Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(2480 niezalogowanych)
185 Postów

(lena003)
Stały Bywalec
Andre med mark napisał:
[quote]lena003 napisał:
[:dry: czy ja wiem czy coś jeszcze ...chyba narazie tak:) zadałam pytanie Ty odpowiedziałaś więc ok, chciałam znać Twoje zdanie i tyle na temat i dziękuję Ci Jasna natomiast na temat postów Marianka postanowiłam już się nie wypowiadać:side:[/quote]

proszę rozjaśnić





Andre med mark ....proszę rozjaśnić?????????????? czyżbyś po gorączce sobotniej nocy był i widzisz ...ciemność ??????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
widzę ciemność proszę jaśniej .......jasnej to też dotyczy . kawa na ławę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
balum napisał:
Ten filmik, jak i wiekszosc innych to zlepek fikcji i kilku faktow, wyrwane z kontekstu zdania itp. To zwykla propaganda i pranie mozgu.
A ty w to wierzysz, sam sie nakrecasz glupotami.
hehe,wypełniłeś hilton luke w brakujących komentarzach.
Ale tak szczerze to nie oglądasz tych filmików dogłębnie,nie zastanawiasz się czy w tej mieszance fikcji,głupot i faktów jest ...o właśnie,jakiś fakt?
To jednak są tam fakty-a jednocześnie głupoty? dziwne,nie można być jednocześnie głupim i mądrym.
I o czym to świadczy drogi hiltonie,że na siłe odrzucasz możliwość istnienia takich właśnie faktów,a Twój komentarz gdzie padło określenie <głupoty> ma Cię w tym utwierdzić że nie potrzeba sobie zaprzątać tym głowy-masz przecież poważniejsze sprawy na codzień.
I tym oto sposobem nieświadomie zapewne,podtrzymujesz status określenia <teoria spiskowa> jako z założenia kłamliwe,tania sensacja,czy wręcz głupoty.
Cokolwiek się wydarzy na świecie jak np nieuzasadniony atak na Irak,bombardowanie instalacji wodnych w Libii,Guantanamo,Czy nawet BV-wystarczy przylepić slogan <teoria spiskowa> i już 90% ludzi małej wiary przechodzą koło tego obojętnie.A szkoda,bo to tak jakby powiedzieli-
-tak wiem że to wszystko jest chore,wiem że urodziłem się po to żeby pracować dla systemu któremu jestem potrzebna,do momentu kiedy będę mogła (emerytura) i dopóki muszę (kredyty na całe życie) poddaje się ,dajcie mi spokój,nie,nie chce wiedzieć i słyszeć że to jest celowe,że jestem nikim,trybikiem-potrzebnym do czasu,dajcie spokój-jutro znowu musze wstać do pracy...
Jeszcze coś dodam-dlaczego takie i inne filmiki (np o ataku na WTC) są tak ogólnie,powszechnie dostępne? Dlaczego powstają swobodnie strony opisujące te zjawiska? Nikt temu nie przeciwdziała,dlaczego? Ktoś powie-demokracja,nie,nie.Demokracja to puste słowo,to już przeszłość.
Wyjaśnie to-pamiętamy po 89' jak w naszej TV poczęły się pojawiać jak grzyby po deszczy programy typu -<sprawa dla reportera>,<interwencja> i jeszcze pare innych,każda stacja miała swój.Co z tego wynikło-ano coraz mniejsze zainteresowanie ludzką tragedią i coraz większa znieczulica-taki jest efekt.A co osiągniemy puszczając w sieć dziesiatki filmów o WTC,Systemie,Niewolnictwie-w tym wypadku trzeba tylko poczekać na zmęczonych codziennością hiltonów którzy na odlew przykleją na takie sensacje slogan <a to kolejna teoria spiskowa> .A że społeczeństwo jest zmęczone codziennością,to i hiltonów odsetek jest spory,i to wystarczy ,żeby ta część społeczeństwa która miałaby może ochote bliżej się zainteresować tematem,również odpuściła.
Tak to działa-moje zmęczone trybiki.



Balum, zle trafiles z tym tekstem jezeli chodzi o mnie.
Ja mam juz plan na moja emeryture i nie jest to plan tego trybika systemu
Nie jestem oglupiona jednostka systemu, ktora biegnie co sil, zeby wyrwac telewizor. Internet produkuje w wiekszosci smieci, a te smieci sa ogladane, czytane i uwazana za cos niezmiernie istotnego przez takich jak ty lub kryss, szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma.
Nie jestem zmeczona codziennoscia. Jestem osoba swiadoma i nie pozwalam manipulowac soba na przyklad takim osobnikom jak ty
Tobie podobni zaraz beda pisali manipulacyjne teksty aby udowodnic, ze to oni maja racje - wybacz balum, ale takich swirow na youtube jest wielu.
Moj syn jak mial 7 lat to tez po obejzeniu filmu chcial byc bohaterem, z tym ze to tylko dziecko. A tu prosze - dorosli ludzie zafascynowani matrixem, zlym systemem niszczacym jednostke
Sory balum, ale ogarnia mnie pusty smiech. Chociaz to nieladnie smiac sie z ludzi z problemami.
Zawsze mozesz zaczac pracowac nad systemem, bedac pracownikiem rzadowym, zmienisz ten straszny system, uwolnisz ucisnionych, "zmotywujesz" takich jak ja To jak?
Dalsza wymiana zdan nie ma sensu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
a czy zastanawial sie ktos dlaczego w tak bogatym kraju jest tak mizerny system edukacji,/i nazwe to po imieniu/produkujacy niedouczonych poglowkow,majacych problem z liczeniem do 100 a czsem i do 20?
a po cholere im byla ankieta o naszym wyksztalceniu,co posadki w urzedach szykuja dla lepiej wyksztalconych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
183 Posty
Gamel Fazi Fazi
(GamelFazi)
Stały Bywalec
Janse ze dyskusja nie ma sensu!!! <system istnieje dzieki jednostce ktora sama ten system wymyslila i sama teraz buntuje sie przeciw jego istnieju jednoczesnie akceptujac to co wygodne dla jednostki. Kolo zamkniete i maslo maslane. Musielibysmy wrocic do ciosania prymitywnych narzedzi za pomoca kamienia a posiadacz kola i mozliwosci kszesania ognia bylby przywodca tego swiata.
Wracajac do BV,tu chodzi tylko oto aby jednostka miala wieksza kontrole nad dzialaniem organizacji,urzedu ktory sama powolala w slusznej sprawie!!! Nic nie daja wyliczenia ile dobrego czy zlego uczynil ten urzad! Waznym jest fakt iz udowodniono nie jeden nie dwa a wiele przypadkow zlej i szkodliwej dzialalnosci!!!! Nawet mimo to nikt nie powinnien sie domagac likwidacji a tylko i wylacznie zmiany PRAW ktorymi teraz posluguja sie ludzie w imie wyzszych celow w tym urzedzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
183 Posty
Gamel Fazi Fazi
(GamelFazi)
Stały Bywalec
kryss napisał:
a czy zastanawial sie ktos dlaczego w tak bogatym kraju jest tak mizerny system edukacji,/i nazwe to po imieniu/produkujacy niedouczonych poglowkow,majacych problem z liczeniem do 100 a czsem i do 20?
a po cholere im byla ankieta o naszym wyksztalceniu,co posadki w urzedach szykuja dla lepiej wyksztalconych?



Hmm tez zastanawialem sie dlaczego w firmach np istnieja dwa taryfikatory plac,jeden z tym tak zwanym fagbrev i bez?Czyzby odrazu zakladano ze na stanowisko np piekarza mozna przyjac slusarza bo na 100% brakuje wykwalifikowanych pracownikow w danym zawodzie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Gamel Fazi napisał:
kryss napisał:
a czy zastanawial sie ktos dlaczego w tak bogatym kraju jest tak mizerny system edukacji,/i nazwe to po imieniu/produkujacy niedouczonych poglowkow,majacych problem z liczeniem do 100 a czsem i do 20?
a po cholere im byla ankieta o naszym wyksztalceniu,co posadki w urzedach szykuja dla lepiej wyksztalconych?



Hmm tez zastanawialem sie dlaczego w firmach np istnieja dwa taryfikatory plac,jeden z tym tak zwanym fagbrev i bez?Czyzby odrazu zakladano ze na stanowisko np piekarza mozna przyjac slusarza bo na 100% brakuje wykwalifikowanych pracownikow w danym zawodzie?


Dlatego, ze aby zdobyc fagbrev trzeba umiec liczyc w zasiegu wiekszym niz do 100. Tutaj, zeby dostac sie do szkoly zawodowej, trzeba miec wysoka srednia w gimnazjum. Tutaj fryzjer, piekarz, nauczyciel, lekarz sa traktowani tak samo. Jedynie w Pl straszy sie dzieci, ze jak nie beda sie uczyly to pojda do zawodowki, a zawodowka to przeciez obciach. Tylko nikt nie bierze pod uwage, ze zawodowki sa potrzebne tak samo jak licea.
W Norwegii mozna zakonczyc edukacje na gimnazjum. I tych absolwentow spotykamy w sklepach, bo do tej pracy wyksztalcenie nie jest potrzebne.
A jesli ktos poswiecil wiecej lat na edukacje, to w nagrode ma wyzsza stawke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kryss napisał:
a czy zastanawial sie ktos dlaczego w tak bogatym kraju jest tak mizerny system edukacji,/i nazwe to po imieniu/produkujacy niedouczonych poglowkow,majacych problem z liczeniem do 100 a czsem i do 20?
a po cholere im byla ankieta o naszym wyksztalceniu,co posadki w urzedach szykuja dla lepiej wyksztalconych?

Co prawda ..."Hilton"... już mnie wyprzedziła...
---
Niemniej ujmę to INACZEJ...
---
..."kryss"...
A co ma bogaty system Tego Kraju , do "tępoty" swoich Młodocianych Obywateli...? .
---
Tylko w Polsce i Demoludach , produkuje się Nieudolnych Inżynierów , Magistrów , a ostatnio i Doktorantów... Którzy nie potrafią sklecić Poprawnego Pełnego Interesującego Ich Samych Pytania ...! , chociażby na Tym Forum ...jako namacalny przykład ...
---
Jaki jest Twoim zdaniem sens , by na siłę , Państwo produkowało przytępych DOCENTÓW...!? .
---
Tu dziecka nikt nie stresuje ...jak nie potrafi liczyć do ..."20"... po prostu daje Mu się szansę w innym kierunku .
---
Tu ...podstawówka ... faktycznie jest nauką podstawową , która określa wiedzę i potencjał danej Jednostki ...
---
Jeżeli jest dobry idzie dalej .... jeżeli nie jest... nikt na siłę nie ładuje dzieciaka na korepetycje ... bo wstyd dla ojca i matki z matoła ...
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Artur Mikolaj
(TRUTKA)
Wiking
W Polsce mamy masse inteligentow i to jest problem bo ciezko jest sterowac 35 mln. kombinatorow. A kolejnym problemem jest przyklad z forum jak inni maja szanowac POLSKE i POLAKOW jak sami sie nie szanujemy polowa tego forum obraza POLSKE i jej mieszkancow.
Prawda jest taka ze mozna zyc w Polsce na poziomie i nie trzeba byc mgr,doktorem itp.

np. Ciesla "nie turysta" jest w stanie w Polsce zrobic teraz 8 tys zl.
jako brukarz od 3-5 tys zlotych.

a czesc ludzi w Norwegii to ludzie z choroba "turysta za praca" poprostu nie mozecie wytrzymac z zona mamusia itp. A duza czesc to poprostu nieroby ktorym nie chce sie robic i wola miec "wyjebane" i zmieniaja roboty jak rekawiczki i tak do konca swiata.


Ja jestem dumny ze jestem POLAKIEM i jestem dumny ze zyje w POLSCE.

Jak by kazdy z nas przestal kombinowac bylibysmy potega,prawda jest taka ze kazdy Polak jak zobaczy okazje przykombinowac zrobi to.

NORWEDZY jakby nie ropa dalej zyli by z rybek i walczyli z problem kazirodztwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
TRUTKA napisał:


Ja jestem dumny ze jestem POLAKIEM i jestem dumny ze zyje w POLSCE.


Please
podaj chociaż z 10 punktów z jakiego to powodu
no niech chociaż będzie z 5
ja też bardzo, bardzo chcę być dumny
Please

a i tak sobie przypomniałem, jak to w innym reżimowym kraju, niejakim USA, odebrano na zawsze matce dziecko, bo zostawiła je w wózku przed sklepem, a sama na chwilę poszła na zakupy. oj dziwowali się temu ludzie z wolnego świata w Nowym Dzienniku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok