Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Ania Ka Justyna Michalak A A gimbus gimbciuś Christian M Iwka07193 piettro1973 Sykucki Skandynaw2903@o2.pl (10307 niezalogowanych)
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Juz wczoraj zauwazylam ten temat i przez caly czas zadaje sobie pytanie: czego mi brakuje w Norwegii ?
Ogolnie, to bardzo duzo.....
Tak sobie w myslach robilam cala liste. Stwierdzilam, ze jest tego za duzo i musze sie ograniczyc do kilku spraw. No coz, stwierdzilam, ze jednak musze przeczytac jednak ten artykul.....
I juz wiem ! niczego mi nie brakuje

( Wczoraj nie wzielam pod uwage, ze chodzi o produkty z Polski )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
lindemans-
Bo tam dobre doktory sa Jak wyjdzie duren objuczony z apteki i z pusta kieszenia, to doktora chociaz pochwali, a nie tam paracet na przeziebienie


fakt tutaj mielismy super lekarza,
moze dlatego ze iranczyk/niestety wyjechal/

a od norweskich konowalow jak najdalej,
obym ich juz nie potrzebowal.
niestety nasze tez robia sie coraz gorsze.....coz system
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
Sergiusz Hetmanski
(sergiusz)
Początkujący
oj nie kloccie sie juz. ja jako osoba postronna wypowiem sie na ten temat w skrocie, urodzilem sie w Kirgizji- byly ZSRR kraj w azji srodkowej, kiedys komunistyczny, przez pol zycia mieszkalem tam, druga polowe zycia spedzilem w Polsce. teraz jestem w Norwegii. Nie obrazcie sie, ale wy Polacy uwazacie sie za wielkich patriotów, komus brakuje czegos w Norwegii, ale w Polsce nie spotkalem sie z tym, zeby ktos dal maszt 5 metrowy albo wyzszy, wywiesil flage Polska i byl z tego dumny.....raczej by zostal wysmiany i w TV obrzucony blotem. Norwegowie potrafia z duma wieszac swoje flagi i moga uwazac sie za patriotów. Większośc polskiej mlodziezy wyjechalo za granice, tam pracuje, a jednoczesnie czesc z nich próbuje narzekac na Norwegow, anglikow, niemcow i td.......
co do Aptek- sluszne uwagi., zamiast brac przyklad z krajow skandynawskich, gdzie chorobom trzeba zapobiegac a ne je leczyc to faszeruja lekami, antybiotykami i innymi gownami, zeby sie dorobily firmy farmaceutyczne a nikt z tym nic nie robi.
POLSKA to piekny kraj, w ktorym mieszkają fajni ludzie i ten kraj ma potencjal, lecz problem polega na tym, ze kazdy udaje ze wszystko jest w porzadku, wiekszosc ucieka za granice, zamiast spojrzec prawdzie w oczy i zrobic cos, by w tym kraju zylo sie lepiej!!!!!
a wracajac do tematu, w Norwegii brakuje mi tylko moich znajomych z Polski, nic poza tym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
sergiusz napisał:

POLSKA to piekny kraj, w ktorym mieszkają fajni ludzie i ten kraj ma potencjal,

ty sobie może najpierw uważnie przeczytaj na zdjęciu, co wielokrotnie, i do tego publicznie powtarzał odtwórca Państwa Polskiego, marszałek i naczelnik
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
sergiusz napisał:
oj nie kloccie sie juz. ja jako osoba postronna wypowiem sie na ten temat w skrocie, urodzilem sie w Kirgizji- byly ZSRR kraj w azji srodkowej, kiedys komunistyczny, przez pol zycia mieszkalem tam, druga polowe zycia spedzilem w Polsce. teraz jestem w Norwegii. Nie obrazcie sie, ale wy Polacy uwazacie sie za wielkich patriotów, komus brakuje czegos w Norwegii, ale w Polsce nie spotkalem sie z tym, zeby ktos dal maszt 5 metrowy albo wyzszy, wywiesil flage Polska i byl z tego dumny.....raczej by zostal wysmiany i w TV obrzucony blotem. Norwegowie potrafia z duma wieszac swoje flagi i moga uwazac sie za patriotów. Większośc polskiej mlodziezy wyjechalo za granice, tam pracuje, a jednoczesnie czesc z nich próbuje narzekac na Norwegow, anglikow, niemcow i td.......
co do Aptek- sluszne uwagi., zamiast brac przyklad z krajow skandynawskich, gdzie chorobom trzeba zapobiegac a ne je leczyc to faszeruja lekami, antybiotykami i innymi gownami, zeby sie dorobily firmy farmaceutyczne a nikt z tym nic nie robi.
POLSKA to piekny kraj, w ktorym mieszkają fajni ludzie i ten kraj ma potencjal, lecz problem polega na tym, ze kazdy udaje ze wszystko jest w porzadku, wiekszosc ucieka za granice, zamiast spojrzec prawdzie w oczy i zrobic cos, by w tym kraju zylo sie lepiej!!!!!
a wracajac do tematu, w Norwegii brakuje mi tylko moich znajomych z Polski, nic poza tym.


zeby w pl bylo lepiej
najpierw nalezy wywiesic na masztach tych co ta flage blotem obrzucaja.
nietety to te same menty co 30 lat temu.i ich bachory ,tylko inaczej ubrane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
kryss napisał:
sergiusz napisał:
oj nie kloccie sie juz. ja jako osoba postronna wypowiem sie na ten temat w skrocie, urodzilem sie w Kirgizji- byly ZSRR kraj w azji srodkowej, kiedys komunistyczny, przez pol zycia mieszkalem tam, druga polowe zycia spedzilem w Polsce. teraz jestem w Norwegii. Nie obrazcie sie, ale wy Polacy uwazacie sie za wielkich patriotów, komus brakuje czegos w Norwegii, ale w Polsce nie spotkalem sie z tym, zeby ktos dal maszt 5 metrowy albo wyzszy, wywiesil flage Polska i byl z tego dumny.....raczej by zostal wysmiany i w TV obrzucony blotem. Norwegowie potrafia z duma wieszac swoje flagi i moga uwazac sie za patriotów. Większośc polskiej mlodziezy wyjechalo za granice, tam pracuje, a jednoczesnie czesc z nich próbuje narzekac na Norwegow, anglikow, niemcow i td.......
co do Aptek- sluszne uwagi., zamiast brac przyklad z krajow skandynawskich, gdzie chorobom trzeba zapobiegac a ne je leczyc to faszeruja lekami, antybiotykami i innymi gownami, zeby sie dorobily firmy farmaceutyczne a nikt z tym nic nie robi.
POLSKA to piekny kraj, w ktorym mieszkają fajni ludzie i ten kraj ma potencjal, lecz problem polega na tym, ze kazdy udaje ze wszystko jest w porzadku, wiekszosc ucieka za granice, zamiast spojrzec prawdzie w oczy i zrobic cos, by w tym kraju zylo sie lepiej!!!!!
a wracajac do tematu, w Norwegii brakuje mi tylko moich znajomych z Polski, nic poza tym.


zeby w pl bylo lepiej
najpierw nalezy wywiesic na masztach tych co ta flage blotem obrzucaja.
nietety to te same menty co 30 lat temu.i ich bachory ,tylko inaczej ubrane.


Az mi sie przypomnialm program PPN z Leszkiem Bublem na czele.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
Sergiusz Hetmanski
(sergiusz)
Początkujący
tak jak piszesz, ale nie potrafimy powiedziec jak jest w kraju, tylko kazdy gada ze jest wolnosc slowa, ktorej kiedys nie bylo, tyle ze za znieslawienie, zniewazenie, wyrazenie pogladow politycznych grozi kara więzienia!!!!!! zamiast to zmienic- kazdy mowi ze mamy demokracje i wolnosc slowa........ Malo ktory z was pewne wie, że polska oficjalnie zalicza się do Panstw , w ktorym panuje demokracja wadliwa.......jest w czołówce przegranych spraw przed Europejskim trrybunalem praw czloowieka w strasburgu, czylii Panstwem , ww ktorym lamane sa prawa czlowieka....a zamiast zmieniac prawo w swoim kraju, pchamy się na biialorus, ukraine, rosje.....uczac ich demokracji..... Najpierw trzeba przeczytac konstytucję, pozniej uchwalic ustawy zgodne z kostytucją, a dopiero pozniej pouczac inne kraje......
Mi jeszcze nikt nie potrafil wytlumaczyc, o co walczyli was ojcowie i dziadkowie-
gdy panowal ustroj komunistyczny, za obraze wladzy grozilo wiezienie
teraz gdy obrazisz tuska czy kogos z partii rzadzacej- rowniiez grozi wiezienie
nigdy w Polsce nie mozna bylo obrazac ustroju panujacego i nic sie nie zmienilo.
Mysle ze za czasow komunistycznych, gdy ktos obrazil ustroj demokratyczny nic mu nie grozilo, wiec teraz , ze mozemy obrazac komuchow- nie nazywajmy to wolnością slowa.........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magdalena Malec
(Magma)
Wiking
Sergiusz, to fakt - jako naród mamy potencjał. Tylko te k..rwy nas sprzedały (odnośnie postu Janka). I tak jesteśmy już pod panowaniem zachodnich sąsiadów, którzy pootwierali u nas licznie swoje fabryki. A my jak głupi się cieszymy, że Szwab przyjedzie i otworzy kolejny "obóz pracy", w którym wypłata zamknie się w widełkach 1600-3000 zł. Dla inżyniera z długoletnim doświadczeniem w skrajnych przypadkach do 10 000 zł/mc. Gdzie Predom? Łucznik? JZS Jelcz? Padło, bo ktoś chciał kasę na już i dopuścił do zalania polskiego rynku zagranicznymi markami. To, o co walczyli przodkowie, niestety zostało sprzedane. Niby Polska, ale uzależniona od Niemca. Nie zamierzam poświęcać swojego życia na ścieranie się z co raz to głupszymi ustawami. Oglądałam, słyszałam i czytałam jak mniejsze czy większe przedsiębiorstwa polskie upadały. Widziałam łzy ludzi i bezradność, którzy mając na utrzymaniu rodzinę i do tej pory dobrze wiodącą firmę, z dnia na dzień zostawali z ogromnymi długami, komornikiem na karku i wizją życia w nędzy. W naszym kraju jest źle i lepiej nie będzie. Nikt myślący o dobru państwa do władzy nie doszedł i wszystko poszło nie w tą stronę. Tymczasem PORTUGALSKA sieć sklepów Biedronka chwali się, że zacznie otwierać mniejsze sklepy, żeby były na każdym kroku, a ktoś na to wszystko zezwala, bo będzie kasa... I upadłość dla właścicieli sklepików spożywczych.

WRACAJĄC do artykułu...

Nic mi nie brakuje. NIEKTÓRE jedzenie w Polsce jest smaczniejsze, ale dzięki smacznemu ("ciężkiemu"!) jedzeniu i celebrowaniu posiłków (urodziny, święta, imieniny) jest też więcej problemów z otyłością.

Ceny ubrań i sprzętu sportowego są porównywalne, a nawet niższe, do tego większy wybór!

Przywiozłabym tu ze sobą jedynie kilka osób. Poza tym Norwegia jest krajem, w którym żyje się spokojnie i bezstresowo (przynajmniej w moim regionie).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kryss napisał:

zeby w pl bylo lepiej
najpierw nalezy wywiesic na masztach tych co ta flage blotem obrzucaja.
nietety to te same menty co 30 lat temu.i ich bachory ,tylko inaczej ubrane.

wy naprawdę nie rozumiecie, że polscy ludzie to są największe kurwy na świecie, że to podły, nikczemny naród
prawdziwa historia z wczoraj
pracowałem w grupie z Litwinem, u którego w firmie chwilowo nie mają roboty, to sobie szefowie załatwili, żeby przesłać ludzi do nas
i wczoraj ten Litwin mi mówi
widzę, że z ciebie to porządny człowiek, bo u mnie w firmie też dużo Polaków robi,
chwila przerwy, ale to sama swołocz
dzisiaj na koniec podszedł do mnie, podał rękę, podziękował i świąt życzył
czy na te wasze ślepia nie widać, że te polskie ludzie to jak świnie co to mało się nawzajem nie zatratują przy korycie?
i tylko jeden na drugiego zwala i pod nim dołki kopie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Magma napisał:
Sergiusz, to fakt - jako naród mamy potencjał. Tylko te k..rwy nas sprzedały (odnośnie postu Janka). I tak jesteśmy już pod panowaniem zachodnich sąsiadów, którzy pootwierali u nas licznie swoje fabryki. A my jak głupi się cieszymy, że Szwab przyjedzie i otworzy kolejny "obóz pracy", w którym wypłata zamknie się w widełkach 1600-3000 zł. Dla inżyniera z długoletnim doświadczeniem w skrajnych przypadkach do 10 000 zł/mc. Gdzie Predom? Łucznik? JZS Jelcz? Padło, bo ktoś chciał kasę na już i dopuścił do zalania polskiego rynku zagranicznymi markami. To, o co walczyli przodkowie, niestety zostało sprzedane. Niby Polska, ale uzależniona od Niemca. Nie zamierzam poświęcać swojego życia na ścieranie się z co raz to głupszymi ustawami. Oglądałam, słyszałam i czytałam jak mniejsze czy większe przedsiębiorstwa polskie upadały. Widziałam łzy ludzi i bezradność, którzy mając na utrzymaniu rodzinę i do tej pory dobrze wiodącą firmę, z dnia na dzień zostawali z ogromnymi długami, komornikiem na karku i wizją życia w nędzy. W naszym kraju jest źle i lepiej nie będzie. Nikt myślący o dobru państwa do władzy nie doszedł i wszystko poszło nie w tą stronę. Tymczasem PORTUGALSKA sieć sklepów Biedronka chwali się, że zacznie otwierać mniejsze sklepy, żeby były na każdym kroku, a ktoś na to wszystko zezwala, bo będzie kasa... I upadłość dla właścicieli sklepików spożywczych.

WRACAJĄC do artykułu...

Nic mi nie brakuje. NIEKTÓRE jedzenie w Polsce jest smaczniejsze, ale dzięki smacznemu ("ciężkiemu"!) jedzeniu i celebrowaniu posiłków (urodziny, święta, imieniny) jest też więcej problemów z otyłością.

Ceny ubrań i sprzętu sportowego są porównywalne, a nawet niższe, do tego większy wybór!

Przywiozłabym tu ze sobą jedynie kilka osób. Poza tym Norwegia jest krajem, w którym żyje się spokojnie i bezstresowo (przynajmniej w moim regionie).


Wszystko pięknie ...tylko kto jest w Polsce ...Polacy??? tak... Polacy ...????zgadza się ??? zgadza ..więc kto kogo walali w du...Polak ...Polaka... tak..tak .... wię CO DO KU... NĘDZY piszesz,
obcy kapitał Polska rozkradziona ...Gwałtu rety Polska Ginie!!!!!!!!!! Śpiewka Polaków od zarania dziejów... Moskal .... Niemiec... Szwed...szkoda mi się rozpisywać Jasiu na 102 wie i ma energię aby wam .... tłumaczyć, wystarczy czytać ...zapamiętać...zastosować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok