacznym stopniu i na stałe, gdy jest używany w norwegii przez okres 18 miesięcy przez 183 dni lub dłużej oraz gdy jest używany bardziej prywatnie i komercyjnie w norwegii w tym samym 12-miesięcznym okresie niż w celach komercyjnych za granicą, mierzone w kilometrach liczbowych.
j.pomoc międzynarodowa w przypadku katastrof
osoby zamieszkałe na stałe w norwegii mogą wwozić i czasowo używać pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą w związku ze zorganizowaną pracą pomocową w przypadku poważnych wypadków i klęsk żywiołowych. urząd skarbowy jest informowany o imporcie, gdy pozwala na to sytuacja.
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić osobie zamieszkałej na stałe w norwegii na wjazd i użytkowanie pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą w celu użycia go w związku z ćwiczeniami ratunkowymi.
k. pojazdy wypożyczone prywatnie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać w tym kraju z prywatnego pojazdu zarejestrowanego za granicą. łączne użytkowanie pojazdów prywatnych zarejestrowanych za granicą na podstawie tego przepisu nie może przekraczać 25 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wwozem pojazdu do norwegii. tylko osoba lub osoby, które wypożyczyły pojazd, mogą zgłosić użytkowanie organom podatkowym. powiadomienie powinno zawierać imię i nazwisko pożyczkobiorcy, numer urodzenia/d-numer, dane kontaktowe wypożyczającego, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczającego, dane kontaktowe pożyczkodawcy oraz okres, w którym pojazd ma być używany w norwegii. jeśli pożyczkodawca nie jest właścicielem, należy również podać imię i nazwisko właściciela oraz dane kontaktowe. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pożyczkobiorca musi ponownie wywieźć pojazd za granicę do końca zgłoszonego okresu.
l. pojazd samochodowy zarejestrowany do użytku na svalbardzie
osoba zarejestrowana w ewidencji ludności na svalbardzie może wprowadzić i czasowo używać pojazdu mechanicznego zarejestrowanego do użytku na svalbardzie w tym kraju. całkowite wykorzystanie nie może przekraczać 93 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do kontynentalnej części norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii.
dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony do svalbardu do końca zgłoszonego okresu. Prosto z Internetu po tlumaczeniu moze sie trochę rozjasni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(lukasze)
Wiking
Najlepszą opcją na jazde polskim autem jest otwarcie filii w pl ktora bedzie prowadzic interesy w Norwegii jeszcze kleske żywiołową mozna wykorzystać do jazdy polskim samochodem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok