Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

tax free - Norwegia

50 Postów
Jason Bourn
(pytor09)
Nowicjusz
Cześć, mam do Was prośbę podpowiedzcie jak zadziałać żeby zwrócili mi podatek przy zakupie tu elektroniki. Chcę kupić tableta w Elkjopie i co dalej, wezmę fakturę tax free na moje dane w Polsce-tak >, i co dalej, ja na razie nie jadę do Polski i jak to zrobić. Smignąć do Svinesundu i wrócić bo tam mam niedaleko. Chciałbym się upewnić czy zwrócą bo jak nie wypali to się temat nie opłaca i wogóle czy jest to kwota pełna vatu czy jak im czapa stoi.
Bardzo proszę o podpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Tak dostaniesz pełny zwrot wat-u, musisz w ciągu 30 dni wywieźć towar z NO, po powrocie dajesz podstemplowany papier przez celnika w sklepie i masz zwrot (tylko na konto)... nie wiem ile jest czasu na zawiezienie papieru do sklepu po wywiezieniu towaru bo zawsze woziłem swoje zakupy na wycieczkę przy okazji wyjazdu na zakupy w SE...

Nie tylko elkjop daje taka możliwość sklepy internetowe też, musisz zapytać o taki dokument i wysyłasz potem pocztą..



Jeśli sklep ma formularze od tego pośrednika to dostaniesz niepełny zwrot vat-u ( koszty manipulacyjne) i trzeba w dodatku ich punkt znaleźć

wracając z SE masz zaraz za Norweską granicą...


www.globalblue.com/destinations/norway/t...-shopping-in-norway/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
pytor09 napisał:
Cześć, mam do Was prośbę podpowiedzcie jak zadziałać żeby zwrócili mi podatek przy zakupie tu elektroniki. Chcę kupić tableta w Elkjopie i co dalej, wezmę fakturę tax free na moje dane w Polsce-tak >, i co dalej, ja na razie nie jadę do Polski i jak to zrobić. Smignąć do Svinesundu i wrócić bo tam mam niedaleko. Chciałbym się upewnić czy zwrócą bo jak nie wypali to się temat nie opłaca i wogóle czy jest to kwota pełna vatu czy jak im czapa stoi.
Bardzo proszę o podpowiedz.
Też masz problem ?
---
Czyżbyś był czasowo bezrobotny i chcesz sobie "dorobić" ... !?
---
Takie sobie "złośliwe" podsumowanie ... tego problemu .

---
Niemniej , jak masz stały numer personalny i zameldowanie w Norge , to mogą być problemy !z odzyskaniem MVA
---
Chociaż dalszy znajomy , który ma właśnie stały Numer i takiż meldunek .
Kupił bez problemu w tamtym roku , płaski telewizor i pobrał z "elkjopu" rachunek na te całe "taxfre" , jednak nie dlatego by odzyskać podatek , tylko by nie płacić Norweskiego Abonamentu za telewizor . I już Mu się ten telewizor "spłacił " .
---
CAŁY MYK POLEGA podobno na Tym , że nie płacił kartą płatniczą , a ŻYWĄ GOTÓWKĄ , co prawda , sprzedawca chciał od niego , jakikolwiek dokument ze zdjęciem , jednak o Ile to prawda , co teraz Mówi , to spytał się na Jakiej Podstawie , On -sprzedawca- żąda tego Dokumentu i Mu nie dał żadnego do wglądu .
Tym samym nie został zarejestrowany w systemie Opłat Telewizyjnych .
---
I faktycznie ma ten telewizor u siebie na Pokoju w Hostelu i nie płaci jak na razie żadnego abonamentu .
---
Dlatego też i może w twoim przypadku , lepiej płacić gotówką bez zbędnych dyskusji ! tyle że nie możesz brać do tego urządzenia innych dodatków które mogą wymagać okazania dokumentu tożsamości ... Jak na ten przykład Abonament w promocji !
---
No to Tyle

Spokojnych Świąt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Gabriel napisał:
pytor09 napisał:
Cześć, mam do Was prośbę podpowiedzcie jak zadziałać żeby zwrócili mi podatek przy zakupie tu elektroniki. Chcę kupić tableta w Elkjopie i co dalej, wezmę fakturę tax free na moje dane w Polsce-tak >, i co dalej, ja na razie nie jadę do Polski i jak to zrobić. Smignąć do Svinesundu i wrócić bo tam mam niedaleko. Chciałbym się upewnić czy zwrócą bo jak nie wypali to się temat nie opłaca i wogóle czy jest to kwota pełna vatu czy jak im czapa stoi.
Bardzo proszę o podpowiedz.
Też masz problem ?
---
Czyżbyś był czasowo bezrobotny i chcesz sobie "dorobić" ... !?
---
Takie sobie "złośliwe" podsumowanie ... tego problemu .

---
Niemniej , jak masz stały numer personalny i zameldowanie w Norge , to mogą być problemy !z odzyskaniem MVA
---
Chociaż dalszy znajomy , który ma właśnie stały Numer i takiż meldunek .
Kupił bez problemu w tamtym roku , płaski telewizor i pobrał z "elkjopu" rachunek na te całe "taxfre" , jednak nie dlatego by odzyskać podatek , tylko by nie płacić Norweskiego Abonamentu za telewizor . I już Mu się ten telewizor "spłacił " .
---
CAŁY MYK POLEGA podobno na Tym , że nie płacił kartą płatniczą , a ŻYWĄ GOTÓWKĄ , co prawda , sprzedawca chciał od niego , jakikolwiek dokument ze zdjęciem , jednak o Ile to prawda , co teraz Mówi , to spytał się na Jakiej Podstawie , On -sprzedawca- żąda tego Dokumentu i Mu nie dał żadnego do wglądu .
Tym samym nie został zarejestrowany w systemie Opłat Telewizyjnych .
---
I faktycznie ma ten telewizor u siebie na Pokoju w Hostelu i nie płaci jak na razie żadnego abonamentu .
---
Dlatego też i może w twoim przypadku , lepiej płacić gotówką bez zbędnych dyskusji ! tyle że nie możesz brać do tego urządzenia innych dodatków które mogą wymagać okazania dokumentu tożsamości ... Jak na ten przykład Abonament w promocji !
---
No to Tyle

Spokojnych Świąt


jak nie dawał żadnego dokumentu i płacił gotówką to na uj mu to taxfree???? i tak nie wiedzą kto kupił...... i jak nie wywoził tego za granice to może sobie tym dupę podetrzeć, bo to właśnie celnik podejmuje decyzje o tym czy masz prawo do zwrotu...

Potrzebne to tylko wtedy gdy płaci się kartą i nie chce płacić abonamentu, to wywozisz towar za granice i masz dokument podbity przez celnika że tv wyjechał z NO. w razie gdyby przyszło giro od NRK to wtedy wysyłasz im ten dokument i z głowy.....

ty to masz inteligentnych znajomych....

nie prościej było kupić TV przez kogoś kto opłaca abonament i oddać mu kasę????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Jason Bourn
(pytor09)
Nowicjusz
Cześć kolego, a powiesz mi gdzie dokładnie to załatwić na granicy w Svinesundzie i w jakich dniach oraz godzinach pracują.

Powiedz jeszcze czy jak śmignę podbije faktury i wrócę z powrotem to nie ma kwasu u tych celników, nie chcą może żeby jaki bilet do Polski pokazać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
pytor09 napisał:
Cześć kolego, a powiesz mi gdzie dokładnie to załatwić na granicy w Svinesundzie i w jakich dniach oraz godzinach pracują.

Powiedz jeszcze czy jak śmignę podbije faktury i wrócę z powrotem to nie ma kwasu u tych celników, nie chcą może żeby jaki bilet do Polski pokazać.


jechałeś kiedyś przez granicę??????

celnicy są tam cały czas, wytłumaczyć nie wiem jak, jest zjazd do urzędu celnego jak jedziesz do Szwecji i tyle...

Że tak się zapytam Ty nie jesteś rodziną z Fioletem?

Na uj celnikom jakiś bilet do Polski?

Wywozisz towar z NO i to jest podstawą do zwrotu VAT-u ....................

Jakby kiedykolwiek celnik się mnie zapytał gdzie to wiozę to powiedziałbym że na księżyc...........

żeby nie było kwasu i mieć 100% pewności to wywal opakowanie zanim wrócisz żeby towar wyglądał na używany i tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Jason Bourn
(pytor09)
Nowicjusz
Kolego, powiedz proszę bo zrobiłem parę zakupów i nie wybieram się teraz do Polski, ale chcę podjechać na wycieczkę do SE i od razu podbić faktury.
Nie wiem czy jak chcę się wybrać z Oslo trasą 21 do Charlottenberga to czy tam to załatwie, podpowiesz ? Czy w każdym miejscu gdzie przekrocze granicę, tylko że czasem to zilonych kudków nie widac to kto to podbije, bo Svinesund to bramki itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Jason Bourn
(pytor09)
Nowicjusz
No to jak jak jedziesz do Charlottenberga jest urząd celny, żeby to ogarnąc, ktoś to wie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Witam.
Kupilem troche elektroniki w elkjopie. Chcial bym wywiesc to do PL i wziasc tax free. Mam wypisany druk i paragony. Problem jest taki ze jestem zameldowany w Norwegi. Na tym papierku sa moje dane z adresem w NO. Czy jest szansa na odzyskanie podatku czy z racji tego ze tu jestem zameldowany nie moge odzyskac? Prosze bardzo o pomoc....! Dzieki!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
margeritka margeritka
(margeritka)
Wiking
Hey, i jak? Udalo sie z tym numerem personalnym, czy tez sprawdzaja, czy jestes turysta? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok