Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(4385 niezalogowanych)
1564 Posty
Maniak

   W niedzielę będzie ciepło i piękne słoneczko, idealny dzień na spacer po mieście .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Dino napewno 0,00000001% Norwegow ma pojecie co to jest WOSP ale dowiedza sie ze Polacy robia cos dla innych i ze sa . W mysl zasady jak nas widza tak o nas pisza.
Retier jasne ze wyszystko ma granice przyzwoitosci ale ja osobiscie nie mam sie czego wstydzic pomagajac Owsiakowi( tak uwazam) .Wstydzic sie powinni ludzie z Wiejskiej w Warszawie,Zus i cala ta banda.Dyskutowalem kiedys z Gjovi na temat pajacyka ktorego ona tutaj promowala. Wszyskie te fundacje,organizacje,stowarzyszenia razem wziete pochlaniaja takie fundusze ze pewnie dziura budzetowa zmiejszylaby sie do niklych rozmiarow ale bez nich wiele osob juz dawno straciloby zdrowie moze nawet zycie i tutaj nikt nie moze zaprzeczyc.Wiec???? Ja wybieram mniejsze zlo a przy okazji moze uda sie cos stworzyc dla nas tutaj(nie mow ze to nie ma nic wspolnego bo ma wiele).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
Dyskutowalem kiedys z Gjovi na temat pajacyka ktorego ona tutaj promowala. Wszyskie te fundacje,organizacje,stowarzyszenia razem wziete pochlaniaja takie fundusze ze pewnie dziura budzetowa zmiejszylaby sie do niklych rozmiarow ale bez nich wiele osob juz dawno straciloby zdrowie moze nawet zycie i tutaj nikt nie moze zaprzeczyc.Wiec???? Ja wybieram mniejsze zlo a przy okazji moze uda sie cos stworzyc dla nas tutaj(nie mow ze to nie ma nic wspolnego bo ma wiele).

Z tego co pamiętam byłeś negatywnie nastawiony do takich akcji.W pajacyka,też powiedziałeś że nie bedziesz klikał.Co się teraz takiego stało,że zmieniłeś nastawienie?Nie bardzo za Tobą nadążam

Ps.Nie Gjovi tylko Giovi!Już Ci mówiłam o tym
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
krolestwo za konia napisał:
Dino napewno 0,00000001% Norwegow ma pojecie co to jest WOSP ale dowiedza sie ze Polacy robia cos dla innych i ze sa . W mysl zasady jak nas widza tak o nas pisza.
Retier jasne ze wyszystko ma granice przyzwoitosci ale ja osobiscie nie mam sie czego wstydzic pomagajac Owsiakowi( tak uwazam) .Wstydzic sie powinni ludzie z Wiejskiej w Warszawie,Zus i cala ta banda.Dyskutowalem kiedys z Gjovi na temat pajacyka ktorego ona tutaj promowala. Wszyskie te fundacje,organizacje,stowarzyszenia razem wziete pochlaniaja takie fundusze ze pewnie dziura budzetowa zmiejszylaby sie do niklych rozmiarow ale bez nich wiele osob juz dawno straciloby zdrowie moze nawet zycie i tutaj nikt nie moze zaprzeczyc.Wiec???? Ja wybieram mniejsze zlo a przy okazji moze uda sie cos stworzyc dla nas tutaj(nie mow ze to nie ma nic wspolnego bo ma wiele).


   Mam nadzieję, że sztab przygotował odpowiednią kampanię propagandową w norweskich mediach. Zbiórka jest tym bardziej efektywna, im więcej ludzi widziało symbole akcji, bądź słyszało o niej.
   Politykom ciągle brakuje pieniędzy na niezbędne wydatki, przed II Wojną Światową Polacy robili ściepy narodowe na nowoczesną broń dla Wojska Polskiego, my robimy na nowoczesny sprzęt dla szpitali. Czyli jest jak było, tylko zmieniły się hasła .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
Dino napewno 0,00000001% Norwegow ma pojecie co to jest WOSP ale dowiedza sie ze Polacy robia cos dla innych i ze sa . W mysl zasady jak nas widza tak o nas pisza.
Retier jasne ze wyszystko ma granice przyzwoitosci ale ja osobiscie nie mam sie czego wstydzic pomagajac Owsiakowi( tak uwazam) .Wstydzic sie powinni ludzie z Wiejskiej w Warszawie,Zus i cala ta banda.Dyskutowalem kiedys z Gjovi na temat pajacyka ktorego ona tutaj promowala. Wszyskie te fundacje,organizacje,stowarzyszenia razem wziete pochlaniaja takie fundusze ze pewnie dziura budzetowa zmiejszylaby sie do niklych rozmiarow ale bez nich wiele osob juz dawno straciloby zdrowie moze nawet zycie i tutaj nikt nie moze zaprzeczyc.Wiec???? Ja wybieram mniejsze zlo a przy okazji moze uda sie cos stworzyc dla nas tutaj(nie mow ze to nie ma nic wspolnego bo ma wiele).





Wstyd i przyzoitość to bardzo bliskie tematy kzk,lecz nie jednakowe.
I jest dużo gorzkiej prawdy w tym co mówisz,oraz potrafię zrozumieć tych rodziców co straciliy swoje
dzieci w wyniku braku sprzętu do ratowania życia najmłodszym,i nie tylko zresztą im.
Ból ten kiedyś mija,ale nie problem.
Czy rozwiązaniem jest utwierdzanie władzy w tym że ludzie i tak dadzą sobie sami radę,
czy już do usranej śmierci będziemy zmuszani do radzenia sobie jak pomysłowy dobromil z bajki?
Myślę że nie tędy droga,a nasz wizerunek można kreować bez Owsiaka lub jemu podobnych.
I jest to tylko moje zdanie i nic poza tym.
A więc tradycyjnie znowuż będzie jutro , szable w dłoń i na koń
W każdym bądź razie,miłej niedzieli wam życzę podczas tej akcji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Dino napisał:
Hilton napisał:
KzK, zeby pokazc ze tu równiez żyjemy, a nie tylko wywozimy pieniądze to jeszcze daaaaaleka droga... najpierw musimy zacząc leczyc sie u norweskiego dentysty, a nie bukowac bilet do Polski bo tam dentysta tanszy, musimy zaprzestac przywozenia w walizkach po 20 kg kiełbasy i innego jedzenia, bo taniej i musimy zaprzestac kupowania papierosów i alkoholu z przemytu, tylko normalnie w vinmonopolet.
Jezeli bedziemy życ w Norwegii za norweskie pensje i za norweskie usługi płacic norweskie stawki to moze zaczn,a nas kiedys w przyszłosci powazac. " Owsiakowanie" nic tu nie pomoże.


   Będziemy wtedy bardziej norwescy niż Norwedzy, przecież nie z powodu Polaków istnieją wielkie przygraniczne centra handlowe w Szwecji, czy superpromocyjne ceny biletów promowych na jednodniowe zakupy w Danii. Na autobusach w Oslo widziałem reklamy szwedzkiej firmy "Graniczny optyk" . Norki bez skrupułów wracają samochodami wyładowanymi żeberkami, napojami i innym jedzeniem. Z zapałem kupują alkohol i papierosy z przemytu psiocząc przy okazji na drożyznę w Norge. Korzystają z usług tańszych stomatologów zagranicznych, również polskich.
   Poza tym, pomijając Owsika i jego propagandę, sama zbiórka jest bardzo dobrą i pouczającą rozrywką. Dlatego zgłaszam chęć uczestnictwa.
   Ciekawi mnie jak dużo Norwegów będzie wiedziało o co chodzi?



Dino, a ilu znasz takich Norwegów osobiście? Bo ja żadnego. Znam za to takich, którzy wyworza korony z ich kraju do Hiszpanii i tam buduja domy, a takze spedzają każdą wolną chwilę
Z tym stomatologiem to sprawa wygląda tak, ze za zabki zapłaci 300 zł, ale do tego przelot, nocleg w hotelu i to nie jedna noc bo czasem trzeba podzielic leczenie na dwa lub trzy dni, jesc tez cos musi. Suma sumarum wychodzi na to samo, ale był w Polsce na wycieczce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
Dino napewno 0,00000001% Norwegow ma pojecie co to jest WOSP ale dowiedza sie ze Polacy robia cos dla innych i ze sa . W mysl zasady jak nas widza tak o nas pisza.
Retier jasne ze wyszystko ma granice przyzwoitosci ale ja osobiscie nie mam sie czego wstydzic pomagajac Owsiakowi( tak uwazam) .Wstydzic sie powinni ludzie z Wiejskiej w Warszawie,Zus i cala ta banda.Dyskutowalem kiedys z Gjovi na temat pajacyka ktorego ona tutaj promowala. Wszyskie te fundacje,organizacje,stowarzyszenia razem wziete pochlaniaja takie fundusze ze pewnie dziura budzetowa zmiejszylaby sie do niklych rozmiarow ale bez nich wiele osob juz dawno straciloby zdrowie moze nawet zycie i tutaj nikt nie moze zaprzeczyc.Wiec???? Ja wybieram mniejsze zlo a przy okazji moze uda sie cos stworzyc dla nas tutaj(nie mow ze to nie ma nic wspolnego bo ma wiele).


KzK ilu to jest Norwegów 0,00000001 % z całej liczby żyjących ? Bedzie chociaz jeden egzemplarz w całości ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Eehhh... bez przesady.. Znam norwegow ktorzy wiedza co to WOSP. Nie wszyscy to *zrelaksowani ignoranci*. Owsiak jest w pewnych kregach rozpoznawalna osoba. Wspolorganizowal tu szkolenia w dziedzinach ratownicatwa, pierwszej pomocy i osobiscie promowal tego typu akcje charytatywne ..

Co sie tyczy naszego wizerunku w Norwegii ... jest te 5% polakow, budujacych nasz wizerunek psuty przez pozostale 95% Ja nie mam problemu z zawieraniem znajomosci z tubylcami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
a mnie zawsze wzrusza ta akcja... jestem z Owsiakiem od początku i bywały lata kiedy sama byłam wolontariuszem. uważam że to piękne że tyle ludzi chce pomagać dzieciom. dzięki orkiestrze mamy super sprzęt i wiele istnień ocalonych, zarówno z kalectwa jak i w ogóle... myślę że niektórzy są obojętni temu wydarzeniu bądź przeciwni z różnych przekonań. są jednak chwile w naszym życiu że nagle rodzi się chore dziecko lub wnuk nam zachoruje i dopiero wówczas doceniamy ogrom i moc owsiakowej orkiestry gdyż szpitalny sprzęt ratuje koleje życie.... i może to rola państwa powinna być aby zapewnić owy najnowszy sprzęt ale nie oszukujmy się polacy rządzić nie potrafią i to nie jest wina tych matek, które szukają pomocy dla swoich dzieci. cieszę się że są ludzie o wielkich sercach którzy potrafią pomagać. mam nadzieję że Owsiak będzie grał do końca świata.... i o jeden dzień dłużej....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
limetka81 napisał:
a mnie zawsze wzrusza ta akcja... jestem z Owsiakiem od początku i bywały lata kiedy sama byłam wolontariuszem. uważam że to piękne że tyle ludzi chce pomagać dzieciom. dzięki orkiestrze mamy super sprzęt i wiele istnień ocalonych, zarówno z kalectwa jak i w ogóle... myślę że niektórzy są obojętni temu wydarzeniu bądź przeciwni z różnych przekonań. są jednak chwile w naszym życiu że nagle rodzi się chore dziecko lub wnuk nam zachoruje i dopiero wówczas doceniamy ogrom i moc owsiakowej orkiestry gdyż szpitalny sprzęt ratuje koleje życie.... i może to rola państwa powinna być aby zapewnić owy najnowszy sprzęt ale nie oszukujmy się polacy rządzić nie potrafią i to nie jest wina tych matek, które szukają pomocy dla swoich dzieci. cieszę się że są ludzie o wielkich sercach którzy potrafią pomagać. mam nadzieję że Owsiak będzie grał do końca świata.... i o jeden dzień dłużej....

I o to Limetko chodzi - mam podobne zdanie do twojego- a nie o to zeby sie wylansowac i 'przy okazji' wrzucic do puszki 200 koron. W Oslo w polskim sklepie tez mozna wrzucić. Przez długi czas śledziłam losy Poli Wesołowskiej. dziewczynka przez prawie całe swoje krótkie zycie miała nowotwór. Zmarła we wrzesniu, miała 5 lat. Dużo ludzi wpacało pieniądze na konto anonimowo. Obcy ludzie zasponsorowali jej leczenie za granica, a w Polsce miesieczna kuracja na jej schorzenie wynosiła jakies 10 tys, złotych , juz nie pamietam. W Polsce dzieci umierają w zadłuzonych, źle wyposarzonych szpitalach. Na sprzet pieniadze dają ludzie z dobrego serca. Ale za to jakie piekne i ociekajace luksusem sa budynki NFZtu... paranoja... ja sie nie przejmuje, ze jakiś Norweg mi powie, ze wywożę korony do Polski i ze mnie nie szanuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok