Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »
1 Post

(marasb)
Wiking
"Masw" odpisał ktoś?
Też bym chętnie sie dowiedział jak można potwierdzić taki pobyt.
Albo evt. jak to zrobić by być w NO, a potwierdzić pobyt w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
andrzej golec
(golsz1)
Wiking
Witam
Czekam na prawo jazdy juz ponad 6 miesiecy dzisiaj rozmawialem z babka ze SV i oni czekaja na potwierdzenie z polski i ze wyslali juz 2 ponaglenia. Ile wy czekaliscie na prawo jazdy? Mozna to przyspieszyc? I czy sa na to przepisy na ktore sie mozna powolac zeby napisac klage? pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Adrian Adrian
(Adik)
Wiking
He spoko ja rok czekałem problem był w tym że polski urząd wysyłał do oslo po polsku potwierdzenie że mam prawo jazdy i że są wazne natomiast w oslo oczekują takiego dokumentu po angielsku lub po norwesku .Gdzie jest problem nie każdy urząd z polski wysyła po angielsku ,i tak sobie rok czasu wysyłali więc zadzwoniłem do W-awy do wytwórni papierów wartościowych tak jest taka pani ona sie tym zajmuje powiedziała mi że zalezy od dobrej woli urzędu czy przetłumaczą czy nie więc jak byłem w polsce odebrałem potwierdzenie z urzędu przetłumaczyłem na norweski oczywiście tłumacz przysięgły i zaniosłem do okienka w norwegii prawo jazdy dostałem za dwa dni.Także w moim przypadku tak było
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Adik napisał:
He spoko ja rok czekałem problem był w tym że polski urząd wysyłał do oslo po polsku potwierdzenie że mam prawo jazdy i że są wazne natomiast w oslo oczekują takiego dokumentu po angielsku lub po norwesku .Gdzie jest problem nie każdy urząd z polski wysyła po angielsku ,i tak sobie rok czasu wysyłali więc zadzwoniłem do W-awy do wytwórni papierów wartościowych tak jest taka pani ona sie tym zajmuje powiedziała mi że zalezy od dobrej woli urzędu czy przetłumaczą czy nie więc jak byłem w polsce odebrałem potwierdzenie z urzędu przetłumaczyłem na norweski oczywiście tłumacz przysięgły i zaniosłem do okienka w norwegii prawo jazdy dostałem za dwa dni.Także w moim przypadku tak było
Dokladnie tak kolega ma racje. Prawie zaden urzad w PL nie pisze po angielsku. Ja ponaglalem urzad 5 razy by cos odeslal do NO ale podalem telefonicznie bezposredni adres do mojej placowki i poszlo to gladko 2 miesiace czekania - prawie rekord !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Masw napisał:
Czy sa jakies sposoby abym mogła jezdzic na moim prawo jeździe które zostało zrobione w 2016 roku? Nie moge potwierdzić ze byłam tam 185 dni ponieważ chodziłam do szkoły i poprostu latałam tam i spowrotem. Pytanie moje dotyczy czy sa jakiekolwiek sposoby? I czy ktos zna jakies takie przypadki ze sie im udało?

Jesli nie wiazesz przyszlosci z norwegia to mozesz ryzykowac bo stracisz maksymalnie te 10 000 na mandat a w PL wyrobisz sobie znowu prawko bo fizycznie go nie stracisz tylko mandat dostaniesz za poruszanie sie na wg Norwegii niewaznym blankiecie - niic po za tym.
Narazie policjanci nie sa zbyt poinformowani i wnikliwi aczkolwiek tu i tam slychac ze komus zabrano lub spawdzano kiedy przyjechal do NO
Pomijam fakt ze lamiesz prawo w PL wyrabiajac kazdy kolejny duplikat prawka. Latwo to sprawdzic ale jak to nasza biurokracja nie ma czasu - wola wziac oswiadczenie od petenta i wyjebka na wszystko co bedzie dzialo sie dalej.
Problem jest tez w tym ze jesli robilas prawko w PL fizycznie kurs i egzamin to na kazdym jego etapie zlamalas prawo i wielokrotnie podpisalas ze przebywasz 186 dni w PL. Raz w szkole jazdy, potem u instruktora ktory prawdopodobnie o tym wiedzial ze cie nie ma, kolejno w WORD przy zapisie na egzamin i w wydziale komunikacji wystepujac juz o dokument. Kazde klamstwo w tym procesie ma podstawy do cofniecia ci uprawnien przez Staroste jesli taki fakt zostanie udowodniony np przez kogos kto o tym wie i chetnie cie podpierdzieli.
Naprawde nie ma zartow z tym prawkiem robionym w PL przy pobycie tutaj ...
Nijak nie obejdziesz przepisu bo jesli jestes tu zameldoawana to jestes i tyle nikigo to nie obchodzi ile dni przebywasz faktycznie ich interesuje to co jest na papierach ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Joanna Lebiedzinska
(joanna26)
Wiking
To jak to jest jesli mieszkam w norge od 2012? Moge wymienic na norweskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Tomy Nik
(Tomy)
Nowicjusz
jesli masz tylko kat B i dluga date waznosci to nie musisz ale mozesz, inna sprawa jesli mieszkasz juz na stale od kilku lat w NO i masz kat np C, C+E itd to musisz wymienic na norweskie prawo jazdy, a jak nie wiesz o co chodzi to o kase chodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Robert Andrzej Frydrych
(Robert Frydrych)
Wiking
A ja mam troszeczkę inne pytanie mieszkam w Norwegii już 10 lat ale żonę I dzieci mam w Polsce więc bardzo często jeżdżę do Polski lecz swoje prawo jazdy na samym początku wymieniłem na norweskie bo nasze plany były inne w tej chwili wygląda na to że raczej wrócę do Polski lecz teraz bardzo potrzebne mi jest zdać dodatkową kategorię a mianowicie na motor oraz przyczepki.
Moje pytanie brzmi czy mogę teraz z norweskim prawkiem zdawać egzamin w Polsce I jak wtedy będzie wyglądać aktualizacja tegoż to prawka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agata Agata
(Agawa281)
Wiking
Witam! Postanowiłem wymienić tydzień temu moje polskie prawko na norweskie. Problem polega na tym, że zrobiłem je w polsce mieszkając juz w norwegii( a tak za bardzo nie można idowiedzialem się o tym już po fakcie złożenia podania w SV). I teraz mam pytanie czy ktoś miał już z taką sytuacją do czynienia i wie jak podchodzi do tego Staten Vegesen ?
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(osa114)
Wiking
Przyjechałam do Norwegii w lipcu 2015 i chodziłam na kurs przez rok, co mam potwierdzone, a potem miałam rok przerwy. Czyli cały rok szkolny 2016/17 i siedziałam w Norwegii. W styczniu 2017 dostałam zgodę na stały pobyt w Norwegii, a w wakacje 2017 zdałam teorie na prawko i zrobiłam jazdy. Okazało się ze ode do szkoły w sierpniu wiec nie zdazylam zdać prawka i zdałam je dopiero w lutym 2018. Co ja mogę zrobic? W maju 2018 prowadziłam vana russów i jak były kontrole vanów to sprawdziły normalnie prawko i dowód, zapytali tylko o numer personalny i nic się nie stało. Potem ktoś mi nagadał ze mogę tylko 3 mies jeździć a potem już nie. Czy ktoś mi podpowie co ja mogę zrobic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok