Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Marcin Wojtkiewicz
(szakal11krakow)
Wiking
A tak wracając do tego dobrobytu w Norge to co wy chcecie mieć za wypłate realia takie facet zarobi w granichach 20-25 tyś na łape kobieta 15-20 i co ta jest w kraju gdzie wynajem mieszkania w okolice Oslo, Trondheim to poziom 10-12tys zycie wychodzi podobnie dla kogo ten dobrobyt?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
szakal11krakow napisał:
Kurcze jak czytam komentarze to szok w trampkach powiem szczeze ze mialem tą przyjemność pracować 4L w krajufiordów i powiem szczeze ze moje doświadczenie to czlowiek traktowany jako potrzebne zło praca po 17 godzin na dobe wyjechałem jak większość za czasów świetności PO realia były takie jako kierowca C+E zarabiałem okoł 3000zł jeżdrząc po Kraju 10-12 tyś KM na miesiąc koszty życia były większe niż obecnie jedzenie idzie z inflacją ale jak Tusek powiedział paliwo może być teraz nawet po 7zł i sumójąc wruciłem otworzyłem swoją firme płace chłopakom w granicach 5-6 tyś zł bo wystarczy małą łyżeczką zarabiać a nie okradać społeczeństwo pozdrawiam Vikingów w wersji PL l.

...ale nawaliłeś byków polski pseudo byznesmenie
...jak mowią statystyki jesteś wyborcą wiadomej partii..niewykształcony ,zawistny,pewnie katolik akceptujący pedofilię w kościele* ale na forach o tym nie napiszesz?...dostałeś socjal w Polsce a tłumaczysz to ideologią...powiedz wprost ,że głosujta na socjal!!!!
...oczerniłes też ,czy nakłamałes trolu o norweskich realiach
...w jakim kołchozie pracowałeś po 17 godzin dziennie za 20/ 25 tys.nok_______??????
...Ps. a tam płacisz więcej pracownikom niż sam zarabiałeś...co za ściema agitatorska
...bye bye!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Tym Tob
(Reggie)
Wiking
To może i ja wtrącę swoje 3 grosze odnośnie wyborów i polityki.

Dokąd zmierza Polska i o co toczy się gra? Czy nasza scena polityczna musiała tak wyglądać po 89 roku? Aby sobie to uświadomić, należy się cofnąć do lat 1991-1992 i krótkich rządów Jana Olszewskiego z ROPu (Ruch Odbudowy Polski), oraz pamiętnej „nocnej zmiany”. Bardzo polecam ten film w reżyserii dobrze nam znanego prezesa Kurskiego. O dziwo, jakże inne poglądy miał wtedy poseł Niesiołowski. Proszę sobie zobaczyć jak te same „mordy” siedzą w sejmie od 30 lat. To właśnie wtedy, Polska miała szansę przeprowadzić lustrację, niestety rząd był mniejszościowy i został odwołany po nocnych obradach. Polska stała się ewenementem w skali Europy i żadna lustracja się nie odbyła. Najprawdopodobniej właśnie wtedy zaprzepaściliśmy szansę na lepszy rozwój Polski.

Teraz scena polityczna jest strasznie spolaryzowana. Możemy zauważyć pisowski beton jak również podobny beton z drugiej strony (byćmoże trochę młodszy, ale nie zawsze). Co ciekawe niewiele osób tak na prawdę wie, dlaczego głosuje na dane partie. Główną wiedzę czerpie się z propagandowych telewizji.

Ja osobiście zawiodłem się na rządach PiS i zdecydowanie wolałbym powiew świeżości. Pamiętajmy jednak, że PO rządziło już 8 lat. Było tak słabe, że PiS jako pierwsza partia w historii zdobyła samodzielną większość. Niewiarygodne! Nie jest to żadna agitacja wyborcza, niech każdy głosuje ze swoim sumieniem. Osobiście nie wiem czy oddam głos na któregoś z kandydatów, ale słysząc to, jak to wszyscy powinni głosować na Trzaskowskiego wywodzącego się z PO (PO wywodziła się z Unii Wolności i wcześniejszych tworów z nazwy tylko „liberarnych”), na prawdę wydaje się to być śmieszne.

Proszę sobie prześledzić wątek prywatyzacji Janusza Lewandowskiego, zasiadającego obecnie w Parlamencie Europejskim (na pewno nie reprezentującego interes Polski). Jest to osoba wywodząca się z PO, która w normalnym kraju powinna siedzieć w więzieniu. Proszę sprawdzić jakie zapadły wyroki i i ich uzasadnienie. Pamiętam wolnościowe obiecanki podatków liniowych 3 x 15, i co? I nic, podatki poszły w górę. Czy prezydent wywodzący się z takiej partii jest lekiem na całe zło? Czy tzw. „długopis” będzie lepszy? Tego nie wiem, ale starajmy się używać rzeczowych argumentów w dyskusji.

Miejmy wiedzę i świadomość. Tego niestety brak w naszym społeczeństwie i przez to jesteśmy ogrywani jak dzieci przez około 30 lat.

... cdn
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Tym Tob
(Reggie)
Wiking
Chciałbym również coś napisać o LGBT oraz aborcji. Proszę sobie przypomnieć jak często te tematy były poruszane przez ostatnie lata. Czy cokolwiek w naszym prawie się zmieniło? Czy ustawy zostały zliberalizowane czy też zaostrzone? Nic takiego nie miało miejsca, a problemy te sprowadza się do najważniejszych problemów kraju. Czasami mam wrażenie, że jest to główny temat kampanii wyborczych. Czy, któraś z partii lub kandydatów ma coś ciekawego do zaoferowania odnośnie podatków, ograniczenia biurokracji, kwoty wolnej od podatku, polityki zagranicznej?

Polacy są tak „bogaci”, że mamy jedną z najniższych kwot wolnych od podatku w UE. Łaskawie przed wyborami, nasi wybawiciele obudzili się i chcą ją podnieść po wygranych wyborach. Czy nie można tego było robić sukcesywnie każdego roku? Czy przeciwnikom jak i zwolennikom LGBT/aborcji/eutanazji itp. nie byłoby korzystniej zaprotestować odnośnie tego, aby wszystkim zostawało więcej w kieszeni? Dzięki temu można by wydawać więcej oraz napędzać gospodarkę.

To co pisałem wcześniej, brak świadomości w społeczeństwie. Propagandowe media, telewizyjna papka, pseudoelity oraz tzw. celebryci znający się na wszystkim i mówiący zwykłym ludziom jak mają żyć, co jest trendy a co nie – to wszystko robi robotę. Ważniejsze są tańce gwiazd, gdzie nie wiadomo kto jest gwiazdą, skoki do wody, oraz polskie i tureckie tasiemce miłosne.

Kolejna rzecz to temat polityki zagranicznej. My jako Polacy na prawdę nie powinniśmy się zbytnio przejmować co piszą o nas zagraniczne media, pod warunkiem, że piszą prawdę. Jeśli dla nas najważniejsze jest co pisze niemiecka gazeta o naszym polityku, to taki polityk, będzie robił wszystko, aby mieć jak najlepsze artykuły. Wtedy społeczeństwo będzie zadowolone, co przełoży się na głosy przy urnie. Czy to jednak będzie najlepsze dla naszego kraju? Czy nie lepiej by było, aby polityk dbał o interesy Polski nie przejmując się opinią mediów zagranicznych? Wtedy pomimo negatywnych artykułów, wciąż dbałby o interes kraju, bo nie miałoby to konsekwencji w wyborach, a może wręcz przeciwnie – dostałby większą ilość głosów.

Niestety nie jesteśmy żadnym mocarstwem i jesteśmy traktowani bardziej przedmiotowo niż podmiotowo. Powinniśmy prowadzić naszą politykę zagraniczną bardzo rozważnie i starać się mieć dobre stosunki ze wszystkimi i robić z nimi interesy. Jak powiedział brytyjski polityk „Anglia nie ma wiecznych przyjaciół, Anglia ma wieczne interesy”. Podobną politykę powinna prowadzić Polska (w zasadzie to chyba każdy kraj na świecie). Przekonaliśmy się wielokrotnie w naszej historii, że piękne czyny i słowa czasami są nic nie warte w przyszłości.

Krótki apel na koniec:
Czerpmy wiedzę - nie z propagandowych mediów, czy to rządowych czy tej drugiej strony. Szukajmy informacji w internecie, w książkach. Tylko wtedy będziemy mogli świadomie podejmować decyzje. W innym przypadku będzie to wciąż wojenka polsko-polska, bez merytorycznych argumentów, do czasu aż podstawią nam jakiegoś figuranta.

PS
Demokracja jest niby najlepszym systemem, ale w naszym życiu w praktyce wygląda to totalnie bez sensu. Partie opozycyjne, będą robiły wszystko, aby w kraju było jak najgorzej. To da im wygraną w następnych wyborach. Wtedy partia rządząca przechodzi do opozycji i również będzie chciała, aby w kraju nie działo się dobrze. Dzięki temu może znowu wróci do władzy, i tak w kółko. W Norwegii chyba nie ma takiej zawiści wśród polityków jak w Polsce i tu może działa to trochę lepiej. Od razu zaznaczam, nie wiem jaki system byłby lepszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Reggie napisał:
To może i ja wtrącę swoje 3 grosze odnośnie wyborów i polityki.
Dokąd zmierza Polska i o co toczy się gra? Czy nasza scena polityczna musiała tak wyglądać po 89 roku? Aby sobie to uświadomić, należy się cofnąć do lat 1991-1992 i krótkich rządów Jana Olszewskiego z ROPu (Ruch Odbudowy Polski), oraz pamiętnej „nocnej zmiany”. Bardzo polecam ten film w reżyserii dobrze nam znanego prezesa Kurskiego. O dziwo, jakże inne poglądy miał wtedy poseł Niesiołowski. Proszę sobie zobaczyć jak te same „mordy” siedzą w sejmie od 30 lat. To właśnie wtedy, Polska miała szansę przeprowadzić lustrację, niestety rząd był mniejszościowy i został odwołany po nocnych obradach. Polska stała się ewenementem w skali Europy i żadna lustracja się nie odbyła. Najprawdopodobniej właśnie wtedy zaprzepaściliśmy szansę na lepszy rozwój Polski.
Teraz scena polityczna jest strasznie spolaryzowana. Możemy zauważyć pisowski beton jak również podobny beton z drugiej strony (byćmoże trochę młodszy, ale nie zawsze). Co ciekawe niewiele osób tak na prawdę wie, dlaczego głosuje na dane partie. Główną wiedzę czerpie się z propagandowych telewizji.
Ja osobiście zawiodłem się na rządach PiS i zdecydowanie wolałbym powiew świeżości. Pamiętajmy jednak, że PO rządziło już 8 lat. Było tak słabe, że PiS jako pierwsza partia w historii zdobyła samodzielną większość. Niewiarygodne! Nie jest to żadna agitacja wyborcza, niech każdy głosuje ze swoim sumieniem. Osobiście nie wiem czy oddam głos na któregoś z kandydatów, ale słysząc to, jak to wszyscy powinni głosować na Trzaskowskiego wywodzącego się z PO (PO wywodziła się z Unii Wolności i wcześniejszych tworów z nazwy tylko „liberarnych”), na prawdę wydaje się to być śmieszne.
Proszę sobie prześledzić wątek prywatyzacji Janusza Lewandowskiego, zasiadającego obecnie w Parlamencie Europejskim (na pewno nie reprezentującego interes Polski). Jest to osoba wywodząca się z PO, która w normalnym kraju powinna siedzieć w więzieniu. Proszę sprawdzić jakie zapadły wyroki i i ich uzasadnienie. Pamiętam wolnościowe obiecanki podatków liniowych 3 x 15, i co? I nic, podatki poszły w górę. Czy prezydent wywodzący się z takiej partii jest lekiem na całe zło? Czy tzw. „długopis” będzie lepszy? Tego nie wiem, ale starajmy się używać rzeczowych argumentów w dyskusji.
Miejmy wiedzę i świadomość. Tego niestety brak w naszym społeczeństwie i przez to jesteśmy ogrywani jak dzieci przez około 30 lat.
... cdn

Jest rok 2020 kazdy za przeproszeniem ma gdzies "Nocna zmiane",co niby dalaby lustracja?Zylo by Ci sie lepiej czy Twoim politykom?Czesi w 1991 roku lustrowali spoleczenstwo,a nastepnego dnia nawet jak ktos byl czlonkiem poprzedniego systemu wrocili normalnie do pracy,po co zmieniac fachowca,na kogos mlodego bez doswiadczenia?to czy pracowal w swoim zawodzie w poprzednim systemie czy nowym nie ma znaczenia,taka prawda.Od lat prawica tylko posluguje sie pustymi sloganami aby dalej byc na cieplych Sejmowych stolkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Tym Tob
(Reggie)
Wiking
To sobie wyobraź, że ważni politycy, ludzie na kierowniczych stanowiskach z możliwościami decyzyjnymi mieli jakieś skazy na swoim życiorysie. To wszystko jest przetrzymywane w teczkach. W latach PRLu wszystkie informacje nie tylko były przechowywane w Polsce, ale również w Moskwie.

Teraz taki polityk jedzie negocjować ważną umowę lub ma podjąć jakąś ważną decyzję i w tym momencie jest szantażowany przez służby czy to „polskie”, czy zagraniczne, że informacje na jego temat zostanie ujawniona. W zależności tego jakie to są informacje jego całe życie zawodowe lub prywatne legnie w gruzach. Czy w takim przypadku będzie działał w interesie kraju? Czy też podejmie inną decyzję, informacje nie zostaną ujawnione, on wciąż będzie zajmował ciepłą posadkę, a może nawet dostanie jakiś bonus.

Chyba wystarczająco wyjaśniłem skutki braku lustracji. Jeśli wszystko byłoby podane do informacji publicznej we wcześniejszych latach, nie byłoby możliwości szantażu na takich ludziach. Teraz nie wiadomo kto jest na wysokoich stanowiskach i ma jakieś ciemniejsze karty na swoim życiorysie.

Były prezydent również kategorycznie zaprzeczał związków z SB, a w ostatnim wywiadzie z Moniką Olejnik powiedział, że tak się SB go bała, że dawali mu pieniądze bo on je chciał. Nawet przenieśli go z hotelu robotniczego do nowego mieszkania bo tak się go bali. Niesłychane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Tym Tob
(Reggie)
Wiking
Zapomniałem dopisać odnośnie "Nocnej zmiany". Właśnie, żeby lepiej zrozumieć obecną sytuację polityczną, należałoby się cofnąć do tamtego okresu i zobaczyć co się wtedy działo, o co toczyła się gra.
Polecam ten dokument niezależnie od sympatii politycznych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
io500
(io500)
Wiking
Mam do wielu tu pytanie? Czy wiedza dlaczego w ogole wygral PIS. Odpowiedziec na to moga tylko ludzie w wieku 40lat w gore.Ci co pamietaja FAKTYCZNE rzady PO a nie sluchaja propagandy. Niestety w 90 proc tak jest. Dlatego tak bardzo checie odsunac PIS i powrotu ,,PO,,-inaczej sie nazywa ale to kosmetyka,ludzie Ci sami od poczatku.Tak wiec-obiektywnie- PIS wygral bo.....ludzie mieli juz dosc PO!!! Tak,tak...mieli juz dosc klamstw, obietnic zielonej wyspy, drugiej Irlandii. Ludzie mieli dosc przewalow, pustych slow i teatru dla ubogich. Ministrowie to byla jakas porazka....Kopacz czy Arlukowicz nie robili NIC! Kompletnie nic z Ministerstwem Zdrowia, Sikorski robil wiatr podpuchy, Ryzy powazne miny a Schetyna slal glupie usmieszki, potem doszla Mucha-wisienka na torcie co poprostu nie mogla nic w sporcie zrobic bo kompletnie nie miala o tym pojecia dlatego tez....wiatr robila biegajac wokol nowego stadionu zeby ocieplic kolejny przewal Tuska-najdrozsza budowe w Europie.Nikt nie poniosl rowniez konsekwencji W tym czasie oczywiscie bylo OFE i mnostwo,mnostwo innych kradziezy za ktore nikt nigdy nie zostal rozliczony.......ale ludzie widzieli ten cyrk i rece juz dawno opadly a zaczela sie wscieklosc!!wybierali.A jak wybierali? WSZYSCY TYLKO NIE PO!!!....i wlaciwie na przekor glosowali na totalnego przeciwnika wychodzac z zalozenia ze poprostu gorzej juz nie moze byc! Pamietam doskonale nastroje ludzi i pamietam teksty jakie temu towarzyszyly ,,namieszal,namieszla i spieprza do Brukseli cwaniaczek,, ale to nie byla prawda-Tusk wiedzial poprostu, ze nie da sie dluzej oklamywac ludzi i te jego puste przemowy juz nie dzialaly. Wprost przeciwnie-raczej ludziom siersc na plecach stawala jak go ogladali. To cala prawda Kochani! Nie mam powodu aby klamac.Nie jestem juz mlody ale demencji tez nie mam. Ludzie oczywiscie jak to bywa zauwazyli po czasie, ze faktycznie PIS cos robi ale nie do konca to na co czekali. PIS schrzanil bardzo duzo i wielu czuje sie oszukanych. Jednego jestem pewien dla zwyklych ludzi zrobil duzo. Ostatnio tak duzo dal ludziom rzad........socjalistyczny. Tak jest! Nie bede sie nad tym rozwodzil chyba, ze ktos mnie sprowokuje ale nie o tym chce pisac. Czy warto zmieniac Prezydenta? Mysle, ze zmiana przysporzy Polsce duzych problemow. Wiadomo, ze bedzie ucinal projekty Rzadowe i zapewne wiekszosc pojdzie do kosza a Inwestorzy szybko to zauwaza i zareaguja wycofaniem. To nie bedzie Panstwo stabilne wiec ryzyko sie zwiekszy. Kto bedzie zadowolony? Niemcy beda kwiczec ale musicie pamietac ze zaden silny Kraj nie chce silnego sasiada.To poprostu normalny biznes,( Ile biznesow Polska zaczela przejmowac od Niemiec? Doszlo do tego np, ze Polska ma najwiekszy transport w Europie! Co na to Niemcy? Zaczeli lamentowac o podwyzki dla kierowcow i przejmowac ich samych) Pamietajcie, ze pomoc Niemiec polega tylko i wylacznie na wykupywaniu firm, na niczym innym! Tak zrobili w Grecji! Kolejny powod dla ktorego (niestety-bo faktycznie nie lubie tej Prezydenckiej pary) zostawilbym starego Prezydenta ?To juz jest czysto subiektywny powod. To kewstia podejscia do tradycji i kultury i gwarancja jej kultywowania. To tradycyjne podejscie do rodziny ktorej jestem zwolennikiem uwazajac, ze- powtazam to moje zdanie-przyszlosc jest wlasnie w utrzymaniu tych wartosci. Kraj bez nich przestaje istniec.Tak jest ze Szwecja dzisiaj....,,Nowa Szwedzka tradycja Ramadan,, -sami slyszycie jak to brzmi. Ten Kraj sie poprostu konczy! Nie ze przestaje istniec ale Szwecja jaka znalismy powoli odchodzi a co bedzie w tym miejscu? Nie wiem i nie chce wiedziec bo fiolkami stamtad pachniec nie bedzie. Wybierajcie swoja przyszlosc dobrze. Mysle, ze wybierzecie madrze bo pozniej bedziecie musieli tam zyc. do Was nalezy wybor a ja nie agituje!!! Chce zwrocic tylko uwage na rzeczy o ktorych zapewne nie mysleliscie wczesniej. Czy bedzie Wam lepiej w tym czy w innym ukladzie nie wiem. Wiem, ze powinniscie przemyslec wszystkie za i przeciw co bedzie lepsze wlasciwie mniej dla Was a bardziej dla WASZYCH DZIECI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Tym Tob
(Reggie)
Wiking
Jest takie powiedzenie: „wybór między dżumą a cholerą”. Może nie do końca, ale poniekąd odzwierciedla ono wybór w drugiej turze.

PiS robił prawie wszystko idealnie PRowo do czasu koronawirusa. W czasie pandemii pokazali kto ma przestrzegać prawa, a kto jest ponad prawem. Za samotny spacer lub jazdę na rowerze sypały się mandaty, w tym samym czasie miesięcznice były zgodne z prawem. Tak samo jak niektóre zgromadzenia były nielegalne, a te popierające obecnego prezydenta były legalne. Ogólnie napluli zwykłym ludziom w twarz.
Miała to być partia z ludźmi pokornymi i przestrzegającymi prawa, mieli oni rozliczać poprzedników. I teraz takie pytanie, ile osób siedzi za korupcję, niedopełnienie obowiązków. Czy coś się stało z ministrem Nowakiem, który to zataił przed US, że posiada drogi zegarek? Czy minister Sikorski poniósł jakąś karę za to, że używając służbowej limuzyny wpisywał dodatkowo kilometry na swój prywatny samochód. Swoją drogą wpisał tyle km, że praktycznie prawie niemożliwe byłoby ich przejechanie (jednym słowem ukradł pieniądze, które mu się nie należały). Jeszce ciekawsze było jego tłumaczenie, a mianowicie bronił się tym, że inni wpisywali jeszcze więcej.

Wygląda na to, że panuje tu układ my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Dla ludu są rzucane tylko populistyczne hasła, które są przedstawiane w dwa skrajne sposoby, w zależności czy będzie to w propagandzie TVP czy TVN.

Poniżej link do historii makaronów Malma. Każdy z nas zna markę Malma, mało kto jednak wie o historii tej firmy:
kamilcebulski.pl/biznes-po-polsku-historia-malmy/
Jest to dość długi tekst, ale niesamowicie interesujący. Pokazuje jak ktoś chciał zniszczyć polskiego potentata. Bardzo polecam ten artykuł. Przejawia się w nim nazwisko byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Jego nazwisko pojawia się również w innych aferach, ale to już każdy może sobie znaleźć sam.
Bielecki był członkiem KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny). Członkiem tej partii był również wspomniany przeze mnie we wcześniejszym wpisie europoseł Janusz Lewandowski. Polecam sprawdzić afery prywatyzacyjne związane z tym człowiekiem. Nie kto inny jak robiący karierę w Europie Donald Tusk również należał do tego ugrupowania i był jego przewodniczącym w latach 1991-1994. PO jest spuścizną tego „liberalnego” z nazwy tworu.

Dla tych co nie słyszeli przemówienia Andrzeja Leppera w sejmie:


Czy uważacie Państwo, że ten człowiek sobie usiadł i wymyślił dokładne daty, godziny i miejsca spotkań, czy może posiadał jednak informację od służb. Niestety zaczął je wykorzystywać w sposób niekontrolowany i poełnił samobójstwo (oficjalna przyczyna śmierci). Podobne przemówienie nie zdażyło się nigdy w historii polskiego parlamentu.

To tyle na dzisiaj z polityki. Miłej niedzieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
TymTob a co to zmienia czy ktos byl pracownikiem spolecznym w PRL a w Wolnej Polsce?Bzdety wypisujesz i tyle,dla nie jednego to duma ,ze pomogal w poprzednim systemie dawac mieszkanie,posade,czy dobre miejsce na uniwersytecie.Wklejasz tego Leppera,nie znajac do konca jego historii malwersacji finansowych,nie bede zmarlego szkalowal,zyl,pracowal,zostal poslem i niech tak pozostanie,z nie oficjalnych wiadomosci wiadomo,ze na 6 godzin przed smiercia odwiedzil go Kaczynski,sluga jego Sumlinski,ktorego tak skrajna polska prawica kocha,za plagiat pewnej ksiazki " Niebezpieczne zwiazki" pobieral za tajemnice spotkania Kaczynskiego,Giertycha i Leppera od Giertycha zegarki,bony pieniezne i towary luksusowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok