Konrad Dybson, (45 l.)

 • Miejscowość
  w Polsce
  Mazury
 • Miejscowość
  w Norwegii
  Lillestrøm
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 203
 • Posty 2

Zdjęcia (1)

0
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
09-12-2021 22:54
A69
5.0 (1 głos)
1
Konrad Dybson
09-12-2021 22:53

kon jaki jest kazdy widzi

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - dodał(a) post do tematu
26-11-2021 21:55

Para pozna Pania

Hejka, z żoną szukam miłej i sympatycznej dziewczyn, bardziej dal żony

Konrad Dybson
26-11-2021 21:54

Jeśli Ty się nie zglosisz, to nikt.
k.
Oliiwka29 napisał:
Witam. I jak poszukiwania?

Oliiwka29 Leszczyńska
26-11-2021 06:38

Witam. I jak poszukiwania?

Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
26-11-2021 19:47
Agnieszka !!!!
5.0 (20 głosów)
1
Konrad Dybson
26-11-2021 19:46

titanic

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - dodał(a) post do tematu
26-11-2021 19:46

samochód na polskich tablicach rejestracyjnych

Witam wszystkich. Pewnie już ktoś kiedyś o tym pisał ale nic na ten temat nie mogę znaleźć. Pytanie brzmi dlaczego nie mogę używać swojego samochodu zakupionego w Polsce w Norwegii.Wszyscy których znam mówią ze nie mogę ale dlaczego nie mogę to nic nikt nie wie. Moze tu coś się dowiem.Pozdrawiam.

lukasze
30-11-2021 01:40

Najlepszą opcją na jazde polskim autem jest otwarcie filii w pl ktora bedzie prowadzic interesy w Norwegii jeszcze kleske żywiołową mozna wykorzystać do jazdy polskim samochodem

lukasze
30-11-2021 01:36

5.import i czasowe użytkowanie pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą dla osób zamieszkałych na stałe w norwegii. warunki.

a. wspólnie z osobą uprawnioną.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wjechać i tymczasowo korzystać z pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, jeśli osoba uprawniona sama znajduje się w pojeździe.
„osoba uprawniona” oznacza osobę, która posiada ważne prawo jazdy i jest uprawniona do bezcłowego i bezcłowego importu pojazdów silnikowych do czasowego użytku zgodnie z niniejszymi przepisami.
b.transport firmowy.
w związku z odbiorem, dostawą, testowaniem, parkowaniem, wysyłką, repatriacją itp. pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, osoba zatrudniona w firmie norweskiej może kierować pojazdem mechanicznym zarejestrowanym za granicą w imieniu osoby uprawnionej do jego używania. transport odbywa się w ramach działalności firmy.
c. wynajem pojazdów.
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać z zarejestrowanego za granicą pojazdu wynajętego w tym kraju. łączne użytkowanie pojazdów wynajmowanych za granicą zgodnie z niniejszym postanowieniem nie może przekroczyć 42 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. tylko osoba lub osoby wymienione w umowie najmu mogą zgłosić wykorzystanie do organów podatkowych. wiadomość musi zawierać: imię i nazwisko najemcy, numer urodzenia / d-nr, dane kontaktowe najemcy, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczalni, numer referencyjny umowy oraz okres, w którym pojazd silnikowy musi być używany w norwegii . dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
zarejestrowane za granicą pojazdy do wynajęcia, które nie są reeksportowane przez najemcę, muszą zostać dostarczone do przedstawiciela wynajmującego w tym kraju. w tych przypadkach, gdy przedstawiciel przejmuje pojazd silnikowy, ten ostatni jest zobowiązany do zorganizowania powrotnego wywozu. w związku z tym przedstawiciel może wynająć pojazd silnikowy do transportu bezpośrednio za granicę.
wypożyczony pojazd zarejestrowany za granicą nie może być używany w norwegii przez osoby mające stałe miejsce zamieszkania w norwegii zgodnie z niniejszym przepisem dłużej niż 182 dni w okresie 12 miesięcy.
d.demonstracja
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na wjazd i czasowe użytkowanie pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, który ma być zademonstrowany lub który jest specjalnie wyposażony do demonstracji towarów.
e.przeprowadzka
na wniosek, urząd skarbowy może udzielić zezwolenia osobie, która ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii i która ma wyjechać z norwegii lub do norwegii, w związku z przeprowadzką, na wjazd i czasowe używanie tutaj pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni od daty relokacji.
przeprowadzka musi być udokumentowana zaświadczeniem o przeprowadzce, umową o pracę lub inną odpowiednią dokumentacją. w przypadku zamówionych norweskich urzędników relokację dokumentuje się zaświadczeniem o porządku za granicą.
f.tranzyt pom.
urząd skarbowy może, na wniosek, udzielić zezwolenia osobie mającej stałe miejsce zamieszkania w norwegii na kierowanie pojazdem silnikowym z rejestracją zagraniczną w tranzycie itp. bezpośrednio od punktu wejścia do punktu eksportu.
g. krótkotrwałe użytkowanie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii może wprowadzić i używać w tym kraju pojazdu samochodowego zarejestrowanego za granicą do 14 dni w okresie 12 miesięcy.
użycie należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony za granicę do końca zgłoszonego okresu.
h. przyczepy zarejestrowane za granicą.
zarejestrowane za granicą przyczepy (w tym naczepy) holowane przez pojazdy silnikowe zarejestrowane w norwegii w tym kraju można bezcłowo wwieźć do użytku tymczasowego, nawet jeśli kierowca lawety ma stałe miejsce zamieszkania w norwegii. przyczepa może być używana tylko do komercyjnego transportu towarów z innego kraju do miejsc w norwegii lub z miejsc w norwegii do innego kraju. przyczepy zarejestrowane w eøs-land mogą być również wykorzystywane do komercyjnego transportu towarów między miejscami w norwegii. warunkiem jest, że przyczepa posiada cechy umożliwiające jej identyfikację oraz że przyczepa zostanie ponownie wykonana nie później niż 90 dni po wjeździe.
i.firmabil
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić pracownikowi lub osobie prowadzącej działalność na własny rachunek ze stałym miejscem zamieszkania w norwegii na korzystanie z określonego pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, który został udostępniony przez pracodawcę lub klienta mającego siedzibę poza norwegią. pojazd silnikowy musi być niezbędny do wykonywania zadań roboczych lub zadania i nie może być używany w sposób znaczący i trwały w norwegii.
pojazd silnikowy jest uważany za używany w norwegii w znacznym stopniu i na stałe, gdy jest używany w norwegii przez okres 18 miesięcy przez 183 dni lub dłużej oraz gdy jest używany bardziej prywatnie i komercyjnie w norwegii w tym samym 12-miesięcznym okresie niż w celach komercyjnych za granicą, mierzone w kilometrach liczbowych.
j.pomoc międzynarodowa w przypadku katastrof
osoby zamieszkałe na stałe w norwegii mogą wwozić i czasowo używać pojazdów silnikowych zarejestrowanych za granicą w związku ze zorganizowaną pracą pomocową w przypadku poważnych wypadków i klęsk żywiołowych. urząd skarbowy jest informowany o imporcie, gdy pozwala na to sytuacja.
urząd skarbowy może, na wniosek, zezwolić osobie zamieszkałej na stałe w norwegii na wjazd i użytkowanie pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą w celu użycia go w związku z ćwiczeniami ratunkowymi.
k. pojazdy wypożyczone prywatnie
osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w norwegii, może wprowadzić i czasowo korzystać w tym kraju z prywatnego pojazdu zarejestrowanego za granicą. łączne użytkowanie pojazdów prywatnych zarejestrowanych za granicą na podstawie tego przepisu nie może przekraczać 25 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wwozem pojazdu do norwegii. tylko osoba lub osoby, które wypożyczyły pojazd, mogą zgłosić użytkowanie organom podatkowym. powiadomienie powinno zawierać imię i nazwisko pożyczkobiorcy, numer urodzenia/d-numer, dane kontaktowe wypożyczającego, numer identyfikacyjny pojazdu, nazwę wypożyczającego, dane kontaktowe pożyczkodawcy oraz okres, w którym pojazd ma być używany w norwegii. jeśli pożyczkodawca nie jest właścicielem, należy również podać imię i nazwisko właściciela oraz dane kontaktowe. dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pożyczkobiorca musi ponownie wywieźć pojazd za granicę do końca zgłoszonego okresu.
l. pojazd samochodowy zarejestrowany do użytku na svalbardzie
osoba zarejestrowana w ewidencji ludności na svalbardzie może wprowadzić i czasowo używać pojazdu mechanicznego zarejestrowanego do użytku na svalbardzie w tym kraju. całkowite wykorzystanie nie może przekraczać 93 dni w okresie 12 miesięcy.
wykorzystanie, o którym mowa w akapicie pierwszym, należy zgłosić organom podatkowym przed wprowadzeniem pojazdu silnikowego do kontynentalnej części norwegii. wiadomość musi zawierać imię i nazwisko użytkownika, numer identyfikacyjny pojazdu mechanicznego oraz okres, w którym pojazd samochodowy musi być używany w norwegii.
dyrekcja podatków może wydać dalsze postanowienia dotyczące sposobu zawiadomienia organów podatkowych.
pojazd silnikowy musi zostać powrotnie wywieziony do svalbardu do końca zgłoszonego okresu. Prosto z Internetu po tlumaczeniu moze sie trochę rozjasni

Onty_Ja_Gabriel_3.
26-11-2021 21:38

K-A-R-O-L napisał:
to odpowiem ci tak ze przebywałem w UK 8 lat i jeździłem swoim autem tyle ze płaciłem TAX ROAD i nie było żadnego problemuTo wróć do UK i nie będziesz miał Norge PROBLEMU !

Zobacz więcej komentarzy
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
24-11-2021 23:21
Monika Anna Kinga
5.0 (18 głosów)
2
Monika Anna Kinga
27-11-2021 00:45

Konrad Dybson
24-11-2021 23:20

Lepiej być osłem w objęciach Moniki niż czekać na pociąg - miejscowość Duszniki

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
07-03-2021 23:07
Monika Polit
5.0 (14 głosy)
3
Monika Polit
08-03-2021 07:33

Witaj Konrad..Dziękuję za te informacje.Pozdrawiam..Miłego dnia.

Konrad Dybson
07-03-2021 23:06

Zależy jaka branża, jaki zawód, jaki region. Oraz jakie masz CV i umiejętności. Ogólnie trudniej jest obecnie wjechać do Norwegii, z drugiej strony wiele firm poszukuje pracowników a nawet grozi ograniczeniem działalności - z tego samego powodu!

Monika Polit
07-03-2021 17:23

Witam,raz jeszcze...bardzo proszę o kontakt tych ,ktorzy zechcieliby udzielic kilku informacji,podzielic się wiedzą o aktualnym rynku pracy w Norwegii...

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
05-03-2021 20:45
Kama Kama
4.9 (146 głosów)
25
Konrad Dybson
05-03-2021 20:44

Cola nie jest do picia tylko do przepijania

Andrzej J
03-03-2021 13:31

Super

Rafi Rafi
08-12-2020 18:48

Dzięki Kama za Gwiazdki tobie też dałem komplet bo jesteś bardzo Fajna porwał bym cię

Zobacz więcej komentarzy
Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
02-02-2021 18:45
SandraStarzynska
5.0 (2 głosy)
1
Konrad Dybson
02-02-2021 18:44

Ewa dała Adamowi jabłko

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - skomentował(a) zdjęcie użytkownika
26-01-2021 19:10
Corvus Corax
0.0
1
Konrad Dybson
26-01-2021 19:09

Kiedys wchodzilem samotnie zima naTarnice, szczyt Bieszczadow Byl dosc gleboki snieg, szlak zawiany. Wyprawa zajela mi w sumie caly dzien. Przez caly ten czas krazyl nade mna jeden i ten sam kruk, jak aniol smierci. Nie dalem sie jednak zjesc wtredy czy innym razem i dozylem czterdziestki.

Wyślij
Konrad Dybson (Lillestrøm, Mazury) - dodał(a) zdjęcie
28-12-2020 22:38
Konrad Dybson
0.0
Wyślij
Polecane profile
Filtr wyszukiwań
Pokazuj mi:
Wiek osób: 18 - 35
Z miejscowości:
Wyszukiwanie zaawansowane
OK

Facebook Messenger YouTube Instagram