Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zdrowy rozsądek i umiar mile widziane . - Norwegia

102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Biorąc udział w porządkach wraz z mieszkańcami ulicy, zawsze jest okazja aby porozmawiać .Jak sami Norwegowie twierdzą , też po to jest te wspólne sprzątanie .Ciekawą rozmowę odbyłem z moim znajomym , który mieszka na przeciwko .Znamy się już ponad 9 lat ale zawsze otrzymuje te same pytanie ,co robię z rybami które łowię .I jak zawsze trudno mi jest im wytłumaczyć , że to jest moja pasja ,A ryb łowie bardzo mało . To głównie odpoczynek na łonie natury .Myślę że cała ulica na temat mego wędkarstwa , to już sobie anegdoty opowiada .Moje kiepskie wyniki uzasadniam tym , że ryb w okolicach Stavanger jest z roku na rok mniej .A on na to że to dlatego że kiedyś było bardzo mało wędkarzy , teraz natomiast jest ich wszędzie pełno .Zabierają wszystko nawet te bardzo małe .Populacja tym sposobem została przetrzebiona .Wiem że to bzdura totalna , już to wiele razy słyszałem .Ale jest w tym też prawda wielokrotnie widziałem w centrum ,zwolenników ryby na obiad .Nic w tym złego bo i ku temu służy .Tylko siedzenie na wiaderku i ładowania tam małych rybek , jest niezbyt mądre .Norwedzy nas też obserwują ,i takie widoki powodują takie opinie .Jak by nie było jesteśmy gośćmi w tym kraju , zachowujmy się poprawnie ,ja tylko proponuję pozdrawiam i miłego dnia życzę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
chart napisał:
Jak by nie było jesteśmy gośćmi w tym kraju
A ile lat trzeba w tej Norwegii mieszkac i ile lat trzeba placic podatki, zeby przestac byc gosciem?

Argument bycia gosciem jest glupi jak but. I obojetnie ile lat tu bedziesz mieszkal, czy 5 czy 25 ,to zawsze znajdzie sie jakas menda, ktorj bedziesz zawadzac, lub bedzie probowala uzyc twojej osoby do podbudowania swojego ego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Gratuluje bycia damą , sądząc po sposobie wypowiedzi . Na pytanie czy jest się gościem czy ,mieszkańcem każdy musi sobie sam odpowiedzieć . Sposób zachowania świadczy, czy jest się członkiem tej społeczności . Skrajne zachowania , temu zaprzeczają .A podatki płaci każdy to żaden argument . I polecam do poduszki Savoir - Vivre pozdrawiam mimo to .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Mazury napisał:
Norwedzy wprowadzą ograniczenia połowu ryb w morzu i skończy sie idylla darmowej rybki na obiad.

Czy może wiadomo Panu coś więcej na ten temat .Znam stare zasady , a o nowych ni nic nie wiadomo .Byłbym wdzięczny za informację .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
chart napisał:
Gratuluje bycia damą , sądząc po sposobie wypowiedzi . Na pytanie czy jest się gościem czy ,mieszkańcem każdy musi sobie sam odpowiedzieć . Sposób zachowania świadczy, czy jest się członkiem tej społeczności . Skrajne zachowania , temu zaprzeczają .A podatki płaci każdy to żaden argument . I polecam do poduszki Savoir - Vivre pozdrawiam mimo to .
Czyzbym trafila w sedno? 9 lat w Norwegii a dalej czuje sie tylko jak gosc? A moze sasiedzi nie pozwalaja o tym zapomniec

Savoir-vivre , czy nie, ale Norweg sie z ciebie nabija, a ty albo udajesz, ze nie rozumiesz, albo naprawde tego nie widzsz. Normalny czlowiek zapyta sie o cos raz, dwa, no moze 3, a nie przy kazdym spotkaniu przez ostatnie 9 lat. Anegdoty to sobie oni opowiadaja, ale pewnie nie o twoich rybach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Tak aby było grzecznie i prosto ,tak pytam z ciekawości .ten hejt to za co ,nie mam ochoty na dyskusje . I czy aby na pewno jesteś kobietą .Normalną przedstawicielkę tej płci , cechuje większa empatia . Będę bardzo wdzięczny jak napiszesz prawdę pozdrawiam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Wyglada na to, ze jednak nie rozumiesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Elise napisał:
Wyglada na to, ze jednak nie rozumiesz.
Jak on może zrozumieć cokolwiek, skoro ciągle jest na zewnątrz norweskiej społeczności.
On ją nawet nie dotyka, tylko sporadycznie muska swoimi opuszkami, dlatego też z jego opisów wynika iż ich nie rozumie, a tym bardziej "nie łapie norweskiej 'czaczy' ".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
3ma
(3ma)
Wiking
gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Elise napisał:
Wyglada na to, ze jednak nie rozumiesz.

Jak można karać drugiego człowieka , za to że czegoś nie rozumie .
Jeżeli ktoś myśli inaczej to skąd pewność że to on jest w błędzie . Jeżeli ma Pani brak wątpliwości To moje wyrazy współczucia , pozdrawiam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok