Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Banki - założenie konta! - Norwegia

3 Posty
Sylwia Handzel
(SylwiaHandzel)
Wiking
Witam,mam wielką prośbę i wiarę w dobroć ludzką...
Otóż mój kuzyn jest w Norwegii od miesiąca, idzie już drugi pracuje w firmie, ma umowę na trzy miesiące ale ma problem z wypłatą, nie wypłacą mu pieniędzy jeśli nie będzie mieć konta w banku, był w kilku bankach ale problem jest założeniem bo nie ma paszportu ma numer personalny, umowę o pracę i tyle.Prośba moja jest taka jeśli jest między Wami ktoś kto był w takiej sytuacji to proszę by dał mi namiar na bank który nie wymaga paszportu i uda mu się założyć konto z tymi o to podanymi dokumentami powyżej. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Nikt sie nie pokwapil odpowiedziec, moze wiec ja sprobuje.
Wszystkich, ktorzy obudzili sie z reka w nocniku, polecam metodę słonia Trombalskiego czyli zawiązanie sobie trąby na supełek celem poprawienia pamięci.
Poważniej:
1. Niektórym udało się otworzyć konto w banku sparebank1.
2. Niektórym udało się założyć konto wytrwałością, ponieważ są różnice w interpretacji przepisów i gdy w jednym oddziale tego samego banku odmówiono, już w innym oddziale się udawało. Wg ewangelii, pukajcie a będzie wam otworzone.
3. Jest możliwość, aby pracodawca przelał wypłatę na polskie konto. Tak operacja trochę kosztuje, ale niewiele w stosunku do norweskich zarobków.
4. Opisywano na tym forum przypadki, że Polakowi odmówiono, ale po osobistej interwencji pracodawcy, operacja zakończyła się sukcesem.
5. Na rozmowę do banku ubieramy się przyzwoicie i nie śmierdzimy. Niby oczywistość, ale widzlałem rodaków w urzędach wyglądających jak żule: dresy, ubrania robocze, alkoholowy oddech - gwaracją porażki.
6. Na forum ogłaszają się osoby znające dobrze norweski i oferujące pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i wszystkich innych. Nie wiem ile takie osoby sobie życzą.
7. Wypłata na konto innej zaufanej osoby, takiej, która wypłaci bratankowi bez zbędnej zwłoki 100% wypłaty.
Powodzenia,
PS. Odpisałem ze względu na zdjęcie z chmurą.

SylwiaHandzel napisał:
Witam,mam wielką prośbę i wiarę w dobroć ludzką...
Otóż mój kuzyn jest w Norwegii od miesiąca, idzie już drugi pracuje w firmie, ma umowę na trzy miesiące ale ma problem z wypłatą, nie wypłacą mu pieniędzy jeśli nie będzie mieć konta w banku, był w kilku bankach ale problem jest założeniem bo nie ma paszportu ma numer personalny, umowę o pracę i tyle.Prośba moja jest taka jeśli jest między Wami ktoś kto był w takiej sytuacji to proszę by dał mi namiar na bank który nie wymaga paszportu i uda mu się założyć konto z tymi o to podanymi dokumentami powyżej. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Sylwia Handzel
(SylwiaHandzel)
Wiking
Bardzo dziękuje za podpowiedź co robić dalej i w jaki sposób. Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok