Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Nie zdążyłam...” czy nie chciałam zostać matką? - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Nie zdążyłam...” czy nie chciałam zostać matką?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
"W przyszłym tygodniu czytajcie także nasz artykuł o obrazie norweskich nastolatków, który wyłania się z nowych statystyk. Zgadnijcie: jest coraz lepiej, czy coraz gorzej? "

Zgaduje:

Jest zle, bedzie gorzej.

Polska mlodziez jest najlepsza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
wszystko co najlepsze dzieje sie u "toreb" w gdansku. Ony wiedzo lepi, bo tam se siedzo to i perpektywa z chlodnym jak okocim okiem jest zachowana.

Plodzta dali te glupoty. Chamy polepsza se mniemanie o narodzie wybranym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
napisał:
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.


Adekwatne??? Tych biznełomen w Polsce to pewni ze 40% albo i lepi jest, zalatane, bogate i nie mające czasu na dziecko, karierę trza robić, napewno to jest podstawowy powód spadającego przyrostu naturalnego....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Jeszcze rozumiem gdyby w filmiku wystapila jakas np. 60-cio latka, byloby to bardziej wiarygodne, a nie kobieta w wieku rozrodczym ?
Poza tym ile kobiet w Polsce zyje w takich warunkach i nie ma dzieci ? 1% ? 5% ? Do kogo jest adresowany ten spot ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
Joseph napisał:
napisał:
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.


Adekwatne??? Tych biznełomen w Polsce to pewni ze 40% albo i lepi jest, zalatane, bogate i nie mające czasu na dziecko, karierę trza robić, napewno to jest podstawowy powód spadającego przyrostu naturalnego....


Zbyt dosłownie wszystko to bierzesz i 0 wyobraźni.
Tak po za tym w swojej wypowiedzi nie tylko filmiki brałam pod uwagę ale ogólnie całą kampanię.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
cukulinka napisał:
Joseph napisał:
napisał:
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.


Adekwatne??? Tych biznełomen w Polsce to pewni ze 40% albo i lepi jest, zalatane, bogate i nie mające czasu na dziecko, karierę trza robić, napewno to jest podstawowy powód spadającego przyrostu naturalnego....


Zbyt dosłownie wszystko to bierzesz i 0 wyobraźni.
Tak po za tym w swojej wypowiedzi nie tylko filmiki brałam pod uwagę ale ogólnie całą kampanię.


Ja mozesz to sprecyzuj co oznacza "ogolnie cala kampania" Rozumiem, ze wiekszosc pojmuja ja fragmentarycznie przez pryzmat filmu, ale zapewne ty jestes szczegolnie wprowadzona w ogolna kampanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
Prezydent_elekt napisał:
cukulinka napisał:
Joseph napisał:
napisał:
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.


Adekwatne??? Tych biznełomen w Polsce to pewni ze 40% albo i lepi jest, zalatane, bogate i nie mające czasu na dziecko, karierę trza robić, napewno to jest podstawowy powód spadającego przyrostu naturalnego....


Zbyt dosłownie wszystko to bierzesz i 0 wyobraźni.
Tak po za tym w swojej wypowiedzi nie tylko filmiki brałam pod uwagę ale ogólnie całą kampanię.


Ja mozesz to sprecyzuj co oznacza "ogolnie cala kampania" Rozumiem, ze wiekszosc pojmuja ja fragmentarycznie przez pryzmat filmu, ale zapewne ty jestes szczegolnie wprowadzona w ogolna kampanie.

Może nie doczytałeś o korzyściach materialnych w artykule.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
cukulinka napisał:
Prezydent_elekt napisał:
cukulinka napisał:
Joseph napisał:
napisał:
W obydwu krajach kampanie są dobre i adekwatne do sytuacji i statusu danego kraju. Nie wiem czego tu się czepiać. Jaki przyniosą skutek? Sadzę że minimalny.


Adekwatne??? Tych biznełomen w Polsce to pewni ze 40% albo i lepi jest, zalatane, bogate i nie mające czasu na dziecko, karierę trza robić, napewno to jest podstawowy powód spadającego przyrostu naturalnego....


Zbyt dosłownie wszystko to bierzesz i 0 wyobraźni.
Tak po za tym w swojej wypowiedzi nie tylko filmiki brałam pod uwagę ale ogólnie całą kampanię.


Ja mozesz to sprecyzuj co oznacza "ogolnie cala kampania" Rozumiem, ze wiekszosc pojmuja ja fragmentarycznie przez pryzmat filmu, ale zapewne ty jestes szczegolnie wprowadzona w ogolna kampanie.

Może nie doczytałeś o korzyściach materialnych w artykule.


"Na oficjalnej stronie fundacji można przeczytać, że kampania miała na celu przedstawienie macierzyństwa jako szczególnej wartości, z której wiele współczesnych kobiet rezygnuje na rzecz robienia kariery, dbania o warunki materialne czy wybrania innego, wygodniejszego sposobu życia. Spot zwraca również uwagę na odkładania decyzji o dziecku „na potem”, przegapiając często najlepszy moment na założenie rodziny. Wiele kobiet poczuło się jednak dotkniętych sposobem, w jaki została pokazana bezdzietna bohaterka tego krótkiego filmu. Przeciwnicy spotu twierdzą, że kampania jest kompletnie oderwana od rzeczywistości oraz że Polka, która nie decyduje się na urodzenie dziecka często nadal jest postrzegana jako ktoś, kto nie wypełnił w swoim życiu bardzo ważnej społecznej roli. Nawet jeśli decyzja o pozostaniu bezdzietnym jest czyimś świadomym wyborem, często szuka się powodów gdzie indziej. Zwolennicy przekonują jednak, że spot ukazuje realny problem kobiet, które nieustannie gonią za swoją samorealizacją i zbyt późno przypominają sobie o ważnej i naturalnej części życia jaką jest macierzyństwo."



No i to jest pieprzenie głupot o zjawisku które nie jest główną przyczyną niskiego przyrostu naturalnego. Ludzie nie decydują się na potomstwo głownie z powodu niepewnego jutra, śmieciowe umowy, czy tez po prostu z głodowych dochodów z których ni jak nie utrzymają większej rodziny, a nie urwa nie zrobie sobie dziecka bo do tokio nie pojadę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok