Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
1 Post
Stava
(Stava)
Wiking
Śmieszny ranking , jak Norwegia może sobie najlepiej poradzić w kryzysie jak nie jest samowystarczalna , Niemcy drugi fałsz . po to żeby mydlić oczy . Pieniądze z rezerw w kryzysie są niczym . w bardzo dużym kryzysie państwo uzależnione on importu będzie przymierać głodem bo inne państwa sobie zostawią żywność i nie będą jej importować .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stava
(Stava)
Wiking
Niemcy ze względu na wielkie zaludnienie to samo , ponad 80 mil ludzi nie jest w stanie się wyżywić na tak małej powierzchni .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stava
(Stava)
Wiking
Jestem pracownikiem rotacyjnym 2-2 i jak patrze jak tutaj znajomi mieszkają i sobie radzą to jestem pełen podziwu . Zarabiając tutaj około 30 tyś netto nie jesteś w stanie się utrzymać z jednej pensji ( mówię o rodzinie 4 os) ceny nieruchomości i żywności są porażające bo to wszystko import . w Niemczech za ten sam etat zarabiasz prawie tyle samo około 2500 euro ale cena życia jest dużo niższa . Widzę jak znajomi wynajmują w 4-6 domy bo taniej , odmawiają sobie nawet dobrego jedzenia bo nie ma pieniędzy nie mówię o jakiś nadzwyczajnych zachciankach . samochody na kredyty mieszkania na kredyty . słabo to wygląda . nie wiem kto sobie tu może chwalić życie może przedsiębiorca który ma pod sobą pracowników , ale normalny pracownik ma dużo lepiej w innych krajach niż Norwegia . Może kiedyś było inaczej zarobki były takie same ale życie było tańsze . Ci którzy są tutaj przez dłuższy czas po prostu się przyzwyczaili i może nie mają porównania ale ja mam takie porównanie i tu szału nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 27  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Stava napisał:
Może kiedyś było inaczej zarobki były takie same ale życie było tańsze . Ci którzy są tutaj przez dłuższy czas po prostu się przyzwyczaili i może nie mają porównania ale ja mam takie porównanie i tu szału nie ma
Niestety siła nabywcza bardzo spadla w Norwegii w ostatnich latach. W sumie od czasu kiedy cena ropy spadla w 2014 idzie tylko na dół.

Poza tym czesto wydaje mi sie, ze zarowno pracodawcy, jak i handel wykorzystują kazda sytuacje, zeby ludziom mniej placic lub podniesc ceny. W wielu zakladach ludzie nie dostali podwyzki przez wiele lat po 2014, mimo, ze zaklad nie mial nic wspolnego z przemyslem naftowym (albo dostali symboliczne).
No a sklepy: dolar idzie do gory -> ceny ida, do gory, dolar spada -> ceny zostaja bez zmian.

Ceny ida do gory, pensja prawie ta sama przez wiele lat, to jak nie ma byc gorzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jarekcda
(jarekcda)
Wiking
Na pewno kraje nordyckie mogą szybko wrócić do normalności po pandemii. Pytanie, czy podejmą trafne decyzje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Endriu333 napisał:
Rzadko komentuj ale poruszył się mądry temat, mieszkam tu od wielu lat,ukończyłem szkole tu,biegle po norwesku,pracuje w dobrej firmie 7.30 -15 dzieci w przedszkolu, żona w pracy...niby idealnie ale co jest w tym kraju że ma się tego kraju dość ,ochotę jeb.....wszystkim i po prostu ż tad wyjechać. .

To ciekawy temat. Wydaje się, że taka natura ludzka i gdzie nie żyjesz, czego nie posiadasz i bywa że masz dość, że wszystko wqrwia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok