Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

chce byc z partnerem ale nie chce pasożytować - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
MARINK4
(MARINK4)
Wiking
Jestem we wczesnej ciąży, miałam się przenosić do partnera od wiosny. Był plan na sprzątanie lub hotele teraz się trochę posypało. Czy jak dojadę do niego mogę liczyć na jakies wsparcie w Norwegii? czy dostanę gdzieś pracę np na pół roku ? czy to mnie wtedy upoważni do macierzyńskiego? co zrobić żeby nie wisieć na partnerze i żeby mnie nie utrzymywał ale żeby być razem- proszę o jakies rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
MARINK4 napisał:
Jestem we wczesnej ciąży, miałam się przenosić do partnera od wiosny. Był plan na sprzątanie lub hotele teraz się trochę posypało. Czy jak dojadę do niego mogę liczyć na jakies wsparcie w Norwegii? czy dostanę gdzieś pracę np na pół roku ? czy to mnie wtedy upoważni do macierzyńskiego? co zrobić żeby nie wisieć na partnerze i żeby mnie nie utrzymywał ale żeby być razem- proszę o jakies rady
Nie ma nietety innej mozliwosci jak utrzymanie przez partnera. Do Norwegii mozesz przyjechac do pracy, na laczenie rodzin lub na studia. Bedac na laczenie rodzin lub studiujac masisz sie utrzymac z wlasnych srodkow (lub srodkow partnera).
Znalesc prace bedac w ciazy jest trudno.
Tu mozesz przeczytac o wymaganich, zeby dostac platny urlop macierzynski:
familie.nav.no/om-foreldrepenger
No i jest jeszcze to:
www.nav.no/no/person/flere-tema/arbeid-o...mskap-i-folketrygden
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
MARINK4
(MARINK4)
Wiking
Dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok