Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
10 Postów

(Blackbird)
Wiking
Xx1 - jeśli chodzi o znajomych z firmami i powrotem do PL to może być z deszczu pod rynnę i to z błotem. A może zmienić lokalizację w NO ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
bartonlini
(bartonlini)
Wiking
ha ha, najlepiej na svalbard.
Xx1 - jeśli chodzi o znajomych z firmami i powrotem do PL to może być z deszczu pod rynnę i to z błotem. A może zmienić lokalizację w NO ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Endriu333
(Endriu333)
Wiking
Rzadko komentuj ale poruszył się mądry temat, mieszkam tu od wielu lat,ukończyłem szkole tu,biegle po norwesku,pracuje w dobrej firmie 7.30 -15 dzieci w przedszkolu, żona w pracy...niby idealnie ale co jest w tym kraju że ma się tego kraju dość ,ochotę jeb.....wszystkim i po prostu ż tad wyjechać. W pracy jestem jedyny z Polski i jak gadamy o jakieś sprawie i słyszę te tępe NRK( jak bym czytał wiadomosci z TVP)hjernevasket wypowiedzi to az mi się..... nikt z rodziny nie chce przyjechać, czasem mi się wydaje że to ze mna coś jest nie tak że tu jeszcze jestem. Teraz jak ten kryzys przyszedł to mam nadzieję że ruski i Arabia pokażą palec i nie obniża produkcji oleju i wszystko tu jeb.... A ja po prostu ż rodzina wrócę a tu po prostu będzie wielkie G, to co im się należy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
gkos
(gkos)
Wiking
mam szczescie bywac w domach Norwegow, traktuja mnie jak partnera i przyjaciela, lub bdb znajomego. To inni ludzie...w znaczeniu ze roznia sie nie tylko od nas ale i od wiekszosci Europejczykow.Maja w sobie wrodzona dobroc, ale okazywana wybranym. Krzys w norge rozpocznie sie wtedy kiedy mlode pokolenie - b zle wyksztalcone, nie bedzie sie moglo odnalezc. A dzis...? rezerwy Nirwegii siegaja 25 lat (bylo 49, ale sie zmarnowaly...), wiec...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
10 Postów

(Blackbird)
Wiking
Endriu333 - nie wiem czy Twoja historia jest prawdziwa, ale skoro tak Ci tu źle to po co tu mieszkać i marnować swój czas ? Dobrze życzę Polsce, kiedyś może będzie lepiej, ale na chwilę obecną źle to wygląda, i jeśli NO się skończy to PL dawno nie będzie. Na marginesie , mam znajomych co dorosłe życie spędzili w Austrii, na emeryturę wrócili do PL, ładne mieszkanie, blisko sklepów , myśleli że na starość do Ojczyzny itp. i co ? Wytrzymali tylko pół roku ... obecnie żyją z powrotem w Austrii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Grace
(Grace)
Wiking
To prawda, mieszkam.w Polsce i jak czytam.jak ludzie mieszkający i pracujący za granica plują nienawiscia na kraj ,w którym .maja to czego zabraklo im.w Polsce to mnie trafia,źle to wracaj ..tylko takiemu nigdzie nie dogodzisz..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 32  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Naiwni (glupi) ludzie. Skoncza sie wyceny domow po 1 mln euro, to i skonczy sie dobrze platna praca w budownictwie. Kraj nie ma tu nic do rzeczy. W zyciu nie ma miejsca na sentymenty. Majstry wyjada gdzies indziej, przekwalifikuja sie na cos innego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Arno napisał:
Oni of course z polski wzieli To polska radzi sobie najlepiej bo mamy najlepszego Prezydenta i najlepszy rzad w historii Mamy najmniej chorych na milion Tylko PiS Jestesmy najlepsi A ta epidemia pokazala gdzie moze isc swiat bez Boga Ten wirus to kara za grzechy tego swiata za aborcje za eutanazje za rozwody Ciekawe jak teraz te wszystkie feministki ktore chca rozwodu co zrobia zablokowali im rozprawy
W czym niby pis jest lepsze od Norwegii i reszty świata? Polacy sami szyją sobie maski, respiratory kupują stowarzyszenia, jedzenie czy spanie dla pielęgniarek organizują osoby prywatne, państwo co dało? Przesrali pieniądze przewidziane na niż demograficzny pomiędzy rokiem 2025-2030 już na początku swojej kadencji w 2015r.,teraz zamiast debatować jak uratować przedsiębiorstwa, miejsca pracy czy pomoc ludziom spłacać kredyty w bankach skupiają się tylko na wyborach ćwoka Dudy który będzie dalej marionetka kaczki szkoda słów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stava
(Stava)
Wiking
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok