Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Marcin H elwira duda Seidel Beer (1576 niezalogowanych)
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Odpowiedz jest prosta (jak koci siusiak!)

- wszystkie sprzedajne swinie,folksdojcze i temu podobne barachlo,uzywa w domu: norweskiego belkotu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
bżydal , czy to ty znowu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
zdzira napisał:
Odpowiedz jest prosta (jak koci siusiak!)

- wszystkie sprzedajne swinie,folksdojcze i temu podobne barachlo,uzywa w domu: norweskiego belkotu!

tojest prawda,maszplusa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcel bojka
(kolo75)
Wiking
zacznijmy rozgraniczać pracowników, są tacy którzy przyjechali się dorobić rodziny są w polsce i co 6 tygodni latają do domu i takich w norwegi jest 50 procent i sa tacy którzy popracowali tu 5 lat ściągneli całe rodziny kupili domy na 30 letnie kredyty i pewnie tu umrą ale oni już wyjścia nie mają język norweski wtedy to priorytet przeważnie to dzieci za tłumaczy wtedy robią bo rodzice bez nauki norweskiego w szkole nigdy sie tego języka nie nauczą , po prostu ze słuchu w pracy to się angielskiego można uczyć . Ale która opcja lepsza to już każdy sam musi zdecydować , czy być niewolnikiem banku , opłat komunalnych i rodzine na codzień w domu mieć , czy przez 6 tygodni dzieci na skypie widzieć ale póżniej przez 2 tygodnie wiesz dlaczego w norwegi pracujesz bo jesteś panem w polsce i tyle . KAŻDY MA WOLNY WYBÓR.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
W mijej pracy trzeba znac w miare dobrze norweski i ucze sie go, dziadek pamietajac wojne mowil, ze dobrze znac jezyk wroga. Na stawkach cie nie oszukaja, bedziesz niezalezny, a myslec i postepowac po polsku nikt ci nie zabroni. Nie po to probuje czasami norweskiej kuchni na firmowych lørdagspils aby sie im przypodobac. Oni juz nie pytaja mnie czy dobrze sie tu czuje, jak leci, bo wytaczam ciezkie dzialo i mnoze przyklady, jak zle traktuja nas jako polakow. Nie mniej jednak nie chce wrocic po 10 latach jak niektorzy i jak dziecko, albo wnuk zapyta co jadaja norwedzy, drapac sie po glowie. To swiadczychyba o nich. Dlatego mysle ze z ta intergacja pod wzglede3m jezykowym, kulturowym itd, to prawda lezy po srodku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Czy w domy posługuję się polskim czy norweskim? No oczywiście, w domu rozmawiam z żoną wyłącznie po norwesku. Jadamy wyłącznie risgrot i lutefisk i ubieramy się tylko i wyłącznie w norweskie stroje narodowe. Samochodu wciąż jeszcze nie kupiłem, bo czekam aż Norwegowie zaczną produkować własną markę. A do Polski podróżuję pieszo (a przez Bałtyk wpław) jeśli nie mogę akurat kupić biletu na Norwegian. Mieszkam też w gołych ścianach, bo wyrzuciłem z domu wszystkie meble. Były z IKEI (to szwedzka firma, nie norweska) a do tego wyprodukowane w Chinach. Zamierzam też kupić norweską maskę i w niej chodzić, bo podobno mam (co za wstyd i brak poszanowania dla społeczności) typową polską twarz. LUDZIE TO JAKIEŚ POTEGOWANY IDIOTYZM!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Opplæringsloven, par. 2.8 , pracuje jako morsmåls- i tospråklig lærer i polsk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok