Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polacy oszczędzają na edukacji swoich dzieci - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski Karolina Zając Lukasz2023 Łukasz (570 niezalogowanych)
1 Post
Tomasz Solak
(tsolak)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Polacy oszczędzają na edukacji swoich dzieci
legalne czy szara strefa biednych nauczycieli troche leniwych w szkole a bardzo chcących pracować po pracy i nie płacić podatków
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vika)
Wiking
Jednakze poziom nauczania w szkolach polskich jest nie do porownania wysoki. Wiemy to wszyscy, ktorzy zdawalismy mature, studiowalismy i mamy dzieci chodzace do norweskich szkol. Ostatnio uslyszalam opinie oburzonej inteligentki polskiej, ktora ma norweskiego meza, ze ,,w Norwegii nie trzeba sie uczyc, aby duzo zarabiac,, ... Tak trzymac???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
WYSOKI to jedynie jest poziom wykucia wszystkiego na pamięć , zaliczenia i zapomnienia ...
A W Norge uczą praktycznego myślenia ...
Jeżeli dziecko jest tępe to nikt go nie męczy bzdurnymi korepetycjami by dzieciak przeszedł dalej ...tak jak to się robi w Polskim szkolnictwie.

CO do szkoły średniej to ogólnie również poziom Tu w Norge jest większy ... Norweski maturzysta zdaje egzamin obowiązkowy z trzech języków i niech to będzie tylko porównaniem do polskiej miernoty maturalnej....
CO ZAŚ DO ..."Viki" to kobieto piszesz bzdury totalne .
W NORGE dobrze i dużo zarabiają tylko osoby dobrze wykształcone po maturze i studiach....
Pokaż mi fizycznego który przy normalnych godzinach 7,5T/D=37,5T/ Uke. zarabia rocznie 500tys NOK..
A taki jest średni zarobek Ludzi po studiach w Norge...
No chyba ,że dla ciebie 300 tys.Nok to wielki majątek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
A tak w ogóle czy oszczędzacie w jakiś sposób dla swoich dzieci na przyszłość?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Czytając wpisy dochodzę do wniosku że są jakieś różne Norwegie. Oczywiście że ludzie są w stanie zarabiać po 500k bez specjalnego wykształcenia. Wystarczy pracować na kilka zmian. Ale nawet 33 godziny tygodniowo wystarczą. A na przyszłość mojego dziecka nie oszczędzam. Kupiłem mieszkanie i do 18-ki będzie spłacone z wynajmu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
Synek często dostaje pieniądze. Zalozylismy już dawno konto i tam wpłacamy. To nie jest tak że nie inwestujemy przez to w rozwój dziecka, na to mamy inne pieniądze. Nie jest powiedziane ze do 18 mają tam być, ale jak na razie niech się składają.

Z tego co wiem to można otworzyć konto dla dziecka od 13 roku życia - dziecko ma wtedy do niego dostęp:
polakoszczedza.pl/konto-dla-dziecka-jak-zalozyc/

Takie konta możesz porównać sobie na tej stronie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok