Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
PiotrAdamczak napisał:
Mam tylko jedno pytanie... co oni eksportują oprócz ropy, gazu i łososia??? Cóż mało kto wie, nawet i wśród autochtonów iż Norwegia jest jednym z największych producentów i eksporterów takiego specyfiku jak DEUTER, czyli \"ciężka woda\".
Jest to jedna z najdroższych cieczy na Ziemi.
I kontrahenci, ustawiają się w długie wieloletnie kolejki.

I po co o tym piszesz. Zaraz się zamęt zrobi. Uwierzą, sprawdzą, przyjadą, zaczną węszyć. Po co nam to tu
Na szczęście jest octane, xx1, jahu i inne jahusze. Uratują sytuację swoimi komentarzami o końcu Norwegii i takich tam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Hm..........nie wolno nabijac sie ze swiatlych umyslow. Zdolnosci pana X i tego od benzyny, do wnikliwej i trafnej analizy norweskiego rynku sa bezprzykladne i bardzo cenione w srodowiskach ekonomistow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał:I po co o tym piszesz. Zaraz się zamęt zrobi. Uwierzą, sprawdzą, przyjadą, zaczną węszyć. Po co nam to tu
Na szczęście jest octane, xx1, jahu i inne jahusze. Uratują sytuację swoimi komentarzami o końcu Norwegii i takich tam.
Piszę dlatego iż zdecydowana większość nawet tych rasowych polonorków nie ma zielonego pojęcia o czymś takim jak wyżej napisałem.
Każdy prawi tylko o ropie i na tej podstawie wróży z fusów.
Tak naprawdę to produkcja ropy od 2 dekad, to marginalna dochodowość w Norweskiej gospodarce Narodowej.
- Biały prąd
- Uzbrojenie
- Deuter
- I parę innych, bardziej nieznanych produktów, "ciągną" Norwegię na najwyższe światowe podium w Narodowych dochodach.

Co zaś do produkcji ciężkiej wody, to sa podobno dwa zakłady w których można zwiedzić całą linię produkcyjną tego płynu.
To żadna tajemnica na dzień dzisiejszy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bodys napisał:
sam jestes tym polonorkiem niewiedzacym o czym pisze, bo deuter to nie ciezka woda tylko izotop wodoru.
To tak jakbys napisal ze wodor to woda

Powiedziałeś A to rzeknij i Å tłumacząc do końca swoje zaprzeczenie do mojej wypowiedzi inaczej twój post jest żałosny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok