Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 Postów
R 1234
(Roberto40)
Wiking
autor tekstu nie słyszał o Konwencji Wiedeńskiej w sprawie przepisów ruchu drogowego której zarówno Polska jak i Norwegia jest stroną, zachęcam do lektury , członkostwo w EU nie ma nic do wymiany prawa jazdy, tak samo przebywanie powyżej 185 dni poza granicami Polski, wymiana prawa jazdy jest czynnością typowo urzędniczą polegającą na wymianie blankietu który jest potwierdzeniem zdobytych wcześniej uprawnień do kierowania pojazdami , nie można mylić wymiany z blankietu z pozyskaniem uprawnień do kierowania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Roberto40 napisał:
autor tekstu nie słyszał o Konwencji Wiedeńskiej w sprawie przepisów ruchu drogowego której zarówno Polska jak i Norwegia jest stroną, zachęcam do lektury
zalekturzyłem się i dostrzegam, że Polska jeszcze nie zdążyła się dostosować do Konwencji
...
Konwencja ta została sporządzona 8 listopada 1968 r. w Wiedniu. Rada Państwa PRL ratyfikowała tę konwencję 24 lutego 1988 r. Konwencja ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40) pod nazwą: "Konwencja o ruchu drogowym, sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r.". Konwencja ta, jak dotąd (1 lipca 2007), nie została przez Polskę wypowiedziana, mimo że polskie Prawo o ruchu drogowym dotąd nie wypełnia kilku ustaleń Konwencji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów

(KrissLE)
Wiking
Potrzebuję wiarygodnej informacji,mieszkam w Norwegii od 5 lat,patent jest taki że w między czasie latałem do PL i robiłem kategorie E+C,D,E+D wbili z automatu, dnia 12-02-2015 Statens Vegvesen nie uznało moich kategorii,czyli prawka w kibel,ale,B oraz C jest git ponieważ było robione przed przeprowadzką do Norwegii,pytanie brzmi,czy zaakceptują mi wyrobienie świadectwa kwalifikacji oraz ADR-y? które zamierzam zrobić w PL,wiadomo o co chodzi,w PL koszt 6.000 nok w Drammen 36.000 nok Przepisy na Vegvesen.no mówią wyraźnie że akceptują,ale nie ma wzmianki jak to wygląda kiedy już tu mieszkam a zamierzam zrobić te świadectwa w innym kraju.Pani w S.V. rozłożyła ręce mówiąc "napiszę do Ciebie maila z dokładną informacją"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
Zmien meldunek na PL i wszystko Ci uznają tylko prawko i reszta PL no i pobyt 185 dni .Meldunek norski robisz wszystko tu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów

(KrissLE)
Wiking
Problem jest w tym że pracuję tu na stałym kontrakcie od 5 lat,i kategorie były robione w czasie kiedy jestem zameldowany dlatego S.V potrzebowało oryginalnego dokumentu ze SKATT z potwierdzeniem w rejstrze od kiedy mieszkam w Nor.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomi Niemczyk
(tomi1116)
Wiking
ha mam ten sam problem zrobiłem swiadectwo kwalifikacji kat c i d w polsce majac norweskie pj i nie chca mi wpisac kwalifikacji w norwegii postanowiłem wymienic pj z powrotem na polskie nie wiem jak to sie skonczy czy moge potem posiadajac polskie pj z wpisanymi kwalifikacjami c i d wymienic spowrorem na norweskie??? hmm nie mam jeszcze stałego pobytu bardzo prosze o wiarygodna informacje od kogos kto sie na tym zna pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomi Niemczyk
(tomi1116)
Wiking
kris lee nie rozumiem najpierw uznali ci kategorie d i e a potem w lutym odwołali te decytzje ? czy miałes w tym czasie polskie czy norweskie pj ? zapraszam na pv tomi.tomala@wp.eu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów

(KrissLE)
Wiking
tomi1116 już Ci mówię,piszę,kat.C robiłem przed wyjazdem do Norwegii,ale E do C oraz D robiłem w między czasie mieszkając w Norwegii,przy wymianie prawa jazdy,Statens Vegvesen wymaga potwierdzenia meldunku razem z datą wpisu do Rejestru Ludności ze Skatt-e data meldunku oraz stały numer jest z 2010 roku,prawo jazdy,E do C i D zostało zrobione w 2013 więc od razu mi powiedzieli że tych kategorii nie uznają,Statens Vegvesen w Drammen i Kongsberg to potwierdziły,więc mus zrobienia wszystkiego w Tungbilskolen w Drammen tu gdzie mieszkam. Co do wymiany prawa jazdy kategorii B powinno się wymienić po 5 latach pobytu w Nor.ze stałym numerem,wszystko zależy na kogo trafimy przy kontroli,co do prawa jazdy zawodowego lepiej jest wymienić z automatu jeżeli pracujemy jako zawodowi kierowcy na stałych kontraktach,oczywiście każdy zrobi to według swojego uznania Pzdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomi Niemczyk
(tomi1116)
Wiking
hmm w czwartek jade do polski i chce wymienic norweski pj na polskie i teraz nie wiem czy to dobry pomysł ???? ja wszystkie kategorie uzyskałem przed przyjazdem a po wymianie nawet dołozyli mi skuter i ciagnik nie majac duzego swiadectwa kwalifikacji nie moge wozic pasazerów w autobusie wiec zrobiłem je w polsce nie wiem co robic ??? misle ze majac polskie pj z wpisana kwalifikacja bede mógł wozic pasazerów ale czy jezeli je wymienie z powrotem na norweskie uznaja mi kwalifikacje ???? czy ktos moze mnie oswiecic ?? pozdrawiam kriss
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
Pawel K.
(paco)
Początkujący
Czyli, majac norweskie, B (po wymianie) a robiac teraz inna kategorie, to bedzie ona nie wazna?
Zna ktos jakas podstawe prawna?
Dlaczego nie beda chcieli uznac nowej kategorii?
Rezydentura jak wiadomo to nie to samo co obywatelstwo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok