Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
kurczę, ja naprawdę nie wiem skąd Wy bierzecie te "mądre" informacje , że trzeba wymienić prawo jazdy! TO JEST TOTALNA GŁUPOTA.!!! zakodujcie sobie to w końcu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
jesli chodzi o podatek to tutaj go sobie obliczysz , musisz tylko podac nr tabeli
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Har du flyttet til Norge fra et annet EØS-land?

Da trenger du ikke å bytte til norsk førerkort for å kunne fortsette kjøringen i Norge hvis førerkortet fortsatt er gyldig.

Førerkortet har stort sett samme gyldighet i Norge som i det landet hvor det er utstedt. Du er imidlertid underlagt norske helsekrav og gyldighetsperiode for førerkortklassene.

Derfor bør du kontakte en trafikkstasjon for å få vite nøyaktig hvilke førerrettigheter du har. Alternativt til å beholde ditt førerkort, kan du få direkte innbytte til norsk førerkort.

Førerkort i «tunge» klasser(klassene C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D og DE) var før 10. september 2008 gyldig i 10 år fra registrert bosetting i Norge, men ikke utover det utenlandske førerkortets gyldighetstid. I dag er gyldighetstiden 5 år, men gyldighetstiden kan være noe lengre i en overgangsperiode hvis du tok fast bopel i Norge før 10. september 2008. Når du fornyer ditt utenlandske førerkortet, må du framlegge tilfredsstillende legeattest, og førerkortet får gyldighet i 5 år.

Søker du om innbytte av ditt utenlandsk førerkort i «tunge» klasser mer enn ett år for sent, må du bestå en praktisk førerprøve for å få utstedt norsk førerkort med tilsvarende klasser.

Ditt innleverte utenlandske førerkort blir returnert til utstederlandet med informasjon om at du har fått norsk førerkort.


www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerkort/D...k+forerkort/EOS-land
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...no

i,co na to

nasz zawodowiec

pewnie powie,ze to go

nie obowiazuje,bo o tym nie

slyszal i 'brac' tez nic o tym nie wspominala...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
ty sie skup na sobie ty globbetroterze za 5pln z kat.C od kilkunastu miesiecy ( moge pomylic sie o 3mies)

Ja mimo,ze nie czytam, nie pisze po norw to potrafie to ogarnąc!
Otóż > przepis dotyczy tych, którzy są tu na stałe, mają stały D numer i reszte tych farmazonów!
Dodatkowo jest tam magiczna data 10 wrzesien 2008 : ))))

wiec odpowiem ci mistrzu w stylu zachodniopomorskim > mam na to, jak i na twoje mądrosci wyjebane : ))

ps:Zmieniajcie, płaćcie, róbcie kursy, etc......
Ja znam grubo ponad setke kierowców kat.C+E , którzy pracują tu juz ponad 10 lat i zaden nie zmienił prawka na norw.do dziś!
Zarowno ja, jak i oni przechodzą kilka kontroli w miesiącu SV i politi i jakos nikt im/mnie prawka nie zabiera!
Ale wy wiecie lepiej i wiecej (zwłaszcza ten brzydki, koszerny kolo)

aaaaaaaaaaaaa do kolegi od netto/brutto > Jesli dostaniesz np: I klase podatkową (ost bardzo modną) i 36%, ale podatek bedzie naliczany z tabeli 7100, to musisz odliczyc od brutto jakies 30-31%, bo taki ca bedzie pobierał twoj pracodawca : ))

pozdrawiam serdecznie "truckerów" z kat C
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Do Anna82 mogłabyś Aniu przetłumaczyć 3 i 4 linijkę od końca bo w translatorze wychodzi to dość niezrozumiale .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Marianku dzięki za info . Na początek oczywiście tylko na waciki . 149NOK brutto za godz . N początek bardziej dla załapania języka . A potem zobaczę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
brzydal napisał:
...troche

wazeliny nie zaszkodzi

a moze nawet sie przyda,jak juz bedziesz (na zawsze) w no...





Weź ty ssij pałe wioskowy kozaczyno

Przepraszam innych użytkowników za takie wrzuty ale mam dośc takiego PEDALSTWA.h...j wie, h...j pomoże siedzi za 120nok i w niedziele dorabia odsnierzaniem a tu stara sie błysnąc.
Typelly Polish motherfucker!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
petross napisał:
brzydal napisał:
...troche

wazeliny nie zaszkodzi

a moze nawet sie przyda,jak juz bedziesz (na zawsze) w no...





Weź ty ssij pałe wioskowy kozaczyno

Przepraszam innych użytkowników za takie wrzuty ale mam dośc takiego PEDALSTWA.h...j wie, h...j pomoże siedzi za 120nok i w niedziele dorabia odsnierzaniem a tu stara sie błysnąc.
Typelly Polish motherfucker!


No to pojechałes koluniu....
dałes sie sprowokowac, a to tutaj (Mn) jest w cenie....
aaaaaaaaaaaa kot z miasta Łodzi pochodzi......

ps: tez kiedys patrzyłem kto jest skąd, ale jakos mi przeszło i teraz wazne jest ....who is who : ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
mówi że z Łodzi a pewnie jest z Brzezin albo innego podłodzkiego zadupia....nieważne masz racje ostatni raz reaguje ale za te pi.....dolenie głupot mu sie należało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok