Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

232 Posty
ayot adot
(123456a)
Stały Bywalec
no dobrze ty jestes madry to powiedz mi durnej babie , dlaczego meczety powstaja tak gesto a koscioly katolickie nie? Wiem tez dobrze ze wiekszosc srodkow na te instytucje pochodzi z kieszeni ichnich wiernych poza podatkami. Nadrabiamy coprawda iloscia kosciolow w Polsce. Ale w nor. jest ich bardzo malo.ja jestem katoliczka z wychowania . I tak sie poprostu zastanawiam. Jak to jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
ja sie nie znam,ale katolikow jest w norwegii raczej malo. ostatnio dopiero sie troche najechalo. poza tym zainteresowanie katolikow kosciolem jest raczej mniejsze niz muzumanow meczetami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
ansz75 napisał:
no dobrze ty jestes madry to powiedz mi durnej babie , dlaczego meczety powstaja tak gesto a koscioly katolickie nie?
ja jestem katoliczka z wychowania . Ale nigdy tego nierozumialam


Bo katolicy to są na pokaz, aby być, płaca 1% i uważają że im sie należy i gdzie te piniondze? , z kolei księża muszą godnie żyć (jak to sługa boży w kiepskim samochodzie etc. ((pomijam wyjątki)) ?)

Muslimy to nie tylko wyznanie na papierze [raz/dwa razy do roku w koście (wyjątki co niedziela) jak katolicy] ale całe ich życie wręcz i tam sie liczy najpierw wiara i jej przetrwanie a potem dopiero reszta....

taki przykład muslimy żądają swoich praw do stawiania meczetów i zachowania własnej kultury w krajach cywilizowanych, ale spróbuj być katolikiem czy postawić swój kościół w ich kraju............
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ayot adot
(123456a)
Stały Bywalec
mowicie prawde
Muslimy sa sprawne w egzekwowaniu swoich praw. mu raczej nie.
Dwie z moich kolezanek zalorzyly zwiazek kobiet somalijskich. Dostaly dofinansowanie z komuny na fizjoterapeute, basen , nauke jezykow, kolo zainteresowan , przedszkole somalijskie i wynajecie lokalu Obchodza tam Id , ramadan, ucza sie i swoje dzieci arabskiego ... A my polki, nawet ja, Tak sobie siedzimy wygodnie na kanapie i madrzymy sie na necie A jakby przyszlo zalozyc klub matki polki w norwegii to bylo by cierzko zebrac dwie sztuki Jest coprawda klub polski w sandvice ale czy kto cos wiecej o nim slyszal?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ansz75 napisał:
Jest coprawda klub polski w sandvice ale czy kto cos wiecej o nim slyszal?
JA SŁYSZAŁEM ... ba byłem tam Nawet ze Znajomymi... DWA RAZY NA ZABAWIE ... .
A przecież Jam ze Prowincyji i do Sandviki Mam prawie... 1200... Kilometrów ...
Znaczy , że jak się naprawdę chce , to wszystko można ...
NARZEKAĆ TEŻ można , ponieważ to najłatwiejsze ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
cos Ty taki zielony dzisiaj?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ayot adot
(123456a)
Stały Bywalec
ostygl
A ja mieszkalam tyle lat w bloku obok i zielonego pojecia niemnialam
Komu blisko a komu daleko?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
ansz75 napisał:
Jest coprawda klub polski w sandvice ale czy kto cos wiecej o nim slyszal?
czasami robia jakas potancowe (dancing taki... cos jak potupajka w bardziej miesjkim wydaniu)

raz na jakis czas zrobia sped polakow i grupa starych dziadkow dyskutuje o polityce i zanudza strasznie... do tego jakies walki na gorze ze ktos cos powiedzial a nie powinnien ze tamten nie mogl ale i tak nie zrobil chocby mogl... jakis belkot z wiejskiej i walka o stlki na gorze... a na dole... hmmm.. ciasta dobre pieka w miare.. bylem tam dwa razy: raz jak chcialem zobaczyc ten ich caly kurs norwesiego - ale na cala sale ludzi tylko 2 byly na moim poziomie wiec bez sensu na jakies ewentualne sprawdzenie bledow czy gramatyke... czy cos tam innego... a drugi raz bylem na dniu kobiet zeby kobiety zobaczyc i widzialem same plecy facetow hehehe... teraz tam droge robia wiec nawet nie przejezdzam obok....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
ansz75 napisał:
mowicie prawde
Muslimy sa sprawne w egzekwowaniu swoich praw. mu raczej nie.


Ta "sprawnosc" jest czyms powodowana. Ktos ma INTERES aby
ta "maszynka" dzialala.

Niestety na tym korzystaja FACECI!

Majac w swoich rekach konkretne przywileje, propaguja
na calej Ziemi swoje pomysly na zycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
MK K
(Gossss)
Wiking
W Bergen Msze Sw. sa w kazda niedziele o 15.00 i 19.30
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok