Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
Polacy Wolą Auta na Ropę! Wiec tematu nie bylo!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
dzin dzin
(dzin)
Wiking
"Jest droga i tylko dlatego jest nadal trochę prestiżowa" ??? Policz sobie ile kosztuje Tesla, i odlicz darmowe ładowania na supercharger'ach na przełomie 15lat. Dolicz, że ma większe baterie niż konkurencja. I odpowiedz sobie, czy nadal droga??? Do tego, do tej pory nie było konkurencji w tym segmencie. Tesla nie jest idealna i każdy o tym wie. Ale jak popatrzymy, że ta marka jest dopiero 13 lat na rynku i to wyjaśnia wszystko. To raczej wstyd dla konkurencji. Jak inne koncerny podchodzą do przejścia na samochody bezemisyjne? A przykładem może być Vito z zasięgiem 150 km ( podawanym przez producenta) 450 000nok. Nissan e-NV200 300km cena 290 000nok. Czy tego można się spodziewać po Mercedesie? Jeździłem Mercedesem EQC i e-Tron'em. EQC to kupa e-Tron ma pazura i dobry Adaptive Assist, oba mniejsze od Modelu X, słabsze niż Tesla... Moi zdaniem Tesla nadal jest lepsza niż konkurencja, ale Audi depcze piety Tesli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

()
Stały Bywalec
Na Norweskich drogach Tesla sie dlawi.. ten pojzad lubi osiągac predkosc, a jakie mamy ograniczenia predkosci w No???
W NO.. Tesla Jedynie moze osiagac predkosc traktorzysty.. ,wiec na co mi szybkie eco auto w NO.. skoro w panstwie sa tak absurdalne ograniczenia predkosci??? jezeli lubi sie "czuc asfalt" to polecam wyprowadzke z "dziczyzny" ... glowa do gòry... kiedys moze bedzie lepiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Tesla nie szczyci sie osiagami predkosci i wcale nie nalezy do leaderow pod tym wzgledem. Jest natomiast nie do pobicia jesli chodzi o przyspieszenie. Istota sprawy nie jest bowiem zeby wariowac 200 na godzine ale jest zeby jezdzic bezpiecznie. Np: skrocic do minimum czas wyprzedzania. Tu przyspieszenie jest niezbedne.
"Sammenlignet med e-tron 55 quattro er batterikapasiteten redusert fra 95 kWt til 71 kWt, mens rekkevidden er redusert med om lag 20 prosent fra 408 km til cirka 300 km."
Pozostaje przy Tesli! -

"Absurdalne ograniczenia szybkosci". Probuje dopatrzyc sie absurdu w ograniczeniu predkosci, ktore prowadzi do ocalenia ludzkiego zycia. Na ile absurdalne jest to ze dojazd do pracy zajmuje komus trzy minuty dluzej, w porownaniu z uniknieciem tragedi utraty kogos bliskiego. Dowodow na to ze predkosc zabija jest cala masa, chociazby statystyki ilosci ofiar na drogach w poszczegolnych krajach z rozna polityka i kultura jazdy. Jakimi wartosciami kieruje sie ktos, kto widzi w tym absurd?




"Absurdalne ograniczenia predkosci"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

(pozytywnazołza)
Stały Bywalec
cham napisał:
[quote]Tesla nie szczyci sie osiagami predkosci i wcale nie nalezy do leaderow pod tym wzgledem. Jest natomiast nie do pobicia jesli chodzi o przyspieszenie. Istota sprawy nie jest bowiem zeby wariowac 200 na godzine ale jest zeby jezdzic bezpiecznie. Np: skrocic do minimum czas wyprzedzania. Tu przyspieszenie jest niezbedne.
\"Sammenlignet med e-tron 55 quattro er batterikapasiteten redusert fra 95 kWt til 71 kWt, mens rekkevidden er redusert med om lag 20 prosent fra 408 km til cirka 300 km.\"
Pozostaje przy Tesli! -
\"Absurdalne ograniczenia szybkosci\". Probuje dopatrzyc sie absurdu w ograniczeniu predkosci, ktore prowadzi do ocalenia ludzkiego zycia. Na ile absurdalne jest to ze dojazd do pracy zajmuje komus trzy minuty dluzej, w porownaniu z uniknieciem tragedi utraty kogos bliskiego. Dowodow na to ze predkosc zabija jest cala masa, chociazby statystyki ilosci ofiar na drogach w poszczegolnych krajach z rozna polityka i kultura jazdy. Jakimi wartosciami kieruje sie ktos, kto widzi w tym absurd?

Nie chodzi mi o "wariowanie 200/h jestem swiadkiem,iz wielokrotnie na obwodnicach w Norwegi norwegowie smigali wiecej ,niz ich ustawa przewiduje jak i zaleca,wiec cyt: "predkosc zabija" ( jak piszesz) jestem kierowcą przeszlo 25 lat i powiem szczerze,ze mam bardzo duze doswiadczenie
nie zabijając nigogo,a jezdze dosc szybko . "Wedlug Ciebie rozumiem,iz Eco Tesla nie jest w Norwegi potrzebna ,poniewaz predkosc zabija... ,ale norwegowie lubią szybką jazde wiec wprowadz im swoje osobiste zalecenia.. i zobaczymy czy ktos sie do nich dostosuje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Oczywiscie Nikt nie zaprzecza, ze jak na Polaka/ke przystalo jestes wspanialym kierowca, wspaniale jezdzisz i nie masz sobie rownych.
Wiemy tez i nie dyskutujemy tego ze Norwedzy jezdzic nie umieja. Tak jest i tak bedzie! To sprawa patriotyzmu
Mimo usilnych staran nie moge jednak dopatrzec sie podstaw do wyciagniecia, z zero -jedynkowa zaciekloscia, przez Ciebie wniosku :
"Wedlug Ciebie rozumiem,iz Eco Tesla nie jest w Norwegi potrzebna ,poniewaz predkosc zabija... "
Prawdziwa to perla, z ktora nie zamierzam polemizowac Przerasta mnie to. Pozostane jednak przy wartosciach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
szymon .xx.
(.xx.)
Wiking
No ja jestem ciekaw kiedy norki obudza sie z reka w nocniku kiedy za 10lat albo wczesniej trzeba bedzie cos zrobic z akumulatorami. Pewnie beda nastepne tiry slac do Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Racja A Polacy beda te tiry przyjmowac. I w czym problem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
.xx. napisał:
No ja jestem ciekaw kiedy norki obudza sie z reka w nocniku
Koleś, norki to takie małe, futerkowe ssaki. Nie uczyli w podstawówce do której chodziłeś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
szymon .xx.
(.xx.)
Wiking
Problem z tym jak ostatnio w artykule. 7 tirow z odpadami z no. zatrzymali na granicy w pl i stwierdzono ze do utylizacji nie ma nawet takich piecow w pl. I myslisz ze gdzie to pujdzie, do lasu albo na wynajete tereny przez tzw. Słupy. To juz 2 przemyt odpadów udaremniony a ile przejechalo bokiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok