Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

chce kupic TV ale nie płacic abonamentu - Norwegia

42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Jak w temacie, chce kupic nowy telewizor przez internet ale podobno jak podam swoje dane to bede musiala płacic abonament. Jak to zrobic? Mieszkam na takim zadupiu ze za 100lat nikt nie odkryje, ze mam TV. Nie mam jak przywiesc z Polski i chce kupic w Norwegii przez internet Jakies pomysły?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
druch dryh
(druch)
Początkujący
namierza cie przez radiolokacje i dopieprza ze 3 miliony kary i deportacja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
misery napisał:
Jak w temacie, chce kupic nowy telewizor przez internet ale podobno jak podam swoje dane to bede musiala płacic abonament. Jak to zrobic? Mieszkam na takim zadupiu ze za 100lat nikt nie odkryje, ze mam TV. Nie mam jak przywiesc z Polski i chce kupic w Norwegii przez internet Jakies pomysły?Moim zdaniem, to głupota w tym przypadku.
Z jednej strony nie chcesz płacić abonamentu, a z drugiej strony będziesz musiał afiszować się wszędzie swoimi danymi osobowymi tak przy zakupie jak i odbiorze tego towaru.

Mam podstawowe pytanie:
Mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu od norwega, czy to twoje prywatne mieszkanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
W moim domu chce uzywac TV ale zameldowana jestem gdzie indziej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Remigrant napisał:
misery napisał:
Jak w temacie, chce kupic nowy telewizor przez internet ale podobno jak podam swoje dane to bede musiala płacic abonament. Jak to zrobic? Mieszkam na takim zadupiu ze za 100lat nikt nie odkryje, ze mam TV. Nie mam jak przywiesc z Polski i chce kupic w Norwegii przez internet Jakies pomysły?Moim zdaniem, to głupota w tym przypadku.
Z jednej strony nie chcesz płacić abonamentu, a z drugiej strony będziesz musiał afiszować się wszędzie swoimi danymi osobowymi tak przy zakupie jak i odbiorze tego towaru.

Mam podstawowe pytanie:
Mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu od norwega, czy to twoje prywatne mieszkanie?


nikogo nie interesuje twoje zdanie gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
misery napisał:
W moim domu chce uzywac TV ale zameldowana jestem gdzie indziejTo gdzie jesteś akurat zameldowana nie ma znaczenia.
Jeżeli masz swój własny dom/mieszkanie kupione w Norwegi notarialnie, to taki właśnie będzie adres dla urzędników od kontroli telewizyjnej.
Inaczej było by, gdybyś wynajmowała od norwega mieszkanie w tym samym domu co i on mieszka, wtedy można było by kupić telewizor i to nie jeden, właśnie na niego, za jego zgodą oczywiście.
Ponieważ w jednym gospodarstwie może być zarejestrowanych i "100 telewizorów", a abonament będzie opłacany tylko jeden na dany adres.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
idz sie leczyc gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Zdzislaw Cieszynski
(Zdzich0065)
Wiking
Kup na Finie i po problemie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
kat ko
(dioniza01)
Nowicjusz
Kup w sklepie,za gotówkę (nie płac kartą!) a gdy dostaniesz druk do wypełnienia wpisz nieprawdziwe dane np.Nowalub tradycyjny Kowalski.Wypróbowane!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
323 Posty
John Born
(born)
Stały Bywalec
misery napisał:
Jak w temacie, chce kupic nowy telewizor przez internet ale podobno jak podam swoje dane to bede musiala płacic abonament. Jak to zrobic? Mieszkam na takim zadupiu ze za 100lat nikt nie odkryje, ze mam TV. Nie mam jak przywiesc z Polski i chce kupic w Norwegii przez internet Jakies pomysły?
ABONAMENT JEST OBOWIĄZKOWY(!) TRZEBA PLACIĆ! NA PUDRY I MAJTKI TO CIEBIE STAĆ??? ŁOBUZIARO! BEZ MAJTEK MOŻESZ SIĘ OBYĆ, ALE ABONAMENT MUSISZ OPŁACIĆ!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok