Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nowe zalecenia w sprawie podróży zagranicznych: dla tego kraju zapaliło się czerwone światło - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Radoslaw O marek pz adam hryciuk Zbigniew Karpinski mart enty Kaja Metrowska Ikett Personalpartner KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Michal99 Michał W robs. Jaga Rosiak (1913 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(MarcinGrzegorczyk)
Wiking
Jest sposób na kwarantannę . Po przylocie szybciutko do szpitala , robisz test i kwarantanna jest zdejmowana )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
robs.
(robs.)
Wiking
Witam, Może mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda kwestia tranzytu przez Szwecję? Jadę 1 Sierpnia kamperem z Trelleborga do Narwiku. Na Norweskich stronach jest informacja, że tranzyt jest dopuszczony najkrótszą możliwą trasą. Czy to oznacza, że muszę przekroczyć granicę pomiędzy Szwecją a Norwegią "na dole" i jechać całą Norwegię, czy mogę jechać przez Szwecję (bez noclegów) i przekroczyć granicę na górze w okolicach Narwiku? Droga przez Szwecję jest zdecydowanie szybsza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
robs. napisał:
Witam, Może mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda kwestia tranzytu przez Szwecję? Jadę 1 Sierpnia kamperem z Trelleborga do Narwiku. Na Norweskich stronach jest informacja, że tranzyt jest dopuszczony najkrótszą możliwą trasą. Czy to oznacza, że muszę przekroczyć granicę pomiędzy Szwecją a Norwegią "na dole" i jechać całą Norwegię, czy mogę jechać przez Szwecję (bez noclegów) i przekroczyć granicę na górze w okolicach Narwiku? Droga przez Szwecję jest zdecydowanie szybsza.
A czy Ty masz problem z rozumowaniem? Skoro jedziesz przez Szwecje trasa obrana przez Ciebie, to co Cie obchodza norweskie przepisy? One obchodzic Cie powinny od momentu wjazdu do Norge. Jezeli trasa przez Szwecje jest szybsza, to znaczy, ze zarazem krotsza. Jezeli ktos Cie zatrzyma i bedzie mial jakis problem do Ciebie, to trzeba sie odezwac do niego i wyjasnic Twoj tok rozumowania. Przepisy stanowione przez politykow, sa wylacznie ich radosna tworczoscia, a ludzie sa ludzmi Tym bardziej, ze kamperem jedziesz. Co za problem powiedziec na granicy w miejscu, ktore chcesz przekroczyc, o ile Cie tam zatrzymaja, ze chciales zwiedzic okolice przed szwedzko norweska granica?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
robs.
(robs.)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź, która niestety wiele nie wniosła. Nie mam problemu z rozumowaniem natomiast szukam osób które znają Norweskie przepisy lub podróżowały w tamtym kierunku. Na stronach rządowych jest napisane:
"Travel through areas with higher level of infection
You can drive your own vehicle or a tour bus through an area in the EU/EEA/Schengen with a higher level of infection/"red areas" on your way to or from Norway without having to enter travel quarantine upon your return to Norway. Conditions are that you do not stay overnight in this area, that you keep a distance to others if you must stop and that you take the shortest route."
Tym samym nie mogę "sobie pozwiedzać" tak jak napisałeś. tylko muszę skorzystać z najkrótszej trasy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
robs. napisał:
Dziękuję za odpowiedź, która niestety wiele nie wniosła. Nie mam problemu z rozumowaniem natomiast szukam osób które znają Norweskie przepisy lub podróżowały w tamtym kierunku. Na stronach rządowych jest napisane:
"Travel through areas with higher level of infection
You can drive your own vehicle or a tour bus through an area in the EU/EEA/Schengen with a higher level of infection/"red areas" on your way to or from Norway without having to enter travel quarantine upon your return to Norway. Conditions are that you do not stay overnight in this area, that you keep a distance to others if you must stop and that you take the shortest route."
Tym samym nie mogę "sobie pozwiedzać" tak jak napisałeś. tylko muszę skorzystać z najkrótszej trasy.


No wiec sam sobie odpowiadasz na pytanie, ktore tu zadales. Po co wiec to pytanie??? Oczekujesz czarów? Powtarzam, kwestia odpowiedniej gadki podczas ewentualnego zatrzymania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sikorek1983)
Wiking
A jeśli byłem A teTeneryfie który nie należy do półwyspu iberyjskiego A należy do terytorium Hiszpanii co w takim przypadku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
robs.
(robs.)
Wiking
Nie oczekuję czarów tylko wypowiedzi kogoś kto może jechał do Norwegii w ten sposób po 15 Lipca lub kogoś kto może merytorycznie doradzić. Trasa najkrótsza nie zawsze oznacza najszybsza i odwrotnie a chcąc dostać się do Narwiku nie jestem pewien czy jechać autostradą przez całą Szwecję czy wjechać do Norwegii w okolicy Oslo i jechać wąską droga przez całą Norwegię. Obawiam się, że jadąc przez całą Szwecję mogę zostać skierowany na kwarantannę bo nie jechałem do granicy Norweskiej najkrótszą trasą, ot tyle....
Strona rządowa to jedno a życie to drugie, przepisy są tutaj bardzo niejednoznaczne.
Jeśli nie możesz doradzić merytorycznie, może ktoś inny będzie w stanie podzielić się wiedzą albo doświadczeniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
wariacie!
...gdzie sie ty wybierasz w czasie pandemii i to przez kraj o duzym wspolczynniku zakazen
...i co ze soba wieziesz....moze wirusa????
...siedz na tylku tam gdzie jestes!
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Przepis który cytowałeś na początku, posiada również informację iż nie wolno korzystać na terenie Szwecji z ogólnodostępnych obiektów jak hotele, restauracje i tego podobne przybytki.
Skoro jedziesz kamperem to możesz i w tej Szwecji być ile dusza zapragnie, ponieważ jesteś niezależny, niemniej tak jak już napisano wyżej, trzeba też umieć uzasadnić swój przydługi pobyt na terenie szwedzkim.
Ja do Norwegi wjeżdżałem w tą Niedzielę w południe i "trzepali" tylko "polskie wozy" które były przede mną u każdego sprawdzano temperaturę, a dwa wozy musiały zjechać na boczny parking.
Natomiast inne rejestracje, jak duńska,szwedzka, angielska, czy moja norweska, zostały przepuszczone bez zatrzymywania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok