Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Rafał Gadomski pawel sikorski Anders B Renata Gosia boj fra oszlo Jan Polak natalia MojaNorwegia GregIX Kuba D alexanord1 jasmina2 (13930 niezalogowanych)
6 Postów
Kamila gozdz
(martusia2003)
Wiking
kazdy nastolate pokazuje rogi ikazdy ma do tego prawo tylko ze norweskie prawo jest takie ze jak mamusia i tatus zabronia to jes gdzie pedzic po pseldopomoc i juz z banki ci mi tam starzy beda zabraniac !!! a jeszcze przy okazji im dowale!!!! tylko ze niewiedza ze ta "pomoc" to zludna pomoc bo gownazeria teraz sie bawiniepokonczy szkol a pozniej norweski system im pomoze kopem w dupe bo nierobow i nieukow nikt utrzymywal niebedzie!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ewaashel)
Nowicjusz
brawo Gabriel jakbym czytała Alice Miler albo słuchała mojego szefa jak rozmawia z młodzieżą podczas terapii grupowej

moje 5letnie doświadczenie pracy z młodzieżą tzw. zbuntowaną wskazuje, że żadne dziecko nie robi takich rzeczy bez powodu..widocznie forma egzekwowania dyscypliny w porównaniu z rówieśnikami swoimi dziewczynie otworzyło oczy, że może być inaczej i że nie chce tak żyć jak dotychczas..trzeba było spróbować innych metod wychowawczych jak np. negocjowanie, które stawia dziecko jako partnera w dyskusji na równi z rodzicem i okazuje mu szacunek..

nauka szacunku poprzez szacunek ma sens i wtedy dziecko nie ucieka z domu, zasady ustalone jedynie poprzez zgodę obustronną także mają sens ale na zasadzie negocjowania, a nie na zasadzie władania dzieckiem, bo to myślący i czujący człowiek i skoro ucieka, to sygnał że rodzice przesadzili..nigdy nie trafiłam innego przypadku

co do paszportu - chłopcy powinni korzystać z życia i móc jeździć na wakacje i kolekcjonować dobre wspomnienia, skoro tych złych mają już wystarczająco wiele..nie ważne z kim, z rodzicem biologicznym czy zastępczym..jak dorosną i będzie im tam źle to uciekną, dla młodych to akurat proste..a jeśli tam, w rodzinie zastępczej mają wystarczającą ilość miłości, to może to jest najważniejesze..

męczy mnie to ciągłe pokazywanie, że dziecko jest czyjąś własnością..tu 16latka zadecydowała sama, tam walczą z wiatrakami, tam dziecko "należy" do nich..

czekam aż będę miała okazję za rok porozmawiać z tymi wszystkimi dziećmi o ich zdanie..z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć jak te dzieci widzą działania BV

a jeszcze dodam, że jakbym miała do wyboru alkohol w domu czy rodzinę zastępczą, to bym każde dziecko wysłała do takich rodzin zastępczych bez alkoholu, bo później rośnie kolejne pokolenie DDA, którzy cierpią całe swoje życie..nigdy bym nie zafundowała nikomu takiego dzieciństwa, dzięki któremu życie dorosłe będzie cierpieniem i większość osób którzy pamietają alkohol w domach rodzinnych sobie nie radzi z własną dorosłością z różnych przyczyn leżących wewnątrz, a mających fundament w rodzicach/rodzicu alkoholiku i jego postępowaniu z nimi, wklejeniu schamtów w myślenie etc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
ktos nikt
(zlodzieje w imie prawa)
Nowicjusz
ewaashel - nizej przytoczylem linki o narkotyzowaniu dzieci w BV
a tu inny przyklad
www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__O...em,865291/index.html

www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__O...ci,888261/index.html

zamiast alkocholu narkotyki i pedofilstwo?

Ja zostalem wychowany gdzie tez byl alkochol na stole, pewnie jak 90 procent polskich domuw . Nie bylem bity , wykozystywany seksualnie a z narkotykami spotkalem sie majac 16 lat.
wiec pewnie jestem niedorozwiniety?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
marta agata
(martaagata)
Nowicjusz
Wacek1 napisał:
patim napisał:
Norwegia tez ratyfikowala konwencje Haska
ale ma ja w dupie


Akurat w tej kwestii konwencja jest po stronie Norwegii, gdyz dzieci byly zameldowane w Norge



czy to nie jest tak ze kruczek prawny w tym wszystkim mozna znalesc we wspolnym zameldowaniu na jednym adresie w polsce .Jako obywatele Polski podlegamy wtedy prawwu polskiemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
ktos nikt
(zlodzieje w imie prawa)
Nowicjusz
ewaashel - nie bede bronil alkocholu ,poprostu nalezy go spozywac mieszajac z rozumem . Jest foru matek norweskich gdzie wymieniaja sie poradami jak zyc i tam wlasnie przeczytalem ze MAMA chcaca sie zabawic na miescie razem z TATA aplikuje rocznemu dziecku tabletki nasenne .
tez wyjscie bez alkocholu, poszukam moze znajde tego linka to wkleje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
zlodzieje w imie prawa napisał:
ewaashel - nizej przytoczylem linki o narkotyzowaniu dzieci w BV
a tu inny przyklad
www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__O...em,865291/index.html

www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__O...ci,888261/index.html

zamiast alkocholu narkotyki i pedofilstwo?

Ja zostalem wychowany gdzie tez byl alkochol na stole, pewnie jak 90 procent polskich domuw . Nie bylem bity , wykozystywany seksualnie a z narkotykami spotkalem sie majac 16 lat.
wiec pewnie jestem niedorozwiniety?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
ja jako zbuntowany 16latek uciekłem z domu na 5 dni z kolegami, dzieki normalnym rodzicom zszedłem na ziemie a reszta kumpli w kryminałach,moze po a moze dalej garują...

dobrze ze nie byłem wtedy w norge bo by ,mnie zabrali 15 lat temu a jakies fioletowe tumaństwo by pisało że rodzice dziecku krzywde robili... BUAHAHAHA
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zlodzieje w imie prawa napisał:


Ja zostalem wychowany gdzie tez byl alkochol na stole, pewnie jak 90 procent polskich domuw . Nie bylem bity , wykozystywany seksualnie a z narkotykami spotkalem sie majac 16 lat.
wiec pewnie jestem niedorozwiniety?

jestes przecietnym Polakiem
nie masz powodow do wstydu ani dumy
w Polszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
..jak dorosną i będzie im tam źle to uciekną, dla młodych to akurat proste.

niby gdzie uciekna
jak nawet nie znaja wlasnych rodzicow

ciebie to chyba molestowali ze masz tak skrzywiona psychike
pewnie tez bedziesz tworzyc dowody winy rodzin ktore zdecyduje zrezygnowac z waszej terapi jako bezsproduktywnego wyludzania pieniedze
i podasz ich do sadu o pozbawienie dzieci
bedę miała okazję za rok porozmawiać z tymi wszystkimi dziećmi o ich zdanie..z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć jak te dzieci widzą działanienie bedziesz nie bedziesz miala okazji bo te dzieci popelniaja samobojstwa
albo sa wrakami jako narkomani
tylko nieliczni oskarzaja Norwegie i wygrywaja miljonowe odszkodowania

a rodzina zastepcza zostaje sie po 2 tygodniowym kyrsie
jest rodzina ktorej BV zabralo wlasne dzieci ale po kursie zostali rodzina dla innych
jest pan skazany za gwalty na nieletnich
sa pijacy ,narkomani
2 pedaly 3 lesbijki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
patim napisał:

jest pan skazany za gwalty na nieletnich
sa pijacy ,narkomani
2 pedaly 3 lesbijki

ja w temacie tych 3 lesbijek
no bo 2 to tworza jedna rodzine zastepcza
a ta trzecia to tworzy rodzine zastepcza z pijakiem narkomanem czy panem gwalcicielem?
jelopie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok