Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
nie prosciej isc do banku i sie zapytac? kazdy przypadek wlasciwie jest indywidualnie rozpatrzany, teraz podniesli podobno wklad wlasny ale co bank to co innego, co konsultant to co innego, wiec niewarto do konca wierzyc opiniom, trzeba sie ruszyc i tyle
ps my dostalismy po 2 latach i 10% wkladu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Z tego co się wiem, zasady przyznawania kredytów obcokrajowcom ostatnio się zmieniły.
Proponuję zgłosić się do profesjonalisty ,który Wam pomoże wyliczyć stawki i zgłosić odpowiedni wniosek.

Ja skorzystałam z formularza na MojejNorwegii i polecam:

http://www.mojanorwegia.pl/kredyt_na_mieszkanie_w_norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
To prawda, kazdy jest rozpatrywany inaczej. wszystko zalezy czy mamy dzieci, samochod itd... sama rozmowa rowniez duzo daje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Kalba napisał:
Factorytka, my bylismy tylko 3 lata w Norwegii (gdy bralismy kredyt) a tez oplacamy to ubezpieczenie.

to ubezpieczenie nazywa się Personforsikring, przy braniu kredytu dostajesz cały formularz ok 6stron -do wypełanienia w domu (choroby w rodzinie, ilość wypalanych papierosów, kiedy miałeś robione ostatnio badania etc.) wysyłasz farumalrz do terry po czym, jeżeli jesteś zarejestrowany w Norwegii mniej niż 5 lat, dostajesz odpowiedz negatywną ( w odpowiedzi jest zawarta data Twojego zarejestrowania oraz następny termin w którym możesz ubiegać się o to ubezpieczenie
sprawdz na stronie : terra.no
W razie pytań dotyczących tego ubezpieczenia pisz : personforsikring@terra.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
po 20 miesiacach pracy tutaj zlozylem do komuny -przyznali mi 600tys,
bank dolozyl 1,7mln.
razem 2,3mln./dochod mialem ok 0,5mln/
jedyny moj wklad to podatkek wpis do ksiag i cos tam jeszcze.
razem 63 tys kosztow,od 2 050 000. w stavanger

w sandnes podobnie bylo,tyle ze 100 000 tys musialem miec swoje.

czekac do5 lat? smieszne, trzebabedzie 3mln kredytu brac zeby cokolwiek kupic.
pozatym co miesiac wywalanie kasy na wynajem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
dokladnie !

chodzi o to przede wszystkim , ze zal nam co miesiac wywalac ok. 10 tys. i na pewno nie bedziemy czekac 5 lat

juz teraz poniewaz chcemy kupic cos w okolicach Sandnes to min 2,8 mln. a co za 3 lata ?!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Factorytka, wlasnie to wypelnialismy. kazde znas (maz i ja) osobno. Robilismy to w banku. od 10 miesiecy automatycznie odciagaja nam z konta kase za to ubezpieczenie. najwidoczniej zalezy od pracownika banku czy nalezy nam sie to ubezpieczenie czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Stefan B.
(Steve2)
Wiking
Danke mimo wszystko zapytam w komunie, czy oni tez maja taka opcje, gdyby robili jakies problemy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Kalba napisał:
Factorytka, wlasnie to wypelnialismy. kazde znas (maz i ja) osobno. Robilismy to w banku. od 10 miesiecy automatycznie odciagaja nam z konta kase za to ubezpieczenie. najwidoczniej zalezy od pracownika banku czy nalezy nam sie to ubezpieczenie czy nie.

to napisz do terry żeby wam zwrócili kase bo tego ubezpieczenia faktycznie nie macie.
Nie zależy to od pracownika banku tylko od prawa, w tym przypadku, Terry. jeżeli folkeregister jest poniżej pięciu lat, terra takiego ubezpieczenia nie przyzna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
To chyba nie mowimy o tym samym ubezpieczeniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok