Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Narażeni na dodatkowe koszty przesyłki - Norwegia

Czytali temat:
Łukasz Bernaś cyc cyc Adam Cimoch (2021 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Narażeni na dodatkowe koszty przesyłki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mocarny Knur
(ulven82)
Wiking
Dlatego nie należy zamawiać towarów ze sklepów, które wysyłają innym przewoźnikiem, niż pocztą. W przypadku poczty w najgorszym razie zapłacimy vat + ok 130 koron opłaty dla poczty. Firmy takie, jak UPS czy DHL skasują zwykle po 500 nok. Bo mają jakiś tajemny cennik z utleggprovisjon, gdzie za obliczenie vatu jest ok 200 nok, za obliczenie cła podobnie, za sprawdzenie paczki, za każdą linię SKU w fakturze...w sytuacji, gdy zamówiliśmy np 10 śrubek, opłata w takich firmach może sięgnąć 800 - 1000 nok za oclenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna R.
(Liva)
Wiking
Moja rada jest taka, żeby dokładnie sprawdzić w regulaminie sklepu internetowego jak wygląda sytuacja z wysyłaniem paczki do Norwegii. Oczywiście wiele sklepów nie ma żadnej wzmianki w regulaminie, wiec najlepiej napisać maila i sie upewnić. Ja w zeszłym roku zamówiłam produkt ze sklepu z UK. łaczna jego watrość wynosiła jakieś 220 NOK. Nie dość że czekałam długo to jeszcze moja paczka leżała sobie na poczcie a ja dostałam pisemko, że mam zapłacić około 100 NOK vat-u i jeszcze 200 NOK opłaty za to że na granicy paczka została sprawdzona...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
231 Postów
Łukasz Bernaś
(Rzymski82)
Stały Bywalec
Poczta norweska to jest ewenement na skalę światową. Żeby za list polecony płacić min 155 NOK to na pewno jest rekordem świata nie do pobicia przez następne 349 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Rzymski82 napisał:
Poczta norweska to jest ewenement na skalę światową. Żeby za list polecony płacić min 155 NOK to na pewno jest rekordem świata nie do pobicia przez następne 349 lat

155kr to paczka do 10 kg kosztuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów

(prestissimo)
Nowicjusz
Karol.Ky napisał:
Rzymski82 napisał:
Poczta norweska to jest ewenement na skalę światową. Żeby za list polecony płacić min 155 NOK to na pewno jest rekordem świata nie do pobicia przez następne 349 lat

155kr to paczka do 10 kg kosztuje.


Chlop ma racje - do polski 155 za maly.

www.posten.no/produkter-og-tjenester/bre...er/rekommandert-brev
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Mam znajomych którzy mają sklep internetowy.

System jest troszkę skomplikowany, multum papierów z izb celnych do przemielenia, ale w wielkim skrócie jest tak:

Zapakowane paczki gotowe do wysyłki pakuje się na samochód, to wszystko jedzie z Norwegii do Polski, a z Polski jest wysyłane do Norwegii... Po przeliczeniu wszystkiego koszty wysyłki są o 50% niższe niż by wysyłać z Norwegi do Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(crow)
Nowicjusz
Rzymski82 napisał:
Poczta norweska to jest ewenement na skalę światową. Żeby za list polecony płacić min 155 NOK to na pewno jest rekordem świata nie do pobicia przez następne 349 lat

Ciekawe

Placa minimalna za godz. w N to okolo 140nkr. W Polsce to ok 12 zl za godz.

List polecony za granice tutaj kosztuje 155 nkr. W Polsce kosztuje 20 zl.
Gdzie ten rekord?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
crow napisał:
Rzymski82 napisał:
Poczta norweska to jest ewenement na skalę światową. Żeby za list polecony płacić min 155 NOK to na pewno jest rekordem świata nie do pobicia przez następne 349 lat

Ciekawe

Placa minimalna za godz. w N to okolo 140nkr. W Polsce to ok 12 zl za godz.

List polecony za granice tutaj kosztuje 155 nkr. W Polsce kosztuje 20 zl.
Gdzie ten rekord?


Pozwole sobie naniesc poprawki w obliczeniach

Placa minimalna w Norwegii - ok. 164 kr/godz
Placa minimalna w Polsce - ok. 10,6zl/godz.
(stawki brutto)

Cena za list polecony za granice pozostaje ta sama, ale "rekord" jeszcze bardziej pobity
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(crow)
Nowicjusz
No moze troszke przesadzilem To tylko tak, dla podkreslenia wagi wypowiedzi Dokladnosc jednak wskazana !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok