Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

porada na temat zwolnienie lekarskie - Norwegia

2 Posty
emilianrozanski
(emilianrozanski)
Wiking
Mam pytanie od dwóch tygodni jestem na chorobowym w norwegi i lekarz powiedział mi ze mam sobie zrobic zabieg w polsce i wrócic do norwegi zeby kontynuowac chorobowe ale czy naw mi to uzna prosze o porade
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Dzień dobry,
każdy wyjazd do Polski, także ten związany z leczeniem, należy wcześniej uzgodnić z NAV i otrzymać od nich pisemną zgodę. Opuszczając Norwegie bez zgody NAv naraża się Pan na utratę świadczeń takich jak zasiłek chorobowy (sykepenger). Jeśli lekarz uznał, że wykonanie zabiegu w Norwegii nie jest możliwe powinien napisać taką opinię, NAV powinien wziąć to pod uwagę decydując o zezwoleniu Panu na wyjazd.

Koniecznie musi Pan wtedy ustalić kwestię wypłacania zasiłku chorobowego podczas pobytu w Polsce z NAV (więcej w tym artykule).
Jeśli chorobowe wystąpiło na skutek wypadku przy pracy w Norwegii oraz okaże się być długotrwałe i doprowadzi do zmniejszenia się Pańskich dochodów, warto sprawdzić czy nie ma Pan możliwości starania się o odszkodowanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok