Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Emigrować do Norwegii? :) Oto jest pytanie - Norwegia

2 Posty
Łukasz Russa
(lukrus)
Wiking
Hej. Dostałem propozycję emigracji do pięknego kraju jakim jest Norwegia. Wiem tylko tyle, że praca by była w tartaku. O szczegółach będę was informować. Ale powiedzcie mi na co zwrócić uwagę jeśli zdecyduję się na wyjazd. Proszę o jakieś plusy i minusy imigracji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
lukrus napisał:
Hej. Dostałem propozycję emigracji do pięknego kraju jakim jest Norwegia. Wiem tylko tyle, że praca by była w tartaku.
Pewnie jakies zadupie i wszedzie daleko? Jezeli tak, to przygotuj sie tez na tragiczna komunikacje. Praktycznie we wszystkich mniejszych miescach, to bez samochodu, jak bez reki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
umowa umowa i jeszcze raz umowa, wszystkie szczegóły dotyczące stawek itp itd,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty
Piotr Piotr
(pendzik9)
Stały Bywalec
No nie wiem czy to taki piękny kraj sam się przekonasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
JakaTo Parodia
(JakaToParodia)
Wiking
Hmm a jest może ktoś w stanie załatwić jakąś pracę ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Może chodziło o tatarak a nie tartak ? To byłoby super - dobrze przy jego wyrywaniu płacą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Łukasz Russa
(lukrus)
Wiking
Z tego co mi wiadomo tartak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
lukrus napisał:
Z tego co mi wiadomo tartak
------------
Może ratrak....ale kurde śniegu cus malowato.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
lukrus napisał:
Hej. Dostałem propozycję emigracji do pięknego kraju jakim jest Norwegia. Wiem tylko tyle, że praca by była w tartaku. O szczegółach będę was informować. Ale powiedzcie mi na co zwrócić uwagę jeśli zdecyduję się na wyjazd. Proszę o jakieś plusy i minusy imigracji

NApisz chlopie precyzyjnie o co ci sie rozchodzi, bo jak dotad nie moge rozebrac z drukowanego.
Nie jestem rowniez pewien, czy kogokolwiek bedzie interesowalo to twoje " to be continued"

Zwrocic uwage - na co? Najwazniejsze, to bys zwrocil uwage czy wsiadasz do wlasciwego samolotu badz autokaru, gdyz konsekwencje bledu moga skutkowac rejestracja na portalu "moje niemcy" lub "moja anglia" Reszta sie ulozy, a proby minimalizacji ryzyka beda implikowac wieksza podatnoscia na wstrzasy. Odpowiednia dawka stresorow spowoduje szybsza adaptacje, gdyz bedziesz musial reagowac na biezaco ( nie mowie oczywiscie o idiotycznym przyjezdzie bez pracy, kasy czy lokum) Czlowiek nie jest w stanie przygotowac sie na wszystkie niespodzianki jakie go czekaja w obcym, czesto wrogim srodowisku. Im bardziej bedziesz sadzil, ze sie zabezpieczyles tym szybciej sytuacja to zweryfikuje a rozczarowanie bedzie odwrotnie proporcjonalne do ilosci pracy jaka wlozyles w ewentualne zabezpieczenia.
Konkludujac: Zadbaj o kontrakt, chate, sprawdz pracodawce, bierz kase na ew. powrot i smialo przyjedz. NA miejscu reaguj kreatywnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok