Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
michalk22 napisał:
Tak pierwsze co zrobiliśmy to rozmawialiśmy z inwestorem dla, którego była wykonywana praca. Z tym, że Pan ten powiedział, że on nic nie może zrobić... On ma podpisany kontrakt z naszym "niby" pracodawcą i jego zadanie kończy się na rozliczeniach zawartych w kontrakcie a nie ingerencji w to czy tamten nas zatrudnił czy też nie, czy płaci nam czy nie to nie jego sprawa:/

To oczywista bzdura. Rzecza inwestora jest sprawdzic podwykonawce, jezeli nie placi swoim pracownikom, inwestor jest zobowiazany do uregulowania zaleglosci. podstawa prawna: Solidaransvar for oppdragsgiver.
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=207631

Tu masz opis. Idz z tym do inwestora i sie zesra. jezeli nie to AS i po sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
To prawo dziala od 1.01 2010 i wszyscy inwestorzy sa zobowiazani do przeswietlania podwykonawcow. To samo dotyczy podatkow. Sam prosze zawsze o wszystkie atesty, lønnslipy oraz byggekort. Jak w ogole mogliscie bez nich pracowac na projekcie? Wszyscy zleceniodawcy cienko zaspiewaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Michał K
(michalk22)
Wiking
Nasza pierwsza praca w Norge... Przykro, że takie początki:/ Reszta wychodzi z założenia, że trzeba "zapłacić frajerskie" mi to nie uśmiecha się w ogóle i chciałbym jakoś to wywalczyć...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
michalk22 napisał:
Nasza pierwsza praca w Norge... Przykro, że takie początki:/ Reszta wychodzi z założenia, że trzeba "zapłacić frajerskie" mi to nie uśmiecha się w ogóle i chciałbym jakoś to wywalczyć...

Uposledzony jestes? Przeciez ci napisalem jakie jest prawo w Norge i co nalezy zrobic. Sytuacja jest prosta jak drut i do zalatwienia w 5 min.

Tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
optimus reaktywacja napisał:
michalk22 napisał:
Nasza pierwsza praca w Norge... Przykro, że takie początki:/ Reszta wychodzi z założenia, że trzeba "zapłacić frajerskie" mi to nie uśmiecha się w ogóle i chciałbym jakoś to wywalczyć...

Uposledzony jestes? Przeciez ci napisalem jakie jest prawo w Norge i co nalezy zrobic. Sytuacja jest prosta jak drut i do zalatwienia w 5 min.

Tyle.


te artysta > to powazne forum, a nie winkiel na Szembeka

Widze, ze wciąż foch trzyma (?)

Ja mysle,ze skonczy sie w arbeidstilsynet any way.....
Norki maja wyjebane na pisma przynoszone przez polaków, a bac zaczynaja sie jak gadka zaczyna sie o ww instytucji....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
marianek napisał:
optimus reaktywacja napisał:
michalk22 napisał:
Nasza pierwsza praca w Norge... Przykro, że takie początki:/ Reszta wychodzi z założenia, że trzeba "zapłacić frajerskie" mi to nie uśmiecha się w ogóle i chciałbym jakoś to wywalczyć...

Uposledzony jestes? Przeciez ci napisalem jakie jest prawo w Norge i co nalezy zrobic. Sytuacja jest prosta jak drut i do zalatwienia w 5 min.

Tyle.


te artysta > to powazne forum, a nie winkiel na Szembeka

Widze, ze wciąż foch trzyma (?)

Ja mysle,ze skonczy sie w arbeidstilsynet any way.....
Norki maja wyjebane na pisma przynoszone przez polaków, a bac zaczynaja sie jak gadka zaczyna sie o ww instytucji....


"inwestor" mysli, ze ma do czynienia z tepym polaczkiem, ktory nie zna prawa. Wystarczy to wydrukowac i pokazac, dodatkowo mozna powiedziec, ze podwykonawca nieuregulowal podatku za ich prace wiec i skatt chetnie sie zainteresuje. Te kary ich zniecheca na miejscu.

Jezeli nie to zadzwoon do AS i tyle.

Marian - zarazilem sie od ciebie po tym jak probujesz cisnac Jasnej

jak juz odpuscisz to smignij na pyzy i rosol na Lukowska
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
zrobie ci wiec raz jeszcze "dobrze" > ona jest turbokretynką, wiec nalezy sie jej jak psu zupa!

Pamietam te baby grube > flaki, pyzy gorące.... : )

Ach to były czasy > kolejki zeby napic sie gruzliczanki ze szklanki na łancuchu.... : )))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
267 Postów
Stały Bywalec
Cymbalistów było wielu i nikt nie wspomniał o ...stawce-120NOK/T.
Nie ma takich stawek na czarno,biało i różowo,po prostu nie ma,lub też nie powinno być pod żadnym pozorem.
Godząc się na taką stawkę,to tak samo jak by powiedzieć Norwegowi-chcę być dymany!
I nie ma żadnego tłumaczenia że to pierwszy raz,że początki że inne.
Przy uzgodnianiu takiej stawki Norweg już się zapewne orientował że jesteście co najmniej nie poważni...

I druga rzecz-na sprawdzenie pracownika jest 'okres próbny' jak najbardziej legalny,z ewentualnym okresem wypowiedzenia 2 tygodnie.

I coś od siebie na koniec:
Bardzo bym sobie nie życzył żeby takowi przyjeżdżali tutaj,dawali się dymać,dupingowali stawki, a wszystko jak się wydaje w imię zamiany w kraju VW II na VWIII.

Rozpoczynając 'kariere' w Matrixie próbowało mnie dymać adecco za mieszkanie,na stawce że niby pomocnik,i chcieli mnie dymać jeszcze w inne otwory.
Skończyło się to jednak szybko wypowiedzeniem na stole,i dalszym poszukiwaniem 'uczciwych' pracodawców.

Znalazłem-niestety kolejnego kutafona,ten jednak poczuł że to nie przelewki,do tego byłem mu potrzebny jako że reszta ekipy była z fabryki świeczek,i chciał się dogadać-a pieniądze mówią-nie podpisałem jednak swojej nominacji na skurwysyna i znowu wypowiedzenie na stół.

Kolejny,a pierwszy org. Norsk. I teraz nie jest źle,nie przesadza z uczciwością ale daleko mu do poprzedników.

Reasumując-gdyby prawie wszyscy postępowali podobnie,nie było by tu pracy na czarno,pośredników,gównianych stawek itd.

Jednakże kiedy chęć pokazania nowego/starego Golfa sąsiadowi w PL przewyższa zdrowy rozsądek,to mamy tak jak mamy.

Sami robicie sobie kuku,nawet jak traficie w końcu normalną prace,to info że polacy będą robić za 120 NOK już poszło w eter.

Wiem-macie nato wyjebane,po was choćby i 100NOK,byle wam było dobrze czyt. udało się zmienić tego Golfa.

Dlatego też za jawny sabotaż kilkudziesięciotysięcznej emigracji zarobkowej w NO,za sianie fermentu i szkalowanie opinii- nie życzę wam utrzymania się na norweskiej ziemi,życzę natomiast jak najszybszego powrotu do kraju gdzie idealnie pasujecie,ze swoimi knowaniami,kombinowaniem,hipokryzją,krótkowzrocznością i tym modnym słowem wśród dzieci neo < macie wyjebane zapewne> no to wyjebał was średnio rozgarnięty łoś.

Dobrze by było też wracać do ojczyzny za pożyczone z ambasady,żeby lepiej zapamiętać.

Róbcie tak dalej.I tu paredziesiąt inwektyw ,ale przecież i tak macie na to <wyjebane>
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
balum napisał:
Dlatego też za jawny sabotaż kilkudziesięciotysięcznej emigracji zarobkowej w NO,za sianie fermentu i szkalowanie opinii- nie życzę wam utrzymania się na norweskiej ziemi,życzę natomiast jak najszybszego powrotu do kraju gdzie idealnie pasujecie,ze swoimi knowaniami,kombinowaniem,hipokryzją,krótkowzrocznością i tym modnym słowem wśród dzieci neo < macie wyjebane zapewne> no to wyjebał was średnio rozgarnięty łoś.

a jeśli to o nie zamianę folksfakena koniecznie na ropę chodziło
jeśli to była chora mamusia, babusia ,głodne dzieciaczki?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Cóż Mleko Już się Rozlało ...
---
Niemniej jak będziecie Mądrzy i stanowczy , to z uśmiechem Na ustach , Możecie wszystko odkręcić ...!!!
---
Ba jak zastosujecie się do tego co Wam Przedmówcy Napisali i zapodali ...
To Facet sam zaoferuje Wam Umowę wsteczną , razem z legalną stawką i opłatą PODATKU tylko by nie mieć w Firmie Kontroli Norweskiej Inspekcji Pracy ...!!! .
---
Jeszcze raz Idźcie do Inwestora i Pokażcie Mu odnośne Paragrafy Które Zapodał Wam Optimus ...!!!
---
W Norge Inspekcja to nie Przelewki ... potrafią Firmę doprowadzić do upadłości jak znajdą Nieścisłości podatkowe ... a przy stawce jaką Wam płacił na rękę /120-Nok./to ta stawka Brutto Wychodzi w granicy 175Nok/t . tym samym za was trzech nie odprowadził ponad 30-tys.koron PODATKU ... A to jest już znaczna kwota .
Nie ma się co certolić .
---
TYLKO PAMIĘTAJCIE ... NIC W NERWACH I Z KRZYKIEM...!!!
---
Spokojnie na luzie i z uśmiechem na twarzy ...
spisać sobie numer telefonu z Inspekcji i pójść do gościa kiedy jest inspekcja po polsku ...!!!
---
Jednak najpierw MUSICIE SIĘ DOWIEDZIEĆ ... Jakie Nazwy LEGALNE mają Obie firmy i ich NUMERY STATYSTYCZNE ... .
---
Jak macie zdjęcia z roboty z Wami w tle , to było by bardzo pomocne .
---
Podaj Nazwisko tego Norga ... Lub Nazwę Firmy ... albo nr. telefonu , sprawdzi się ,co to za firma .
---
Tak byście jak najwięcej o Nich wiedzieli z legalnego źródła ...
Ech ...
Jak to mawia ... Śmieciarz... Marianek .... Głupota ...Alienes ...nie zna granic...
---
JAK PRACUJE SIĘ NA DZIKO , TO WYPŁATA MA BYĆ BEZWZGLĘDNIE CO TYDZIEŃ W PIĄTEK ...!!!
I NIEMA ZMIŁUJ SIĘ ... INACZEJ STOP ...!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok