Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Stare banknoty - Norwegia

4 Posty
hubator
(hubator)
Wiking
Witam,
Ktoś wie kiedy wycofano stare banknoty 500 i 50 Nok? Gdzie i czy można je jeszcze wymienić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
hubator napisał:
Witam,
Ktoś wie kiedy wycofano stare banknoty 500 i 50 Nok? Gdzie i czy można je jeszcze wymienić?
500 i 50 jeszcze nie wycofano, ważne są do 18 Października tego roku.
Wycofane banknoty można wymienić tylko w Norweskim Banku Narodowym.
Tu masz więcej informacji na ten temat:
www.norges-bank.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
hubator napisał:
Witam,
Ktoś wie kiedy wycofano stare banknoty 500 i 50 Nok? Gdzie i czy można je jeszcze wymienić?


Wycaofano je 31 maja 2018, więcej info znajdziesz w artykule: www.mojanorwegia.pl/biznes-i-gospodarka/...-wymienic-14525.html
Zgłoś wpis
3 Posty
mediabet
(mediabet)
Wiking
Duzo ich masz? Mi sie kilka starych 100 NOK zaplatalo i jak jestes z Oslo to mozemy sie umowic i wspolnie ogarnac wymiane. Znam procedure, robilem to juz wczesniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
hubator
(hubator)
Wiking
Faktycznie jeszcze ich nie wycofano. Byłem zdziwiony jak nie mogłem zapłacić banknotem 500 nok za bilet autobusowy z lotniska z powodu jego niby nieważności. Kierowca polecił mi bym spróbował wymienić je w norweskim banku. Na szczęście na promie z Bergen miły Norweg powiedział że to bzdura i sam przed chwilą takim płacił. Widać Norwegia na prawdę staje się bezgotówkowa, że aż niektorzy nie wiedzą jak one teraz wyglądają i czy są jeszcze ważne Problem rozwiązał się sam. Dziękuję za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
KasiaKacz napisał:
hubator napisał:
Witam,
Ktoś wie kiedy wycofano stare banknoty 500 i 50 Nok? Gdzie i czy można je jeszcze wymienić?

Wycaofano je 31 maja 2018, więcej info znajdziesz w artykule: www.mojanorwegia.pl/biznes-i-gospodarka/...-wymienic-14525.html

To co pani tu zaprezentowała, zaprzecza oficjalnej informacji Norweskiego Banku Narodowego którego treść zaprezentowałem wyżej, podając oficjalną stronę tego banku, w odpowiedzi na zapytanie forumowicza.
I tak działa właśnie, dezinformacja tego forum, reprezentowana przez samych "pracowników tego forum".
ŻENADA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok