Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Cios w handel transgraniczny. Partia Postępu postawiła na swoim - Norwegia

Czytali temat:
Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo Miroman (718 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Cios w handel transgraniczny. Partia Postępu postawiła na swoim
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Handel transgraniczny to nie tylko ceny, ale tez asortyment. W Norwegi jest zbyt ubogi wybór.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
@RafalC75 jest bardzo dużo rzeczy których nie można dostać w Norwegii i nie mam na myśli jedzenia. Kiełbasę i szynki robię sobie sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Większość krajów zapowiada obniżanie podatków w przyszłym roku. Tylko premier RP Mateusz Morawiecki zapowiada nowe i wzrost podatków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Jeśli ty Rafał uważasz ze w Norwegi jest większy wybór to nie mamy o czym rozmawiać. W Niemczech jest dużo większy, we Francji jeszcze większy a o USA to już nie wspominam. Ja nie lubię monotonnego jedzenia, już mi bokiem wychodzi chociażby te kilka smaków jogurtu. Zreszta w Szwecji jogurt jest o 50% tańszy. Co do ocen to nie oceniaj mnie po sobie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Bo ja jestem Polakiem a Polak musi marudzić. Ty tez marudzisz, chwalisz Norwegię, ale swojego kraju i rodaków nie oszczędzasz. Co do Norwegi to ma swoje plusy i minusy. Wybór był by większy, ale oni chronią swój rynek. Zresztą już nie jeden produkt poległ na norweskim rynku. Nawet Lidl zwinął się z Norwegi z podkulonym ogonem, dlatego fajnie mieszkać blisko Szwecji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Kolejny przykład dbania o własny rynek.
Pandemia stworzyła wyjątkową sytuację zmuszając do zamknięcia granicy ze Szwecją.
Przygraniczny rynek mający obroty 12 mld NOK/rocznie zamarł.
I co?
FrP obniża ceny buzu i słodyczy marząc o przechwyceniu szwedzkiego rynku. Można? Można.
Wystarczy zamknąć granicę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok