Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Jan Kovalsky Andrzej sk kris *** mart enty boj fra oszlo Miroman Marek Ostrowski Grzegorz1233 Szczudr Marcikdj85 M Jakub Nowak Rafal Dara xfluids@gmail.com (3861 niezalogowanych)
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
Do Pana Rafała Kujawiak
Pan Krzysiu Makowski przesyła linki, jakieś filmidła (jak by to sam
Hrabia Dracula tak zwany dalej Rydzyk powiedział)
jakiś samozwańczych reprezentantów podpisanych pod listem. Każdy ma prawo do głupoty, ale ten Pan stanowczo tego prawa nadużywa... Mało tego widzę, ze jest wielkim historykiem Trochę mi przypomina Władysława Gomułkę, zwłaszcza w późnym okresie :-D
Do rzeczy...
Nie ma wśród nich ani jednego immunologa, genetyka czy wirusologa.
W części nie są to lekarze ani biolodzy zajmujący się immunologią lub genetyką.
Ja już pisałam tu wielokrotnie o tym.. No ile można.
Dobrze. Upraszczając rzecz skrajnie do poziomu uczniowskiego...
Szczepionki uczą organizm produkować przeciwciała przeciwko drobnoustrojom,
a raczej istotnym ich częściom. Czyli antygeny...
Zatem, antygeny w organiźmie uczą się produkować przeciwciała.
Ot i to cała mikrolekcja...
Ciekawym bliższych szczegółów bardzo polecam znakomitą wypowiedź dr.Borkowskiego.
Nie ma zatem żadnych dowodów, podpisanych profesorków pod apelem od Pana Makowskiego.
Jeżeli ktoś wypowiada się autorytatywnie na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia, to jest po prostu głupcem.
Ale jeżeli usiłuje takimi wypowiedziami wpłynąć na postępowanie innych osób,
to jest głupcem niebezpiecznym.
Tak jak cały czas uczymy się zupełnie nowej choroby jaką jest covid-19,
tak uczymy się szczepionek.
Oczywiście, ze jest to ryzyko...I teraz czytać ze zrozumieniem!
Ale...Nie mamy wyjścia, jeżeli owo ryzyko zbilansujemy.. po jednej stronie efekty niepożądane, po drugiej ofiary covid-19 + ofiary innych chorób, źle leczonych z powodu sytuacji covid-19 + ofiary zamknięcia gospodarki + ofiary depresji (bo depresja może zabijać). Dlatego negowanie szczepień wydaje się być nieodpowiedzialnością.
Jeżeli ktokolwiek opowiada o czymkolwiek, że jest pozbawione wad,
to budzi w natychmiastową nieufność.
Taki styl narracji produkuje szczepionko-sceptyków. A my przecież chcemy już normalności... Oczywiście chcę dodać, ze nikogo do szczepień nie namawiam. Każdy chyba ma swój rozum...
I tym optymistycznym akcentem,- Szczęścia i namiętności życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zarowa086
(zarowa086)
Wiking
Niesamowicie bawi mnie to kiedy ktoś w swojej wypowiedzi wplata polityczny wątek sprzed 89 jak gdyby to miało zwiększyć autorytet albo wiarygodność wypowiedzi, ale do rzeczy. Podaj choć jedna wypowiedz jakiegokolwiek polityka który zagwarantował, że po wyszczepieniu odpowiedniej części populacji, zostaną zdjęte wszystkie obostrzenia. Piszesz o zwykłych szczepionkach, które były badane latami, a obecnie większość szczepionek na coronke to zupełnie coś innego, oparte są na mRNA i te szczepionki ingerują w ludzki genom, a w dodatku prace nad nimi trwały rok czasu. Uświadomię Cię tylko, że badania kliniczne nad szczepionkami mRNA według wynalazcy, o którym za chwile, powinny trwać od 3 do 7 lat. Wynalazcą szczepionki na bazie mRNA jest zespół pod kierownictwem prof Jacka Jemielitego i docelowo były wynalezione pod kątem zwalczania nowotworów. Żadnym autorytetem nie jestem i moja wiedza na temat szczepień i medycyny jest znikoma, również daleki jestem do namawiania innych aby się nie szczepili, uważam jedynie, że każdy powinien decydować o swoim zdrowiu i nikt nie ma prawa tego zmieniać.
Żeby nie było, że jestem gołosłowny zachęcam do obejrzenia w całości tego wykładu:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
zarowa086
Dodaj jeszcze do kogo jest zwrócony twój komentarz bo to wygląda trochę jak czytanie książki od końca, nie wiadomo o co chodzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zarowa086
(zarowa086)
Wiking
Megip przeczytaj komentarze pod tym postem i sam odpowiedz sobie na pytanie: kto nawiązuje do polityki z przed 1989 roku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
zarowa086
Nie chcę być upierdliwa ale Megip to płeć żeńska. Rozumiem, ze literówka...
A wracając do twojego komentarza.. to co tu dużo komentować. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.. debata, tłumaczenie tu na ten temat jest kompromitująca. Już pisałam wcześniej. Nie chcę się rozpisywać jak zwykle bo zaraz mi felieton wyjdzie.
Przeciwnicy walki z covid i niewierzący w pandemię, medycynę,
wirusy oraz szczepionki mają genialnych i godnych naśladowania protoplastów jak wybitny historyk Krzyś Makowski :-D Tylko pogratulować i trzeba postawić sprawę jasno: tacy są wszędzie na świecie.
Mieszkam w okręgu Akershus i my tutaj już od dawna mamy te wasze wymyślone chipy. Nikt jednak nie narzeka, ponieważ bawimy się przednio :-D
Wstrzykują nam w pakiecie substancje, które działają lepiej niż nie jedno LSD.
A w maskach karnawałowych imprezy do białego rana. Polecam! :-D
A na koniec, pozostaje pozdrowić wszystkich amatorów teorii spiskowych i życzyć im więcej luzu :-*
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zarowa086
(zarowa086)
Wiking
Megip, nie, to nie była literówka i jeżeli istniało by takie słowo w języku polskim to był by to rodzaj męski lub nijaki, ale może ja po prostu głupi jestem i nie uważałem na lekcjach, co innego słowo Megi, ale znów odbiegam od tematu.
Do rzeczy: bardzo się ciesze, że odniosłaś się w tak merytoryczny i rzeczowy sposób do mojego komentarza. Powiedzmy, dla dobra tej dyskusji na niebywałe wysokim poziomie, że potrafię się postawić na Twoim miejscu i przyjąć do wiadomości, że wszystkie informacje, które płyną z poza tv to teorie spiskowe.
Ja Tobie o faktach, Ty mi o spiskach, chipach i narkotykach...
Każdy bawi się jak chce!
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
zarowa086
No trochę odbiegłeś nie wiem czy od tematu czy od czegoś innego...
Jak pisałam niżej, wirtualny dyskurs nie ma żadnego sensu bo zawsze odbierany jest na opak. Niżej w twoich komentarzach, odniosłeś się do mnie w rodzaju męskim.
A ty mi piszesz o nazwie użytkownika. :-/ Już naprawdę nie chce się czepiać o detale i być złośliwa... Niech będzie jak jest.
Dalej...
A no widzisz. Gdybyś bardziej uważał na lekcjach z j. polskiego to byś wiedział, że ostatni mój komentarz to nic innego jak sarkazm.
Ty mi o faktach.. jakich(?) pisałeś o szczepionce genetycznej opartej na RNA lub mRNA. Pozwól, ze delikatnie cię poprawie... o ile o takie fakty ci chodzi.
Cały trick polega na tym, że do organizmu nie jest wprowadzany antygen, ale fragment mRNA lub RNA, który powoduje syntezę antygenu. Czyli... Organizm na wykrycie wytworzonego w ten sposób antygenu, reaguje produkcją odpowiednich przeciwciał. Fragmenty mRNA lub RNA użyte w tym procesie nie są zakaźne.
Nie wbudowują się do genomu, po użyciu ulegają degradacji.
Powtórzę raz jeszcze i ostatni, żeby było jasne... nikogo nie namawiam do szczepień czy czegokolwiek... Twoje życie to nie demokracja, to pieprzona dyktatura, w której Ty decydujesz o Nim...
To tak na szybkiego w skrócie.
Pozdrawiam,-
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zarowa086
(zarowa086)
Wiking
Megip
Jeżeli dyskusja w sieci nie ma dla Ciebie sensu to po co w niej uczestniczysz? Ja czytając komentarze innych użytkowników nie odbieram ich na opak. Dziękuję, że mnie oświeciłaś z tym sarkazmem bo bym w życiu się nie domyślił. Jeżeli Ty przypisujesz słowom płeć to ja już kończę dyskusje na ten temat bo to nie ma najmniejszego sensu.
Powtarzasz jak mantrę, że Ty nie namawiasz do szczepień, ale kiedy ktoś podważa sens używania preparatu, który ciagle jest na etapie badań klinicznych to od razu negujesz i wyśmiewasz takie osoby, ale ciesze się, że w końcu zaczynasz pisać na temat, nie wiem skąd czerpiesz informacje na temat szczepionek bo ja odnoszę się do wynalazcy tego preparatu i dlatego jedno ostatnie pytanie, będzie ono retoryczne: czy Ty w ogóle obejrzałaś materiał który dołączyłem do mojego komentarza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
Drogi Panie zarowa086
Co za hipokryzja, selektywna erudycja i arogancja akademicka! Skąd to się bierze?
Przypominam, ze to Pan pierwszy zaczął do mnie syczeć...
Wysuwa Pan oskarżenia, które nie znajdują pokrycia w rzeczywistości nie znając mojej osoby... Ekspresja, maniery (lub raczej ich brak), sposób pisania i słownictwo czynią zeń niemal doskonałe wcielenie króla Ubu. Piszesz o negowaniu innych... Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.
Każdy ma prawo do własnej opinii która, nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór. I nie oczekuję od Pana czy innych czytelników atencji czy nostalgii.
Nie wchodzę w dyskusje z "trollami", nieukami i ludźmi bez kultury. Wszyscy mamy przekonania, wartości i poglądy, które mają zasadnicze znaczenie. Nie zgodzę się jednak na to, by ktokolwiek przeinaczał moje wypowiedzi wyrywając je z kontekstu oraz kompilując w całość. Nie każdy bywalec tego portalu musi podzielać moje czy Pana poglądy...Rozumiem, ze rozmowa szybko przeradza się w zawadę...Nie czuje się Pan wysłuchany czy uszanowany a nienasycone ego szuka kolejnego punktu sporu.
Dojrzałość przychodzi wraz z doświadczeniem. Może warto nauczyć się powściągać swoje Ja, aby zobaczyć szerszy kontekst.
Pytasz skąd czerpie informacje na temat szczepionek(?)... z książek Panie X. Wiedza nie boli... Od sprawdzonych informacji.
A na pożegnanie...
Posiadanie racji jest o wiele mniej ważne niż tworzenie relacji.
Szczęścia i namiętności życzę,-
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Megip napisał:
Drogi Panie zarowa086
Co za hipokryzja, selektywna erudycja i arogancja akademicka! Skąd to się bierze?
Przypominam, ze to Pan pierwszy zaczął do mnie syczeć...
Wysuwa Pan oskarżenia, które nie znajdują pokrycia w rzeczywistości nie znając mojej osoby... Ekspresja, maniery (lub raczej ich brak), sposób pisania i słownictwo czynią zeń niemal doskonałe wcielenie króla Ubu. Piszesz o negowaniu innych... Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.
Każdy ma prawo do własnej opinii która, nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór. I nie oczekuję od Pana czy innych czytelników atencji czy nostalgii.
Nie wchodzę w dyskusje z "trollami", nieukami i ludźmi bez kultury. Wszyscy mamy przekonania, wartości i poglądy, które mają zasadnicze znaczenie. Nie zgodzę się jednak na to, by ktokolwiek przeinaczał moje wypowiedzi wyrywając je z kontekstu oraz kompilując w całość. Nie każdy bywalec tego portalu musi podzielać moje czy Pana poglądy...Rozumiem, ze rozmowa szybko przeradza się w zawadę...Nie czuje się Pan wysłuchany czy uszanowany a nienasycone ego szuka kolejnego punktu sporu.
Dojrzałość przychodzi wraz z doświadczeniem. Może warto nauczyć się powściągać swoje Ja, aby zobaczyć szerszy kontekst.
Pytasz skąd czerpie informacje na temat szczepionek(?)... z książek Panie X. Wiedza nie boli... Od sprawdzonych informacji.
A na pożegnanie...
Posiadanie racji jest o wiele mniej ważne niż tworzenie relacji.
Szczęścia i namiętności życzę,-


...pani ładna proszę nie używać trzykropka,bo żle mi się to kojarzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok