Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jaki bank? - Norwegia

42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
Witam,
nie wiedzialem na jakim dziale to umiescic, ale pisze tutaj. Mam nadzieje, ze nie zostanie post wyrzucony

a wiec,
Jaki bank najlepiej wybrac ? Chce zmienic bank na inny i nie wiem jaki wybrac zeby byl lepszy, chodzi o uzytkowanie karty w NO i PL, ile sobie zycza gebyrer etc

Mam nadzieje rowniez, ze kazdy mnie zrozumial z gory dzieki za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
proponuje ci Nordea Bank. Ja wlasnie w nim mam konto zero prowizji za uzytkowanie w bankomatach w PL tanie koszty przelewu do PL . Z Nordea NO do Nordea PL przelew zero kosztow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Witam!
Ja mam DnB i w sumie zadowolony jestem. Niskie koszty przelewow do Polski w miare szybko, choc, co prawda musialem sie z nimi troche nawalczyc, by mi dali karte Visa a nie tylko electrona. Podoba mi sie to, ze robiac przelew do Polski w zlotowkach, system on-line podaje mi ile NOK wezma mi z konta, czego nie znalazlem u kolegow z Nordei, no i interface uzytkownika jest dostepny w jezyku angielskim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kamilio napisał:-...prawie wszyscy maja ta osrana nordee. Ok rozumiem szpan w PL ....
-...nie ma szpanu w PL bo " co to masz konto w banku pocztowym - jak moja babcia ? "

Ja mam w Polsce konto w Tej... Nordei.../polskiej/
Tu mam konto w Spare-Bank...
Też noszę się z zamiarem przeniesienia do pocztowego , zwłaszcza po ostatnich kłopotach w Ålesund gdzie za przelew z konta na konto w spare ...musiałem zapłacić za ten przelew , ponieważ okazało się , że owszem mam kartę spare-bank ...jednak Nord-Norge a ta nie obowiązuje na terenie Molde i okolicy ...tragedia... .
I faktycznie ...kolega z pocztowego wybrał forsę w małym punkcie na zadupiu , bez prowizji i kłopotów .
Każda wpłata przekazu na poczcie z konta pocztowego jest bez opłat gira ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(koalski)
Stały Bywalec
kamilio napisał:

Polecam Postenbak Dlaczego :-
- Jesli cie wywala na jakies zadupie do pracy lub bedziesz potrzebował szybko kasy na jakims odludziu i znajdziesz tylko sklep ? idziesz i wyjmujesz za free bo wszedzie jest Poczta
- Bankomaty - za darmo
- prowadzenie konta RAZEM Z KARTA ok 400 nok rocznie.
- uwaga nowosc- przelew do PL za 30 nok kasa zawsze dociera na moje pl konto w mbanku w ciagu 48 godzin.
- prosta obs. konta przez internet
- karta VISA działa na całym swiecie
- mozna dorobic gratisowo karte np. zonie lub kochance heheheh ( ta niestety tylko visa electron )
"



No i może jeszcze to, że poczta jest czynna do 18.00, jak i w soboty /przynajmniej w mojej mieścinie/.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Mariusz Ścisły
(Marniusz)
Początkujący
Mam wrażenie że nikt z was nie czyta poczty po zalogowaniu na stronę banku.
Ceny w postbanken są takie same jak w DnBNOR - ta sama firma.
Używanie karty Visa w DnB potrafi do ruiny doprowadzić tych słabo zarabiających.
Link do cennika: www.dnbnor.no/privat/priser/konto-kort-nettbank.html

Dla niekumatych:
- zakupy - 2.50
- wypłata z bankomatu innego niż DnB - od 2.50 do 9NOK!!!
- przelew przez nettbank z KID - 2, bez KID - 3NOK itd.

Używanie karty Visa z DnB kosztowało mnie około 1500NOK rocznie.
Tanio po chuju i szpanować nawet się w kraju nie dało.

Zapomniałem dodać że gotówkę można pobrać w każdym sklepie używając dowolnej karty, nie potrzeba do tego poczty szukać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(koalski)
Stały Bywalec
Marniusz napisał:
Mam wrażenie że nikt z was nie czyta poczty po zalogowaniu na stronę banku.
Ceny w postbanken są takie same jak w DnBNOR - ta sama firma.
Używanie karty Visa w DnB potrafi do ruiny doprowadzić tych słabo zarabiających.
Link do cennika: www.dnbnor.no/privat/priser/konto-kort-nettbank.html

Dla niekumatych:
- zakupy - 2.50
- wypłata z bankomatu innego niż DnB - od 2.50 do 9NOK!!!
- przelew przez nettbank z KID - 2, bez KID - 3NOK itd.

Używanie karty Visa z DnB kosztowało mnie około 1500NOK rocznie.
Tanio po chuju i szpanować nawet się w kraju nie dało.

Zapomniałem dodać że gotówkę można pobrać w każdym sklepie używając dowolnej karty, nie potrzeba do tego poczty szukać.


To ile można zaoszczędzić w innym banku w SKALI ROKU ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Mariusz Ścisły
(Marniusz)
Początkujący
Można wybrać taki bank gdzie jest stała opłata roczna za kartę, w ciągu dwóch lat po zmianie banku zaoszczędziłem ponad dwa tysiące. Mało?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów

(ankadoro)
Początkujący
Temat byl przerabiany wieloktrotnie

www.gjensidige.no
www.storebrand.no
www.skandiabanken.no

0,- oplat jakichkolwiek (250,- rocznie za karte VISA)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(koalski)
Stały Bywalec
Marniusz napisał:
Można wybrać taki bank gdzie jest stała opłata roczna za kartę, w ciągu dwóch lat po zmianie banku zaoszczędziłem ponad dwa tysiące. Mało?

Nie rozumiem - w linku, który podałeś opłata roczna za karte np. Visa wynosi 250.

A czy to dużo, czy mało - hmm, jak dla kogo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok