ulven82 napisał:
Dlatego nie należy zamawiać towarów ze sklepów, które wysyłają innym przewoźnikiem, niż pocztą. W przypadku poczty w najgorszym razie zapłacimy vat + ok 130 koron opłaty dla poczty. Firmy takie, jak UPS czy DHL skasują zwykle po 500 nok. Bo mają jakiś tajemny cennik z utleggprovisjon, gdzie za obliczenie vatu jest ok 200 nok, za obliczenie cła podobnie, za sprawdzenie paczki, za każdą linię SKU w fakturze...w sytuacji, gdy zamówiliśmy np 10 śrubek, opłata w takich firmach może sięgnąć 800 - 1000 nok za oclenie.

Ostanio zamawiałem paczkę ( części samochodowe)z gebelsowa 330 kr towar, wysyłka 220kr DHL-em doliczyli mi tylko VAT 140kr o czym sklep nie raczył poinformować, ale i tak taniej niż kupując to w Norwegii.

Do 350 kr to sobie zamawiam towary z Chin, dostawa gratis, jak mam czas czekać około miesiąca. Ostanio zamówiłem ładowarkę za zawrotną kwotę 18kr i za darmo przyszła, tu zapłaciłbym ponad 200kr za wszystko. Zaoszczędzone w ten sposób piniondze mogłem zainwestować w 40% lokatę w vinmonopolet.