Polsko-norweski

Kalendarz 2023

Kup teraz

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rząd opodatkuje branżę energetyczną i hodowców łososia. Państwo zyska ponad 30 miliardów koron - Norwegia

Czytali temat:
Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo G123 G-321 Riggman (430 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
MarekT
(MarekT)
Wiking
podnieść podatki od energii to będzie tańsza - cudowne rozumowanie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ryszard Lwie Serce
(Ryszard Lwie Serce) Online
Wiking
Jak byś nie spał w szkole na lekcjach to byś wiedział, że podatek od mniejszej ceny będzie niższy. Więc być może firmy energetyczne obniża zawyżane ceny żeby płacić mniej podatku.Być może...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Obserwujący)
Wiking
Państwo zyska a szary człowiek straci , zapłaci bo automatycznie cena energii podskoczy w górę ceny w wszystkich branżach automatycznie pójdą w górę .Same talenty w A.P kiedyś dbali o ludzi w Norwegii a teraz rujnują gospodarkę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Lwie Serce, ty sie matematyki uczyles w szkole, czy spales na lawce? O logike to juz nie bede pytal.
Jesli ktos ma 100 zysku i zaplacic 40% podatku to mu zostanie 60. Natmiast jak ktos ma 200 zysku i zaplaci 40% to mu zostanie 120. Ktora opcje bys wybral, bo ja druga. Nawet jak zapalce wiecej podatku to i tak zarobie wiecej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
MarekT
(MarekT)
Wiking
jakbyś znał matematykę i trochę ekonomii to byś wiedział ,że każdy pośredni koszt czy podatek dodany podnosi koszt produktu czy usługi , a producent czy pośrednik zawsze przerzuci jego część na konsumenta !!!! więc zanim coś powiesz to przemyśl to i zacznij od edukacji bo masz wielkie braki.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:12  
Odpowiedz   Cytuj
125 Postów
Stały Bywalec
hei, nie ma co się denerwować. Myślę, że nie zrozumiałeś tematu. W tej sprawie nie może być mowy o jakiś kosztach pośrednich i innych kosztach. A wiem co mówię bo skończyłam szkołę jakby tu powiedzieć" ekonomiczną" i księgowość też. Jak "jan Kowalski" napisał ten nowy podatek nazwany tutaj grunnrenteskatt dotyczy wyłącznie opodatkowania ZYSKU (już po opodatkowaniu CITem) a więc nie ma nic wspólnego z rachunkiem kosztów i zysku. Po prostu firmy będą miały mniej pieniędzy na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy albo na inwestycje. Nie ma co płakać, wczoraj był na NRK 1 program o 21.20 gdzie brało udział dwoje miliarderów, z dwóch firm "łososiowych". Jedna miała w zeszłym roku 661 mln zysku a druga ponad 2 miliardy wypłaciła akcjonariuszom w formie dywidend. Więc nie zbiednieją. FAJNE JEST to że część tego "podatku" najpr. 50% trefi do gmin gdzie farmy są usytuowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
169 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Rzad opodatkuje,a obywatele zaplaca wiecej za ryby,och jakie ludzkie udupic wiekszosc spoleczenstwa...czekam kiedy opodatkujecie bardziej politykow i korporacje,ktore zaraz przejma wasz kraj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
G123 G-321
(G123)
Początkujący
LewySierpowy napisał:
Rzad opodatkuje,a obywatele zaplaca wiecej za ryby,och jakie ludzkie udupic wiekszosc spoleczenstwa...czekam kiedy opodatkujecie bardziej politykow i korporacje,ktore zaraz przejma wasz krajLUDZIE sami, spowodowali drastyczny wzrost ceny ryb.
Poprzez manifestacje dla obrońców ryb i durnych "ekologów"
Teraz sami siedzą cicho.
Przed protestami łosoś wędzony kosztował poniżej 100-koron kilo.
A na święta nawet i poniżej 50-koron kilo. po wielkich zamieszkach pro-sro. Cena tej ryby z miesiąca na miesiąc podskoczyła do obecnej.
A ponieważ na tą rybę zapotrzebowanie również drastycznie spadło to i nadal cena idzie w górę, ponieważ w marketach są same straty i zwroty do producentów.
Jak teraz producent wrzuci podatek w cenę to setki ludzi straci pracę i dziesiątki farm będzie się zamykać. Ponieważ kto kupi zwykłego wędzonego łososia na zimno za kwotę powyżej 200-nok kilo. No kto i ile tego kupi jeżeli już.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram