Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dagpenger - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Hej czy ktoś z was miał dwie prace. W jednej pracował załóżmy 20 godzin nazwijmy ja X w drugiej 15. Y. Z pracy x zwolniony został przez lekarza. Tak należy mu się Dagpenger to wiem. Ale jeśli ma ustalone przez Nav ze może pracować teraz 35 czyli teraz 15 w tygodniu. Jeśli ktoś misl w pracy mertid to co wtedy ? Np 2 godziny więcej i wychodzi 17.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
Kragero napisał:
Hej czy ktoś z was miał dwie prace. W jednej pracował załóżmy 20 godzin nazwijmy ja X w drugiej 15. Y. Z pracy x zwolniony został przez lekarza. Tak należy mu się Dagpenger to wiem. Ale jeśli ma ustalone przez Nav ze może pracować teraz 35 czyli teraz 15 w tygodniu. Jeśli ktoś misl w pracy mertid to co wtedy ? Np 2 godziny więcej i wychodzi 17.

Moze. ktos pomoze, bo ja po tylu latach w N to mam problemy ze zrozumieniem tresci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Kragero napisał:
Hej czy ktoś z was miał dwie prace. W jednej pracował załóżmy 20 godzin nazwijmy ja X w drugiej 15. Y. Z pracy x zwolniony został przez lekarza. Tak należy mu się Dagpenger to wiem. Ale jeśli ma ustalone przez Nav ze może pracować teraz 35 czyli teraz 15 w tygodniu. Jeśli ktoś misl w pracy mertid to co wtedy ? Np 2 godziny więcej i wychodzi 17.

Wez to jeszcze raz napisz tylko skladniej.
Jak lekarz moze cie zwolnic z pracy?
Co to znaczy ze cytuje: ma ustalone przez Nav ze może pracować teraz 35 czyli teraz 15 w tygodniu. Nav nie ustala ile mozesz pracowac, NAV oczekuje cze bedziesz pracowal jak najwiuecej. A ponadto calkowicie zbija mnie z tropu: teraz 35 czyli teraz 15...
Piszac mertid masz na mysli heltid czy deltid? Domyslam sie ze absolutnie deltid, ale...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ze strony NAVu:

Główne warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych:

Twój czas pracy został zredukowany o co najmniej 50 procent.
Twój dochód z pracy wynosił co najmniej 1,5 G (kwota bazowa wymiaru świadczeń społecznych) w minionym roku lub średnio co najmniej 3 G w ciągu trzech ostatnich zakończonych lat kalendarzowych.
Jesteś zarejestrowany/a jako osoba poszukująca pracy i co 14 dni przysyłasz kartę meldunkową.
Rzeczywiście poszukujesz pracy.
Mieszkasz lub przebywasz w Norwegii.

Wiecej w jezyku polskim:
www.nav.no/en/Home/Benefits+and+services...154915.cms#chapter-2

Jeszcze wiecej: umow sie na spotkanie lub jeszcze lepiej wyslij zapytanie do swojego veiledera z NAVu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
HanslubMosze napisał:
Kragero napisał:
Hej czy ktoś z was miał dwie prace. W jednej pracował załóżmy 20 godzin nazwijmy ja X w drugiej 15. Y. Z pracy x zwolniony został przez lekarza. Tak należy mu się Dagpenger to wiem. Ale jeśli ma ustalone przez Nav ze może pracować teraz 35 czyli teraz 15 w tygodniu. Jeśli ktoś misl w pracy mertid to co wtedy ? Np 2 godziny więcej i wychodzi 17.

Moze. ktos pomoze, bo ja po tylu latach w N to mam problemy ze zrozumieniem tresci


Maciek, ja tylko zartowalem... To oznacza, ze mozesz pracowac 35 a placa za 15. To tak jak z fura.Jak ci dajmy na to ukradna furę, to oddają samolot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowsko Juzio)
Początkujący
Ja to bym sie Hilton zapytal. Ta Pani to wie jak sie takie rozne rzeczy obchodzi i wychodzi na swoje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Krowsko Juzio napisał:
Ja to bym sie Hilton zapytal. Ta Pani to wie jak sie takie rozne rzeczy obchodzi i wychodzi na swoje.
Otoz to, i jeszcze jak lekarz "zwolnil" go z pracy na "zlamana noge" ze zwolnienia zaplaconego w Polsce, to moze i bedzie sie oplacac i zlamac te druga, a nawet i trzecia ?????? Spytaj sie Hilton, ona jest ekspertem, a nawet razem z optimusem wyczytaja cos z autorow na "H", to i podklad ideologiczny tyz bedzie...... NAV sie na to zalapie !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Ojej to ja pisałem ))) musiałem trochę wypić )))))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok