Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
222 Posty
Pawel Kiełbasa
(Purii_id)
Stały Bywalec
A może to "ojczyzniana genetyka" tak ludzi wyprała?

Może sporo ma wbite do łba, iż godnie żyć i pracować się nie da?

Z dziada pradziada trza było kombinować, a godność w pracy, czy też życiu schować do kieszeni...

Moja teściowa ma doktorat i już 30 lat przepracowane jako główny kustosz w Muzeum. Za dwa lata dostanie 1200 zł emerytury i wcale się temu nie dziwi, ani nie oburza...No bo przecie w Ojczyzie lepiej nie można.

"Ojczyzniana genetyka" pogodzenia się z losem? ...


Hmmm...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Purii_id napisał:
Odkąd tu mieszkam, ku memu przerażeniu, z dnia na dzień staję się chyba coraz bardziej radykalny.

Czytując tego typu posty, o ludziach zarabiających 80 NOK/h, mam wielką ochotę podpisać się pod petycją o zamknięciu granic dla zgrai polskich, czy też litewskich złotych rączek, którym to z trudem przychodzi umiejętne wysławianie się we własnym języku, niemniej mających o sobie pojęcie zgoła odrębne od tego, co sobą prezentują.

Sądząc po "rozgarnięciu" (a właściwie jego braku) i wielkiej pieniężnej chuci, wylewającej się litrami z ich spoconych głów, stawki godzinne wspomniane wyżej oraz zwierzęce warunki bytu, wystarczą aby powolutku domek z pustaków gdzieś w Ojczyznie sobie stawiać....ku wielkiej zazdrości sąsiadów.

Chyba taka już polska, co poniektórych, natura, iż upodlić się w obcym kraju można. No bo przecie ani wujek Heniek, ani Mietek zza płota nie widzi...

Szkoda.

Cieszę się jednak, że to wszystko wyczytuję jedynie na forum. Bo może kiedyś okaże się to wierutnym kłamstwem i laniem wody, heh...

Cieszę się również, iż nie mieszkam na południu. Czasem, z opisywanych tu historii mam wrażenie, że to nie o Norwegię chodzi, hehe


Jeżeli mój nowo nabyty radykalizm kogoś uraził, najmocniej przepraszam...a nuż nieco zelżeje w łikend .


Moim zdaniem wszystkie kraje powinny wprowadzic wizy dla Polakow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty

(d4acool)
Stały Bywalec
Zibi,czy ty kurfa nie rozumiesz sytuacji,jaka wytworzyła się w PL??Nie wszyscy są pizdami kurfa i lewusami człowieku.Nie rozumiesz,że zaniża się świadomie stawki,zapłatę,żę to jest rozgrywka na wysokim szczeblu.Bo skoro,przerobię więcej roboty niż kilka lat temu,sprzedam więcej produktów.A nie widać pieniędzy,to pytam się Ciebie człowieku o co w tym wszystkim chodzi,ano przyjacielu wąskie gro ludzi ma w chuj hajcu i chce mieć jeszcze więcej.Nie rozumiesz,że jest przyzwolenie tych HOOJÓW ze szczytu,co rozprzedali kurfa mój ukochany kraj,korporacjom,dalej kradną w świetle prawa,zobacz ile mamy afer w ostatnich 10ciu latach.Ale powracam do tematu,możesz być najlepszym w swoim fachu,lecz jak jest zmowa to nic nie uzyskasz.Przykład ;jestem chujem polockiem,zatrudniam kołtunów na najniższej stawce,zarejestrowani na śmieciu,zarabiają np 2 koła zlociszy,ale liczę się tylko ja jebany pierdolony polski egocentryk,dorobkiewicz,który jak nie zarobi w PL 20,25 koła miesięcznie,to jest mu kurwa,żle.A jakby tak ludziom dał po tysiaku więcej,nie oszukał przy tym skarbówki,to pytam co??ZBIEDNIEJE,jeden kutas z drugim.Moglibyśmy tak gadać,gadać.Dlatego gro ludzi decyduje sie na wyjazd.A wśród nich znajdziesz normalnych,kombinatorów,lepkie łapy itd,itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty

(d4acool)
Stały Bywalec
Jedno jest pewne,mówią o mnie,że jestem DROGI.Po prostu jestem najlepszy w swoim fachu.Nieważne,czy budowlanka,handel,musimy się cenić.Ale jak ktoś tam robi za 80 kr,to jest naprawdę pojekurwabany
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty

(d4acool)
Stały Bywalec
Chyba,że pracuje w firmie po milion godzin,za milion koron
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(alinu)
Nowicjusz
BiZi napisał:
alinu napisał:
. Gorsza postawa wykazuje sie Polak boss ktory założył na sile firmę i płaci po te 80/100 nok dla pracownika!!!!!!!!!!!!


bo to tez kurwa przytaniacz- placi 80/100 bo sam bierze max 150/h, i z czego ma placic wiecej?

kiedy norweski stolarz bierze 500kr z moms za godzine , polusy kasuja 320 z momsem. i gdzie tu kurwa logika???

norek na czarno wezmie 350-400 a polus 150-180.....

i gdzie tu logika ??? niedlugo to beda kurwy robic za szklanke mleka i stara bagietke....




Ty to dopiero jestes schizofremik. I za pewne jednym z tych "przytaniaczy".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
alinu napisał:
BiZi napisał:
alinu napisał:
. Gorsza postawa wykazuje sie Polak boss ktory założył na sile firmę i płaci po te 80/100 nok dla pracownika!!!!!!!!!!!!


bo to tez kurwa przytaniacz- placi 80/100 bo sam bierze max 150/h, i z czego ma placic wiecej?

kiedy norweski stolarz bierze 500kr z moms za godzine , polusy kasuja 320 z momsem. i gdzie tu kurwa logika???

norek na czarno wezmie 350-400 a polus 150-180.....

i gdzie tu logika ??? niedlugo to beda kurwy robic za szklanke mleka i stara bagietke....




Ty to dopiero jestes schizofremik. I za pewne jednym z tych "przytaniaczy".


.........., rozwin temat....jestem ciekawy co tam sie urodzi w twojej pustej glowce...

BTW..nie uzywaj slow, ktorych znaczenia nie obejmuje twoj rozumek....dzialaj instynktownie...tak jak do tej pory....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
tak bedie doputy w polsce bedzie bieda,znam ludkow co robia za 50 kor.psuja rynek;dobrze ze im dalej w glab norge tym mniej poloni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
alinu napisał:
BiZi napisał:
alinu napisał:
. Gorsza postawa wykazuje sie Polak boss ktory założył na sile firmę i płaci po te 80/100 nok dla pracownika!!!!!!!!!!!!


bo to tez kurwa przytaniacz- placi 80/100 bo sam bierze max 150/h, i z czego ma placic wiecej?

kiedy norweski stolarz bierze 500kr z moms za godzine , polusy kasuja 320 z momsem. i gdzie tu kurwa logika???

norek na czarno wezmie 350-400 a polus 150-180.....

i gdzie tu logika ??? niedlugo to beda kurwy robic za szklanke mleka i stara bagietke....




Ty to dopiero jestes schizofremik. I za pewne jednym z tych "przytaniaczy".


Delikatnie mowiac, troche za krotko jestes na tym forum, zeby probowac oceniac kto kim jest.
Zeby sie na to porywac musialabys spedzic troche czasu na czytaniu.
Z tego co juz tu zaprezentowalas raczej wynika, ze i tak nie za wiele bys zrozumiala...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
d4acool napisał:
Zibi,czy ty kurfa nie rozumiesz sytuacji,jaka wytworzyła się w PL??Nie wszyscy są pizdami kurfa i lewusami człowieku.Nie rozumiesz,że zaniża się świadomie stawki,zapłatę,żę to jest rozgrywka na wysokim szczeblu.Bo skoro,przerobię więcej roboty niż kilka lat temu,sprzedam więcej produktów.A nie widać pieniędzy,to pytam się Ciebie człowieku o co w tym wszystkim chodzi,ano przyjacielu wąskie gro ludzi ma w chuj hajcu i chce mieć jeszcze więcej.Nie rozumiesz,że jest przyzwolenie tych HOOJÓW ze szczytu,co rozprzedali kurfa mój ukochany kraj,korporacjom,dalej kradną w świetle prawa,zobacz ile mamy afer w ostatnich 10ciu latach.Ale powracam do tematu,możesz być najlepszym w swoim fachu,lecz jak jest zmowa to nic nie uzyskasz.Przykład ;jestem chujem polockiem,zatrudniam kołtunów na najniższej stawce,zarejestrowani na śmieciu,zarabiają np 2 koła zlociszy,ale liczę się tylko ja jebany pierdolony polski egocentryk,dorobkiewicz,który jak nie zarobi w PL 20,25 koła miesięcznie,to jest mu kurwa,żle.A jakby tak ludziom dał po tysiaku więcej,nie oszukał przy tym skarbówki,to pytam co??ZBIEDNIEJE,jeden kutas z drugim.Moglibyśmy tak gadać,gadać.Dlatego gro ludzi decyduje sie na wyjazd.A wśród nich znajdziesz normalnych,kombinatorów,lepkie łapy itd,itd


stary , moze i za bardzo uogolniam, masz racje....ale to nie zmienia faktu, ze nalezy SZANOWAC SIE, czy to w PL czy w innym kraju....ba....tym bardziej w innym kraju bo patrza na ciebie tubylcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok