Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zazdrość i zawiść w firmie - Norwegia

44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Witam mam do was pytanie, jak u was wyglądają wasze relacje z naszymi rodakami w waszych firmach. Pracuję w swej firmie 5 lat, jest spoko i nie narzekam. Jestem zwykłym pracownikiem tak jak reszta. Mój język norweski nie jest doskonały ale na tyle komunikatywny, abym dogadał się ze swym brygadzistą oraz w biurze. Reszta naszych rodaków nie mówi nic po angielsku ani nic po norwesku.

W związku z moją delikatną znajomością języka podpasowałem szefowi i jestem trochę wyżej w hierarchii pracowniczej - stawka nadal ta sama co reszta. Ale dzięki temu, ze udało mi się dogadać mam full nadgodzin a reszta tylko po 8 godzin dziennie. Od dłuższego czasu chora atmosfera zapanowała u mnie w firmie jeśli chodzi o polaków. Zero rozmów i mijanie się na korytarzu. Dodam, że jeśli chodzi o staż pracy to mam najkrótszy. Jak norwedzy mieli największa liczbę nadgodzin to nikt się nie odzywał - pomijam fakt jakości pracy - a jak jedna osoba z Polski się wybiła to nienawiść na całego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
krzynio108 napisał:
Od dłuższego czasu chora atmosfera zapanowała u mnie w firmie jeśli chodzi o polaków. Zero rozmów i mijanie się na korytarzu. Dodam, że jeśli chodzi o staż pracy to mam najkrótszy. Jak norwedzy mieli największa liczbę nadgodzin to nikt się nie odzywał - pomijam fakt jakości pracy - a jak jedna osoba z Polski się wybiła to nienawiść na całego.
Niektorych ludzi sie nie trawi, obojetnie jakiej sa narodowosci. Nie musi to zaraz miec cos wspolnego z zazdroscia. Zaloze sie, ze kazdy ma w pracy kogos, z kim rozmawia tylko wtedy jak musi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
krzynio108 napisał:
Witam mam do was pytanie, jak u was wyglądają wasze relacje z naszymi rodakami w waszych firmach. Pracuję w swej firmie 5 lat, jest spoko i nie narzekam. Jestem zwykłym pracownikiem tak jak reszta. Mój język norweski nie jest doskonały ale na tyle komunikatywny, abym dogadał się ze swym brygadzistą oraz w biurze. Reszta naszych rodaków nie mówi nic po angielsku ani nic po norwesku.
W związku z moją delikatną znajomością języka podpasowałem szefowi i jestem trochę wyżej w hierarchii pracowniczej - stawka nadal ta sama co reszta. Ale dzięki temu, ze udało mi się dogadać mam full nadgodzin a reszta tylko po 8 godzin dziennie. Od dłuższego czasu chora atmosfera zapanowała u mnie w firmie jeśli chodzi o polaków. Zero rozmów i mijanie się na korytarzu. Dodam, że jeśli chodzi o staż pracy to mam najkrótszy. Jak norwedzy mieli największa liczbę nadgodzin to nikt się nie odzywał - pomijam fakt jakości pracy - a jak jedna osoba z Polski się wybiła to nienawiść na całego.


Rob swoje, nie ogladaj sie na innych. Kompleksy wychodza z ludzi i czasem skutkuja zawiscia. A byc moze zrobisz tym dobry uczynek dla nich, bo moze zrozumieja, ze glowa nie sluzy tylko jako zadaszenie dla szyi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Dzięki, trafna uwaga. Najgorsze i najśmieszniejsze jest to, że osobę która mnie najbardziej obsmarowała wiozłem kiedyś do szpitala jak miała wypadek w pracy. Teraz po pewnym czasie dodaje 2 do 2 i wychodzi wszystko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
krzynio108 napisał:
Dzięki, trafna uwaga. Najgorsze i najśmieszniejsze jest to, że osobę która mnie najbardziej obsmarowała wiozłem kiedyś do szpitala jak miała wypadek w pracy. Teraz po pewnym czasie dodaje 2 do 2 i wychodzi wszystko.

....wiozłeś w godzinach pracy
...i na polecenie szefa pewnie
....wiec sie nie liczy
Ps. polacy obgaduja siebie nawzajem i wygryzaja z roboty dla 10 koron wiecej lub nadgodzin
....mam nadzieje ze twoj,,awans,, nie jest z tym zwiazany
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Ale dzięki temu, ze udało mi się dogadać mam full nadgodzin a reszta tylko po 8 godzin dziennie. Od dłuższego czasu chora atmosfera zapanowała u mnie w firmie jeśli chodzi o polaków. Zero rozmów i mijanie się na korytarzu. Dodam, że jeśli chodzi o staż pracy to mam najkrótszy. Jak norwedzy mieli największa liczbę nadgodzin to nikt się nie odzywał - pomijam fakt jakości pracy - a jak jedna osoba z Polski się wybiła to nienawiść na całego.[/quote]

Ja nie mogę zrozumieć jak można się cieszyć z nadgodzin i traktować to za nagrodę , przecież istnieje jeszcze życie prywatne i ile wam tam płacą że Norwedzy wyrabiali najwięcej nadgodzin . Unas namówić Norwega do nadgodzin to święto a i nam jako Polakom zabardzo się nie uśmiecha .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...pracuja za stawke minimalna
...i jedynym wzrostem wynagrodzenia sa nadgogzinu
...żenuła
Ps. Polacy nie chca juz nadgodzin bez setek
...oczywiscie ci Europejczycy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
slawekg83 napisał:
Ale dzięki temu, ze udało mi się dogadać mam full nadgodzin a reszta tylko po 8 godzin dziennie. Od dłuższego czasu chora atmosfera zapanowała u mnie w firmie jeśli chodzi o polaków. Zero rozmów i mijanie się na korytarzu. Dodam, że jeśli chodzi o staż pracy to mam najkrótszy. Jak norwedzy mieli największa liczbę nadgodzin to nikt się nie odzywał - pomijam fakt jakości pracy - a jak jedna osoba z Polski się wybiła to nienawiść na całego.
Ja nie mogę zrozumieć jak można się cieszyć z nadgodzin i traktować to za nagrodę , przecież istnieje jeszcze życie prywatne i ile wam tam płacą że Norwedzy wyrabiali najwięcej nadgodzin . Unas namówić Norwega do nadgodzin to święto a i nam jako Polakom zabardzo się nie uśmiecha .[/quote]

zapomniales o tym ze ludzie w 95 % tu przyjezdzaja po pieniadze i po to zeby siedziec po 12 h dzienniei zarabiac na nowe passerati
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
nowe passerati

..czy to jest diesel na rope opalany węglem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
nowe passerati
..czy to jest diesel na rope opalany węglem?



...chociaz wyngiel jest juz ,,passe,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok