Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
Nie o pieniadze mi chodzi,10 lat w Norwegi wystarczy,ja mieszkam przy granicy z Niemcami i mam do pracy 38 kilometrow,w Norwegi moze i wiecej sie zarobi,ale odliczyc to co musze tu wydac,itd.to zostaje mi nieduzo mniej jak zarobie tam,w swoim zawodzie oczywiscie i besposrednio w firmie niemieckiej,nie jakis bemaning
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Bardzo dobrze ze korona stoi nisko ! Dochody w PRL przynosza wiecej pieniedzy ktore wydaje tutaj. Przydaloby sie jeszcze lepiej!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Norbert nn
(scopy)
Wiking
Wzrost gospodarczy prawdopodobnie wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch lat i już w tym roku będzie powyżej trendu. Warunki na rynku pracy ulegną dalszej poprawie.

Aktywność gospodarcza w Norwegii znajduje się na ścieżce rosnącej, a stopa bezrobocia utrzymuje się. Wzrost jest szeroko zakrojony. Konsumpcja prywatna rośnie, a firmy inwestują więcej, zarówno w sektorze naftowym, jak i poza nim. Pogorszenie koniunktury po gwałtownym spadku cen ropy w 2014 r. Za nami.

Polityka gospodarcza wsparła odbicie norweskiej gospodarki. Aktywne wykorzystanie polityki fiskalnej pomogło ustabilizować rozwój sytuacji gospodarczej. Lepsza konkurencyjność ułatwia przywrócenie równowagi gospodarczej i sprawia, że ​​biznes rozwija się, umożliwiając firmom wykorzystanie możliwości wynikających z poprawy warunków gospodarczych na świecie. Wynika z tego, że prawdopodobnie wzrośnie eksport.

W różnych sektorach i regionach firmy zgłaszają wzrost produkcji. Zgodnie z regionalną siecią Norges Bank, firmy prowadzące działalność na rynku kontynentalnym przyspieszają plany inwestycyjne. Ceny ropy są wyższe niż przewidywano ostatniej jesieni, a firmy naftowe planują zwiększyć działalność na norweskim szelfie.

Dochody gospodarstw domowych rosną, a nastroje się poprawiają i spodziewamy się wzrostu konsumpcji. Jednak wysokie zadłużenie sprawia, że ​​gospodarstwa domowe są podatne na zagrożenia. Poprawiona korekta cen mieszkań w ciągu ostatniego roku może ograniczyć wzrost kredytów i zmniejszyć ryzyko poważnej recesji w gospodarce.

Coraz więcej osób znajduje nowe miejsca pracy. Zatrudnienie rosło przez cały ubiegły rok, po powolnych zmianach w 2015 i 2016 r. Spadek uczestnictwa w rynku pracy dobiegł końca. Dalej przewiduje się, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż populacja w wieku produkcyjnym. Zarówno LFS, jak i bezrobocie rejestrowane spadały w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Bezrobocie rejestrowane znajduje się obecnie znacznie poniżej średniej z ostatnich 20 lat i było w lutym najniższe od pięciu lat. Również bezrobocie LFS spadło z wysokiego poziomu odnotowanego w lecie 2016 r. I oczekuje się dalszego spadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok