Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polacy chcą zostać w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
(2401 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Polacy chcą zostać w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Czy aby udanie przyjeżdzają Polacy z innych krajów to niewiem bo sporo było na poloniuszu ogłoszeń Polaków z Irlandi , Grecji i Hiszpani którzy prosili o pracę w Norwegii . Dam głowę że nic z tego nie wychodziło. Co do wyjazdów z Polski z rodziną to mam kolegę z klasy który myślać że w Norwegii zaraz pojedze i i się ustawi bo przecież ludzie jeżdzą za granicę i pracują , to pojechał i pół gminy wiedziało że wyjeżdza . Natomiast jak mnie dziś zobaczył w markecie w Polsce to się schował za rogiem i oddalił. Pewnie nie wyszło tak jak sobie uroił w łepetynce. Moim zdaniem najpopularniejszy był schemat emigracyjny taki że facet jechał głównie z adecco i w czasach jak firmy budowlane czy stoczniowe potrzebowały pracowników na dłużej , to przechodził bezpośrednio ,i dojeżdzała żona z dziećmi , żona w większości przypadków zajmowała się niepełnoetatową pracą w sprzątaniu lub gastronomi. Albo wcale nie rzadko nawet do tego jej nie chcieli. Co tu dużo mówić po 2008 przejście z agencji bezpośrednio do pracodawcy to raczej mrzonka. Bo zlecenia krótkie i rwane. Ba niemało ludków z Polski poleciało ze stałych umów w norweskich firmach. Najśmieszniejsze były formularze takiej już chyba nie istniejącej agencji exeprof , w tych formularzach trzeba się było zadeklarować w jaki jest cel wyjazdu do Norwegii. Np. ja i z 10-ciu znajomych napisało zgodnie z prawdą że chcą wyjechać na stałe z rodziną . I co i nico. Agencja miała do zaoferowania jakieś robótki na w porywach miesiąc. Jak ktoś ma dobrą robotę to ma. Kolejne partie w pogarszającej się sytuacji gospodarczej napewno polecą ze stałych umów. A nowi z rodziną to nie mam pojęcia po co się mają pchać. To takie same fantasmagorie jak kiedyś pisali że Irlandia potrzebuje setki tysięcy emigrantów a jak ludzie jechali to pracy nie było.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Hm, w Norwegii jestem niespełna rok. Póki co stwierdzam: lepszy standard życia miałem w Polsce. Jednak za wcześnie aby mówić co będzie dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Rocco ale ty masz w NO gorszy standard bo ty w NO nie mieszkasz a jedynie pracujesz i oszczedzasz na wszystkim ile sie da i jak tylko mozna. Mieszkac w NO to znaczy pracowac, miec tu dom ,dzieci i Norweskie problemy na codzien. Jak ty pracujesz w firmie z samymi polakami to ty masz polska atmosfere i Polskie zasady gry i zycia. Nie ma sie co dziwic ze ci zle bo Norwegia nie jest twoim domem a jedynie praca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
FRYDERYK CABALA
(fredicab)
Wiking
W ŻYCIU NIE ZOSTAŁ BYM W NORWEGII NA STAŁE.TUTAJ NA STAŁE MIESZKAĆ TO KOSZMAR.A PO DRUGIE TO DLACZEGO JAK NOREK CHCE MIEĆ FIRMĘ W POLSCE TO NIE UCZY SIĘ POLSKIEGO.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
fredicab napisał:
W ŻYCIU NIE ZOSTAŁ BYM W NORWEGII NA STAŁE.TUTAJ NA STAŁE MIESZKAĆ TO KOSZMAR.A PO DRUGIE TO DLACZEGO JAK NOREK CHCE MIEĆ FIRMĘ W POLSCE TO NIE UCZY SIĘ POLSKIEGO.?

Bo zatrudnia Polaka który zna norweski/angielski...

W Norwegii też dużo Polaków ma firmy nie znając norweskiego i płacą krocie poliszkunekszyn

wymogów nie ma żeby znać język...

No i czego się drzesz?!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
Rocco ale ty masz w NO gorszy standard bo ty w NO nie mieszkasz a jedynie pracujesz i oszczedzasz na wszystkim ile sie da i jak tylko mozna. Mieszkac w NO to znaczy pracowac, miec tu dom ,dzieci i Norweskie problemy na codzien. Jak ty pracujesz w firmie z samymi polakami to ty masz polska atmosfere i Polskie zasady gry i zycia. Nie ma sie co dziwic ze ci zle bo Norwegia nie jest twoim domem a jedynie praca.

no właśnie problem w tym, że jestem jedynym Polakiem w firmie. I po drugim, dzisiejszym ( pierwszy 6 grudnia), Julebord, stwierdzam: że na dłużej to z nimi się nie da. Chociażby samo ich jedzenie świąteczne - kartofle, tłuste mięso, jakaś sałatka, no w Polsce u naprawdę ubogich rodzin jest chyba lepiej.
Długo by opowiadać o innych doznaniach które mnie przeraziły.
Okej, angielski znają, pracują na luzie, miejsca w przedszkolach dostępne bez problemu ale ...no właśnie.
Przyjazd do Norwegii nie był dla mnie absolutnie podyktowany względami finansowymi. Po prostu chciałem poznać na własnej skórze jak się żyje w najbogatszym kraju świata, który we wszystkich rankingach jest naj naj naj. Na pewno wspaniałe doświadczenie na przyszłość, które, mam nadzieję, zaprocentuje po ewentualnym powrocie do Polski. Zobaczymy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Pan Fryderyk przesadza z tym koszmarem. Jest ładnie kolorowo. Koszmar to zaznałem na środku M.Północnego na Foroyar . Deszcz co dzień taki że w kilka minut jesteś przemoczony, domy malowane na czarno żeby łapać ciepło słońca (którego nigdy nie ma), i największy koszmar to tylko 4 monopolowe w całym kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kamilio napisał:
Rocco ale ty masz w NO gorszy standard bo ty w NO nie mieszkasz a jedynie pracujesz i oszczedzasz na wszystkim ile sie da i jak tylko mozna. Mieszkac w NO to znaczy pracowac, miec tu dom ,dzieci i Norweskie problemy na codzien. Jak ty pracujesz w firmie z samymi polakami to ty masz polska atmosfere i Polskie zasady gry i zycia. Nie ma sie co dziwic ze ci zle bo Norwegia nie jest twoim domem a jedynie praca.

buhaha

hehe juz to widze jak ty zyjesz pelna piersia w Norwegii z pensji kierowcy znam ta branze i wielu ludzi z tej branzy ... ty prawdopodobnie tez masz wieeelu polskich kolegow w pracy ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
a tak w ogole ciekawi mnie to pytanie redakcji, czy to tylko ciekawosc redakcji czy mamy sie bac w razie kryzysu ?

Czy nas wszystkich spakuja w irlandzki pociag i wysla do domu ? O to chodzi ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok