Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
boj fra oszlo (3617 niezalogowanych)
3511 Postów

(sih87)
Maniak
jasta102 napisał:
kiedyś, bodajże w hameryce oglądałem sztukę telewizyjną
treść ogólnie taka
komisja rządowo-bankowa w Najjaśniejszej Pomrocznej zastanawia się i obraduje
kogo by tu umieścić na nowych banknotach
pamięta ktoś tytuł,bądź gdzie to się da jeszcze obejrzeć
i czy w końcu wybrali, czy był ktoś w dziejach polactwa godzien na banknoty trafić


jasta102 Teatr tv sztuka pt. "Jury" reż Juliusz Machulski, wys. Jarzy Stuht, Edward Linde-Lubaszenko, Krzysztof Globisz
Z roku 1995.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
kiedyś, bodajże w hameryce oglądałem sztukę telewizyjną
treść ogólnie taka
komisja rządowo-bankowa w Najjaśniejszej Pomrocznej zastanawia się i obraduje
kogo by tu umieścić na nowych banknotach
pamięta ktoś tytuł,bądź gdzie to się da jeszcze obejrzeć
i czy w końcu wybrali, czy był ktoś w dziejach polactwa godzien na banknoty trafić


na chomikuj jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
485 Postów

(4altee)
Wyjadacz
Coś w tym musi być : Poniekąd fajny obraz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
231 Postów

(skafander00)
Stały Bywalec
4altee -Film "Róża"z którego to wkleiłaś link jest fenomenalnym filmem.I dokładnie pokazuje pewne sytuacje między Polakami i relacje Polak-Rosjanin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
"Jury" jest świetne
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
karol3 napisał:
"Jury" jest świetne

Dokładnie, może znów sobie obejrzę, a i obsada doborowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(AdamAleksanderNowak)
Stały Bywalec
skafander00 napisał:
4altee -Film "Róża"z którego to wkleiłaś link jest fenomenalnym filmem.I dokładnie pokazuje pewne sytuacje między Polakami i relacje Polak-Rosjanin.

Wyjątkowy film... czasem dopiero obraz trafia do człowieka, bo sama świadomość, i wiedza, suche fakty... dają jedynie szkielet sytuacji.
Dużo by opowiadać...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
267 Postów
Stały Bywalec
Polak to katolik,przynajmniej procentowo.
W rzeczywistości wszyscy ci którzy tylko figurowali w statystykach a bimbali sobie z wiary,odnajdą tą wiare w swoich późnych latach,kiedy nieuchronnie zbliżać się będą do grobu.
Dlaczego tak jest pokolenie w pokolenie? bardzo zastanawiające,ale to nie przedmiot dyskusji.

Polak-katolik,wierzący,chrześcijanin.A czegóż to nauczał wierzący i wierzący-niepraktykujący polaku nauczał Bóg?
Jest może jedno słowo w Biblii o narodach??
Otóż nie ma,z bardzo prostej przyczyny,Bóg mówił do LUDZKOŚCI ,bez podziałów na żydów,katolików,niemców,hiszpanów i polaków.
Podziały wymyślili ludzie,że polacy to tacy,a norwedzy to tacy a w afganistanie to same zbiry i innowiercy itp itd.

Polskość jest po to komuś potrzebna żeby się mógł tym uniwersalnym słowem podeprzeć w określonych sytuacjach.Spotkają się na świętowaniu "polacy" i uznają że,aha ten polak,ten polak ,ten jest,ten też jest ,ale tego nie ma,a to ci dopiero,a ja jestem,ja polak-PO CO TO?

dziecinada i żenada.Zajmij się jeden z drugim pracą nad swoimi wadami,nad poprawą losu swojego i innych,i przestań patrzeć na zabobony i dyrdymały które są nic nie warte.
Tym bardziej w sytuacji kiedy dopuściliśMY do unicestwienia polski w przeciągu ostatnich 23lat.Nie ma polski i nie ma polaków,ale pozostali ludzie,i niech byliby tymi LUDŹMI na co dzień,to wystarczy.Nie trzeba do tego zaklęć typu;
-bo ja to polak jestem...człowiek jesteś,być może...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Potrzebuje pomocy mieszkam z alkocholikiem nie da sie tak zyc tymbardziej ze sa dzieci co moge zrobic w norwegii zeby barnewernet mi na paznokiec nie nadeplo prosze pomózcie do kogo mam napisac ,kogo powiadomic o zlej sytuacji co robic??????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(AdamAleksanderNowak)
Stały Bywalec
balum napisał:
Polak to katolik,przynajmniej procentowo.
W rzeczywistości wszyscy ci którzy tylko figurowali w statystykach a bimbali sobie z wiary,odnajdą tą wiare w swoich późnych latach,kiedy nieuchronnie zbliżać się będą do grobu.
Dlaczego tak jest pokolenie w pokolenie? bardzo zastanawiające,ale to nie przedmiot dyskusji.

Polak-katolik,wierzący,chrześcijanin.A czegóż to nauczał wierzący i wierzący-niepraktykujący polaku nauczał Bóg?
Jest może jedno słowo w Biblii o narodach??
Otóż nie ma,z bardzo prostej przyczyny,Bóg mówił do LUDZKOŚCI ,bez podziałów na żydów,katolików,niemców,hiszpanów i polaków.
Podziały wymyślili ludzie,że polacy to tacy,a norwedzy to tacy a w afganistanie to same zbiry i innowiercy itp itd.

Polskość jest po to komuś potrzebna żeby się mógł tym uniwersalnym słowem podeprzeć w określonych sytuacjach.Spotkają się na świętowaniu "polacy" i uznają że,aha ten polak,ten polak ,ten jest,ten też jest ,ale tego nie ma,a to ci dopiero,a ja jestem,ja polak-PO CO TO?

dziecinada i żenada.Zajmij się jeden z drugim pracą nad swoimi wadami,nad poprawą losu swojego i innych,i przestań patrzeć na zabobony i dyrdymały które są nic nie warte.
Tym bardziej w sytuacji kiedy dopuściliśMY do unicestwienia polski w przeciągu ostatnich 23lat.Nie ma polski i nie ma polaków,ale pozostali ludzie,i niech byliby tymi LUDŹMI na co dzień,to wystarczy.Nie trzeba do tego zaklęć typu;
-bo ja to polak jestem...człowiek jesteś,być może...


1. W swej wielkiej roztropności rodzice nie ochrzcili mnie jako "bezwiedne niemowlę" i podobnie jak ja mojemu dziecku, dali wolny wybór w kwestii religii...
2. w kwestii Biblii i narodów... zgodzę się że Jezus mówił do wszystkich, bez podziałów ale również w listach apostołów znajdziesz wytyczne dotyczące tego jak chrześcijanie mają traktować "innowierców" i niestety nie wszystko ocieka tam miłością...
A stary testament... Naród Wybrany podbijający ziemię obiecaną w pień wycinający starców, kobiety i dzieci...
...i przyznam rację że wielkie hasło: "Bóg, Honor, Ojczyzna" powinno przynajmniej czasowo zostać pozbawione słowa "Bóg" przez szacunek do Jego Osoby... bo powoływanie się na Boga nie mając pojęcia o swojej własnej religii jest ze wszech miar nie na miejscu...

Aby nie było pytań i insynuacji jestem deistą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok