Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Potrzebuje pomocy . porady prawnej!! - Norwegia

5 Postów

(Jolanta A)
Wiking
Potrzebuję szybkiej porady prawnej w Norwegii w dotyczącej znajomości prawa wynajmu mieszkania.Może jest jakaś instytucja lub jakaś kancelaria prawna która udziela pomocy rady polakom w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(Jolanta A)
Wiking
Chodzi o odzyskanie depozytu a konkretnie o sprawdzenie umowy najmu przez osobę znającą prawa najmu w Norwegii. Ja miałam umowę na rok do 15 maja 2016 ale ze względu na to że właściciele sprzedali dom i sami mieszkają tam jeszcze do lipca to ja wymówiłam wynajem od 1 kwietnia i tam nie mieszkam ale oni powiedzieli że depozyt dostanę po upływie trzech miesięcy tj. w lipcu. A teraz powiedzieli że tych pieniędzy nie dostanę bo prze nas stracili pieniądze tzv. bo mnie obowiązuje trzy miesiące wypowiedzenia. A depozyt jest na moim konie w dnb . Nie wiem co mam zrobić zostałam bez pieniędzy - załamana!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
DAREK KASIEWICZ
(darekkon)
Wiking
dziewczyno tylko adwokat porada kosztuje 1500 kr napisze ci pismo i jazda z cwaniakami odrazu zmiekna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Jaki adwokat? Umowa samoistnie wygasla 15 maja. Blokada finansowa srodkow poza ta data jest zwyklym zaborem mienia. Wezwanie do zwrotu w ciagu 7 dni i potem Politi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nie powinnaś wypowiadac tej umowy,gdyż ...
...wygasła by naturalnie miesiąc póżniej ,tj.15 maja 2016...
...jakkolwiek niepodpisaliscie nowej umowy...
...tzn. umowy brak...
...a kaucja powinna być zwrócona...
...wyjaśnij wynajmujacemu,że jest w błędzie...
...jezeli nie zrozumie to...
...wyslij mu maila z żądaniem zwrotu kaucji w terminie 7 dni...
...a potem tylko Policja,jeżeli nie stać Cię na adwokata...
...powodzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(Jolanta A)
Wiking
Umowa zawarta była na rok do 15maja a ja wypowiedziała ją od 1kwietnia i od tego dnia już tam nie mieszkam. A depozyt jest na specjalnym koncie w dnb depozycyjnym ani ja ani oni bez zgody z jednej strony nie mogą podobno tych pieniędzy podjąć .Skoro umowa nie została przedłużona a wymówiłam ją to pieniądze powinnam odzyskać?? Za marzec zapłaciłam czynsz/ wynajem. Skoro umowa wygasa 15maja to wypowiedzenie trzy miesiące jak oni twierdzą od 1kwietnia do czerwca mnie chyba nie obowiązuje?? tylko do 15 mają? Bo już się polubiłam i właśnie potrzebuję konkretnej i sprawdzonej
odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Skoro zaplacilas za marzec, a umowa miala wygasnac 15 maja, to kto ma zaplacic za ten czas ?

Na fachowa pomoc mozesz liczyc tu www.leieboerforeningen.no/
Napisz do nich/zadzwon i otrzymasz pomoc. Nie jestes czlonkiem, nie placisz skladki rocznej, ale uzyskasz pomoc prawnika odplatnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Iza .........
(Isabel)
Wiking
ubrani pięknie, w rozkosz jednego wymiaru...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Husleietvistutvalget w Oslo to rodzaj arbitrazu pomiedzy lokatorem i wlascicielem lokalu. Rozstrzygaja wszelkie spory miedzy stronami, poczawszy od zwyklych nieporozumien do sporow dotyczacych umowy najmu. Zadzwon tam i zasiegnij rady, albo wyslij maila. Znajdziesz ich w google. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3) Online
Wyjadacz
Isabel napisał:
ubrani pięknie, w rozkosz jednego wymiaru...fajne i na temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok