Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NAV jakies nowe zasady ? - Norwegia

Czytali temat:
Karolina Karolina Piotr Fraszczak Den Is (2344 niezalogowanych)
76 Postów
Dan M
(DaM86)
Początkujący
Witam

Moja zona jest od paru miesięcy na dagepenger ,była dzisiaj na spotkaniu w Nav Drammen powiedzieli jej ze musi odnowic pozwolenie na pobyt w norwegii na policji (dostała w 2011 bezterminowe) inaczej wstrzymaja wypłate świadczen... 2gim powodem jest niby brak powodu pobytu w norwegii w owym pozwoleniu ... słyszeliście o czyms takim?? bo dla mnie to brednie ...

czy na bezrobociu zmienia sie status pobytu ?? nie rozumiem tego na serio... co to sie kórw.a dzieje w tym navie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
a na jakiej podstawie dostala to bezterminowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Poproś o pisemne uzasadnienie. Jak nie będą pewni swego to odpuszcza. Powiedz dodatkowo ze byłeś pytać na policji i twierdzą ze nav nie ma prawa tak zrobić bo pozwolenie jest dobre i będziesz składał skargę do nav klageinstans.

Jak to nie przejdzie to niestety ścieżka po wyżej wymienionych instytucjach..

Co urzedas to opinia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Ile jeszcze wioskowych ludzi będzie przyjeżdżać do NO! Jeżeli nie podejmuje inicjatywy w znalezieniu pracy, tylko pobiera kasiore, to mają prawo wstrzymać świadczenia.. Szkoda czasu by ciągle tłumaczyć takie pierdoły
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Liljan Andersen
(Liljan)
Początkujący
Przepisy sa bardziej zaostrzone teraz i kazda sprawe rozpatruja indywidualnie.
Bezterminowy pobyt nie upowaznia do swiadczen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
NOREK napisał:
Ile jeszcze wioskowych ludzi będzie przyjeżdżać do NO! Jeżeli nie podejmuje inicjatywy w znalezieniu pracy, tylko pobiera kasiore, to mają prawo wstrzymać świadczenia.. Szkoda czasu by ciągle tłumaczyć takie pierdoły
Zgadza się w całej rozciągłości .
---
Niemniej , jest to nadinterpretacja
" ... §119 og utlendingsforskriften 19-25 ..."
---
Natomiast w języku zrozumiałym DLA PRZEMĄDRZAŁYCH DUPKÓW jakim jest niewątpliwie jest niejaki >DanielM<
Tutaj jest to wyjaśnione po Polskiemu ...

.www.mojanorwegia.pl/zycie_w_norwegii/zmi...o_cudzoziemcach.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Dan M
(DaM86)
Początkujący
NOREK napisał:
Ile jeszcze wioskowych ludzi będzie przyjeżdżać do NO! Jeżeli nie podejmuje inicjatywy w znalezieniu pracy, tylko pobiera kasiore, to mają prawo wstrzymać świadczenia.. Szkoda czasu by ciągle tłumaczyć takie pierdoły

No i właśnie twoj nik mówi bardzo duzo o tobie , jak to byś ty powiedział Cwaniaczku Polaczku ... Szkoda czasu na takich Trolli forumowych jeszcze w dodatku anonimowych ... ...


....................................................................................................................................................

Gabriel napisał:
NOREK napisał:
Ile jeszcze wioskowych ludzi będzie przyjeżdżać do NO! Jeżeli nie podejmuje inicjatywy w znalezieniu pracy, tylko pobiera kasiore, to mają prawo wstrzymać świadczenia.. Szkoda czasu by ciągle tłumaczyć takie pierdoły
Zgadza się w całej rozciągłości .
---
Niemniej , jest to nadinterpretacja
" ... §119 og utlendingsforskriften 19-25 ..."
---
Natomiast w języku zrozumiałym DLA PRZEMĄDRZAŁYCH DUPKÓW jakim jest niewątpliwie jest niejaki >DanielM<
Tutaj jest to wyjaśnione po Polskiemu ...

.www.mojanorwegia.pl/zycie_w_norwegii/zmi...o_cudzoziemcach.html


Ja jestem przemądrzały dupek ? Poczytaj sobie swoje własne wypowiedzi na tym forum i dokonaj samooceny Jesteś niczym Prezes PiS fanatyczny ANTAGONISTA
uzywasz kolorowej czcionki żeby szybciej dojrzeć swoje przemowy forumowe, Mam 100% pewności że podczas spotkana w ,,realu'' nie miał byś tyle do powiedzenia co na tym forum...



..........................................

Reszcie dziekuje za porady Sprawa została wyjasniona i zamknięta , błąd urzędnika ...nie pierwszy i nie ostatni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
DanielM napisał:
Mam 100% pewności że podczas spotkana w ,,realu'' nie miał byś tyle do powiedzenia co na tym forum...

ależ on tu kilka razy publicznie oświadczał, że takich jak ty bez słowa prądem traktuje
paralizatorem znaczy się
nawet jego zdjęcie tu zamieszczał
paralizatora
nie jesteś jeszcze obyty na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Dan M
(DaM86)
Początkujący
jasta102 napisał:
DanielM napisał:
Mam 100% pewności że podczas spotkana w ,,realu'' nie miał byś tyle do powiedzenia co na tym forum...

ależ on tu kilka razy publicznie oświadczał, że takich jak ty bez słowa prądem traktuje
paralizatorem znaczy się
nawet jego zdjęcie tu zamieszczał
paralizatora
nie jesteś jeszcze obyty na forum



Dopiero co zawitałem a już pomału żałuje hehe , ja mam coś wiekszego niż jego paralizator czekam na wyzwanie i jestem gotów poświęcić się dla Narodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
napisał:

Dopiero co zawitałem a już pomału żałuje hehe

to forum wbrew pozorom jest na na bardzo wysokim poziomie, i pytający w zasadzie na wszystkie jako tako poprawnie sformułowane pytania dostają odpowiedzi
bezterminowy nie oznacza, że dożywotni, a jedynie bez podanego terminu końcowego
czyli, jeśli zaniknie podstawa, na jakiej był wydany to> wypad z Norwegii
dożywotni pobyt w Norwegii się nazywa Varig oppholdsrett, czyli pobyt stały
i ten dopiero jest dożywotni, pod warunkiem, że nie wyjedziesz z Królestwa na czas dłuższy niż dwa lata
PS
czy na bezrobociu zmienia sie status pobytu ??
ależ oczywiście
jeśli pobyt bezterminowy był wydany na podstawie umowy o pracę
praca się skończyła
czyli nadszedł właśnie termin
jazda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok