Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
(5438 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
ZimnyDrań napisał:
feriepenger należą się na pewno każdemu kto przepracował ponad 12 miesięcy mogą być wypłacone zaraz po rozwiązaniu umowy lub w terminie to jest przełom czerwiec/lipiec. Ponadto jeżeli dostajesz rozliczenie co miesięczne od pracodawcy powinna być tam adnotacja tyle i tyle zostało na przeznaczone na ten cel. Podobno jeżeli pracuje się krócej nie należą się aczkolwiek ja dostałem , raz się zdarzyło ze dziad nie wypłacił mimo ze powinien ale wszystkim polakom którzy tam pracowali. Jeszcze jeżeli pobierasz feriepenger w tym samym roku prawdopodobnie musisz zapłacić od nich podatek (ja ni jestem pewny ponieważ nie miałem takiej sytuacji aczkolwiek ktoś opowiadał). MOze ktos napisze cos jeszcze w temacie, możesz poszukać na forum coś się zawsze znajdzie
pozdrawiam


Jak ktos pracował 4 miesiące to tez mu sie naleza feriepenger, jesli pracodawca mu z pensji to odciągał. Feriepenger to sa pieniądze pracownika i nawet jakby 2 miesiace pracował to tez pracownikowi sie nalezy, bo miał to wzięte z pensji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów
Zimny Dran
(ZimnyDran1)
Stały Bywalec
Hilton masz racje ja tylko czasem nie mam czasu klikać i potem nie wszystko jest zrozumiale
pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
Jeżeli jesteś pracownikiem granicznym i pracujesz w Norwegii, to musisz zarejestrować się jako poszukujący pracy i złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych w Twoim miejscowym biurze NAV jeżeli będziesz:
[/b]
* Częściowo bezrobotny
* Całkowicie lub częściowo tymmczasowo zwolniony z pracy przez pracodawcę
* Dotknięty upadłością pracodawcy

Obowiązuje to również jeżeli przebywasz w kraju zamieszkania podczas gdy jesteś bezrobotny.

* Jeżeli staniesz się całkowicie bezrobotny, to powinieneś ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych z kraju zamieszkania.

porter jest pracownikiem granicznym,czyli jego krajem zamieszkania jest Polska
i wydaje mi sie,ze gdybys mogl zameldowac sie w Norwegii,dostalbys ten zasilek,bo okreslenie miejsca zamieszkania jest tutaj jak widze jedyna przeszkoda
ale musisz to dokladnie sprawdzic,najlepiej u zrodla
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Piotr Jakrzewski
(porter_2)
Wiking
dzwoniłem do polisch conection, tam mnie poinformowano że w przypadku zamieszkania w Norwegii będę miał prawo do świadczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Kurcze wychodzi na to ze tutaj tez prawo dziala wstecz.Chyba truskawkowa radzi dobrze u zrodel najpewniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
Mam pytanie w jaki sposob moge znalezsc prace w gospodarstwie rolnym musze sie gdzies zarejestrowac???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
zarejestrować sie musisz w NAV jako bezrobotny, lub poszukaj czegoś na stronach EURES (wyszukiwarka jest po polsku reszta nie)

ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=pl&...p;parentCategory=482

poza tym ukazuje sie gazeta "praca i nauka za granicą"[(chyba nie pomyliłem nazwy) (gazeta ukazuje sie w formacie takim jak wyborcza i inne dzienniki) jest jeszcze dwutygodnik "praca i życie za granicą" to nie TO!!!]]

są tam przedruki ogłoszeń norweskiego NAV z podanymi tel. i adresami e-mail dzwoń i sie dowiedz czegoś więcej.
(nie spodziewaj sie kokosów na, zakwaterowanie i częściowe wyżywienie swoje kosztuje. ale można to nadrobić godzinami)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
porter,a na jakim stanowisku pracowales w stoczni?
mnie sie wydaje,ze jako pracownik stoczniowy z doswiadczeniem i jezykiem,nie powinienes miec wiekszych problemow ze znalezieniem pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Witam Porter
W jakiej stoczni pracowałeś i na jakim stanowisku , napisz więcej ,gdzie i dla jakiej firmy.
Ja poza stolarstwem zajmuje sie szkutnictwem ale tutaj troche ciężko, bo wszystko co pływa stoi pod chmurką, mało co naprawiają , głównie kupują. Poza tym z chęcią bym wrócił do tego, po moim zwolnieniu lekarskim , np na wiosne.
Pozdrawiam WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
truskawkowa napisał:
porter,a na jakim stanowisku pracowales w stoczni?
mnie sie wydaje,ze jako pracownik stoczniowy z doswiadczeniem i jezykiem,nie powinienes miec wiekszych problemow ze znalezieniem pracy


Błędne myślenie. Z praca w przemyśle stoczniowym jest krucho w tym momencie.
Sporadycznie trafiają sie jakieś ogłoszenia (jeśli chodzi o spawaczy bo ja w takiej profesji obserwuje ogłoszenia)
trzeba mieć aktualne!!! upr. DNV. kurs OFFSHORE i dobry norweski w mowie i piśmie?!?!
(sam angielski nie wystarcza już
wytłumaczenie jest proste
POPYT/PODAŻ
oczywiście trzeba szukać i obserwować , bo czasem terminy gonią i mobilność sie liczy a jak już sie gdzieś załapiesz to potem jest łatwiej zostać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok