Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
patim napisał:
tez nie widze nigdzie na Toll zeby pisali o tym ze przepisy dotycza rowniez malzonkach
od pierwszego dnia pobytu
Zadzwoń, zapytaj jako turysta oczywiście że może jeździć ale raz na 3mc musi wyskoczyć na zakupy np. do Danii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
ja mam norweski auta od pierwszego dnia pobytu

ale gdzie pisze ze maz jest 2 lata i zona musi placic clo jak pierwszyraz przyjedzie do meza autem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymek S...
(mlodyakp)
Wiking
Witam Was wszystkich. Przeczytałem ten temat kilka razy ale się troszki zagubiłem. Sprawa wygląda następująco:

Przyjechaliśmy z dziewczyną ( brak małżeństwa) 8 stycznia pierwszy raz do norwegii. 9 stycznia dostaliśmy próbną umowę na 6 miesięcy, posiadamy d-numer. Wiemy, ze na 99% będzie ona przedłużona na długi okres bo i nam i pracodawcy się podoba. Od 1 kwietnia wynajmujemy pokój w honefoss, wcześniej mieszkaliśmy w siedzibie firmy. Do norwegii przyjechaliśmy autem zarejestrowanym na rodzica, nie na mnie. Jeśli auto byłoby na mnie to max do roku czasu muszę je sprzedać i kupić jakieś na norweskich blachach. Lecz pytanie co z autem nie zarejestrowanym na mnie? Nie mogę go w ogóle używać? Nawet jak mam pismo że auto zostało legalnie udostępnione mnie i mam od niej pozwolenie na korzystanie? I tak planuje zaraz po otrzymaniu Fødselsnummer nabyć auto na norweskich blachach. Po prostu nie chce mieć problemów z tytułu użytkowania auta zarejestrowanego na inną osobę. Od 28 marca do 10 kwietnia byliśmy tym autem poza terytorium Norwegii. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
mlodyakp napisał:
Witam Was wszystkich. Przeczytałem ten temat kilka razy ale się troszki zagubiłem. Sprawa wygląda następująco:

Przyjechaliśmy z dziewczyną ( brak małżeństwa) 8 stycznia pierwszy raz do norwegii. 9 stycznia dostaliśmy próbną umowę na 6 miesięcy, posiadamy d-numer. Wiemy, ze na 99% będzie ona przedłużona na długi okres bo i nam i pracodawcy się podoba. Od 1 kwietnia wynajmujemy pokój w honefoss, wcześniej mieszkaliśmy w siedzibie firmy. Do norwegii przyjechaliśmy autem zarejestrowanym na rodzica, nie na mnie. Jeśli auto byłoby na mnie to max do roku czasu muszę je sprzedać i kupić jakieś na norweskich blachach. Lecz pytanie co z autem nie zarejestrowanym na mnie? Nie mogę go w ogóle używać? Nawet jak mam pismo że auto zostało legalnie udostępnione mnie i mam od niej pozwolenie na korzystanie? I tak planuje zaraz po otrzymaniu Fødselsnummer nabyć auto na norweskich blachach. Po prostu nie chce mieć problemów z tytułu użytkowania auta zarejestrowanego na inną osobę. Od 28 marca do 10 kwietnia byliśmy tym autem poza terytorium Norwegii. Pozdrawiam.


Nie wiem jak ty czytałeś ten temat, ale pomyśl..... Kogo to interesuje na kogo jest zarejestrowane auto.... Może tak kiedyś Ci wpadnie do głowy że przepisy dotyczą ludzi a nie rzeczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok