Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pozwolenie na pracę - Norwegia

Czytali temat:
dorota jaworska Jan Maryjan Zbigniew Karpinski Kasia K Agnieszka Kwiatkowska boj fra oszlo xxxxxx xxxxxxxxxxx sweet man Michauu Onty_Ja_Gabriel_3. Wojtek1980 Liconstruction (1456 niezalogowanych)
3 Posty
Wojtek1980
(Wojtek1980)
Wiking
Witam.
Pracuję w Norwegii 4 lata w systemie rotacyjnym i nigdy nie byłem na policji po pozwolenie na pobyt.
Teraz zmieniłem firmę i potrzebny mi ten kwitek.
Czy będę miał problemy (np.kara pieniężna ) jak umówię się na spotkanie w urzędzie??
Z góry dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...spokojnie
...idz na Policje
...troche sie zdziwia tylko...
...ale kary na glupote nie ma...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wojtek1980
(Wojtek1980)
Wiking
Dzięki za odp.
Głupota głupotą ,poprostu nie było mi potrzebne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..ważne ,żeby od twoich dochodów były odprowadzane podatki
...reszta jest tylko niedopatrzeniem twoim i urzędników
...bilans się zgadza a papierek jest tylko ...małym elementem w tej układance...
...Ps. zakładam tez ,ze nie masz pozwolenia na pracę?
...tym też się nie przejmuj ...słyszałem o podobnych przypadkach...pracownik UDI wzruszy ramionami,otworzy szeroko oczy i po krótkiej konsultacji z przełożonym...wyda zgode na żądane dokumenty...bo nic innego nie może zrobić ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Wojtek1980 napisał:
Dzięki za odp.
Głupota głupotą ,poprostu nie było mi potrzebne

- Dlaczego nie było ci to potrzebne?
- Czyżbyś pracował przez ten czas na dziko?
- Na jakiej więc zasadzie, właściciel firmy, pobierał w twoim imieniu zaliczki na podatek?
- Przez te 4 lata, nigdy nie otrzymałeś norweskiego rozliczenia ze skatt?

W Norwegi nie ma pozwoleń na pracę!
Są tylko pozwolenia na pobyt, jeżeli pracowałeś chociaż jeden raz legalnie przez te 4 lata to na pewno posiadasz podstawowy numer personalny tak zwany D-numer. tylko o tym nie wiesz.
Wystarczy jak pójdziesz do najbliższego skatt, podasz dowód osobisty i poprosisz o sprawdzenie D-numeru.
Jeżeli już masz to poproś o wydruk.
Jeżeli nie będzie to poproś o druk rejestracyjny, ponieważ na dzień dzisiejszy zgodnie z prawem nie trzeba iść do UDI/policji, by taki numer otrzymać. Wystarczy właśnie urząd skarbowy. Gdzie równocześnie będziesz mógł się zameldować o ile do tej pory takiego legalnego meldunku nie posiadasz.
Trochę jest to dziwne co tu napisałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok