Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

POMOC - Norwegia

1 Post
onapoznan
(onapoznan)
Wiking
Witam,prosze o pomoc iz moj eks maz pracuje w Norwegii od 10lat i zalega z alimentami juz w duzej kwocie,czy ktos mi powie jak mozna sciagnac alimenty z Norwegii gdy eks tam mieszka i pracuje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
ligalegend
(ligalegend)
Nowicjusz
Nie ma takiej opcji, niestety. Raczej nigle szanse ze cos odzyskasz. Chyba ze Pojawi sie na Polskiej granicy , wtedy bedzie musial zaplacic. Na terenie Norwegii jest czysty .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
onapoznan napisał:
Witam,prosze o pomoc iz moj eks maz pracuje w Norwegii od 10lat i zalega z alimentami juz w duzej kwocie,czy ktos mi powie jak mozna sciagnac alimenty z Norwegii gdy eks tam mieszka i pracuje?

www.infor.pl/prawo/alimenty/egzekucja-al...nty-z-zagranicy.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Anja1
(Anja1)
Wiking
witaj
jesli nie płaci to musisz isc do komornika sądowego i załozyc mu sprawę, przynies wyrok sadu o nakazie płacenia ,komornik próbuje sam cos sciagnać jesli sie nie uda -wtedy dostajesz z funduszu alimantacyjnego .Szybciej i taniej potrwa zanim znajdziesz eks mężulka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
Ktos napisal zeby isc do funduszu alimentacyjnego,niepolecam,poniewaz dlug z funduszu bedzie rosl jemu,on go i tak niesplaci a po jego smierci beda musialy splacic ten dlug dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Anja1
(Anja1)
Wiking
dzieci sie spłacają długów za fundusz alimentacyjny.. a inne długi- można się zrzec spadku w sytuacji gdy jest duzo długów a dobry spadek ma niższą wartość
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
halina hansen
(ina48)
Wiking
panie Jerzy to chyba jakis zart.Pierwszy raz cos takiego slysze od kiedy jest taki przepis?Pozdrawiam Ina.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
za alimenty scigają wszedzie i od tego sie nie ucieknie,albo placi albo siedzi,proponuje zlapać kontak do prawnika polskiego w Oslo,namiary chyba nawet byly na mojej norwegi i wyslac zapytanie,mysle ze sprawa jest do wygrania
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
To nie zart,takie jest polskie prawo,polskie urzedy nieodpuszcza,mojej siostry syn odkad stal sie pelnoletni zostal obciazony dlugiem wlasnie z tego powodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
elektromaniak3 napisał:
To nie zart,takie jest polskie prawo,polskie urzedy nieodpuszcza,mojej siostry syn odkad stal sie pelnoletni zostal obciazony dlugiem wlasnie z tego powodu
------
Syn... stal sie dluznikem wobec funduszu alimentacyjnego??? Co za bzdety! Kto rozpowszechnia takie glupoty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok