Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rozłąkowe na dziecko - Norwegia

Czytali temat:
Katarzyna Perła Kasia K Krzysiek Supeł RafalKludkowski (3310 niezalogowanych)
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
Witam wszystkich.
Mam mnóstwo pytań dotyczących rozłąkowego na dziecko i inne.
1, Mój mąż mieszka i pracuje w Norwegii, ma umowę na stałe , planujemy pierwsze dziecko.
Jeżeli urodzę w Polsce to jaki dodatek na dziecko przysługuje mężowi. Szukałam ale znalazłam że od 12 do 18 m-cy 5000 nok a od 19 do 23 m-ca 3300 nok. Wszystko fajnie ale jaka kwota jest w pierwszych 12 miesiącach życia dzidziusia? A jak już skończy 2 latka to jest ta kwota 950 nok czy inna?
Wiem że to troszkę skomplikowane ale osoby które miały podobną sytuację powinny być zorientowane
2, Jest jeszcze kwestia porodu, bo słyszałam że w Norwegii warunki dla ciężarnej są o niebo lepsze niż w Polsce.
Ja nie byłam jeszcze w Norwegii, nie mam numeru personalnego i nie wiem jak by to załatwić?
Oczywiście rozumiem że muszę tam pracować, ale co jeśli pojadę do Norwegii będąc już w ciąży?
No i jeśli urodzę w Norwegii, to jakie świadczenia się należą na dziecko.
Powiem szczerze że zastanawiamy się nad wyjazdem na stałe do Norwegii. Ale jeśli tam przyjadę do męża, urodzę i będę siedzieć z dzidziusiem w domku to z jednej pensji będzie się ciężko utrzymać, stąd te wszystkie pytania o kasę
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
BasiaS napisał:
Witam wszystkich.
Mam mnóstwo pytań dotyczących rozłąkowego na dziecko i inne.
1, Mój mąż mieszka i pracuje w Norwegii, ma umowę na stałe , planujemy pierwsze dziecko.
Jeżeli urodzę w Polsce to jaki dodatek na dziecko przysługuje mężowi. Szukałam ale znalazłam że od 12 do 18 m-cy 5000 nok a od 19 do 23 m-ca 3300 nok. Wszystko fajnie ale jaka kwota jest w pierwszych 12 miesiącach życia dzidziusia? A jak już skończy 2 latka to jest ta kwota 950 nok czy inna?
Wiem że to troszkę skomplikowane ale osoby które miały podobną sytuację powinny być zorientowane
2, Jest jeszcze kwestia porodu, bo słyszałam że w Norwegii warunki dla ciężarnej są o niebo lepsze niż w Polsce.
Ja nie byłam jeszcze w Norwegii, nie mam numeru personalnego i nie wiem jak by to załatwić?
Oczywiście rozumiem że muszę tam pracować, ale co jeśli pojadę do Norwegii będąc już w ciąży?
No i jeśli urodzę w Norwegii, to jakie świadczenia się należą na dziecko.
Powiem szczerze że zastanawiamy się nad wyjazdem na stałe do Norwegii. Ale jeśli tam przyjadę do męża, urodzę i będę siedzieć z dzidziusiem w domku to z jednej pensji będzie się ciężko utrzymać, stąd te wszystkie pytania o kasę
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
najpierw zacznij myśleć głową a nie dupą, później zajdź w ciąże
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
z takimi komentarzami to na inne forum,

Ja tu pytam o poważne kwestie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
BasiaS napisał:
z takimi komentarzami to na inne forum,

Ja tu pytam o poważne kwestie
ty pytasz o kasa kasa kasa kasa...
a jakie to ma znaczenie ile dostaniesz tej kasy? jak za mało to nie ma sensu zachodzić w ciąże tylko do roboty trzeba sie gonić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Na przyklad na jakie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
AndersB napisał:
BasiaS napisał:
z takimi komentarzami to na inne forum,

Ja tu pytam o poważne kwestie
ty pytasz o kasa kasa kasa kasa...
a jakie to ma znaczenie ile dostaniesz tej kasy? jak za mało to nie ma sensu zachodzić w ciąże tylko do roboty trzeba sie gonić



Cóż pytanie jak każde inne. O wszystko można a nawet trzeba pytać.
A odnośnie pracy to wyobraź sobie że tu w Polsce pracuję!

Jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytania to się nie udzielaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Na jakie inne forum?!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Słuchaj baśka bo mnie szlak trafi Pomyśl głową, a nie dupą Ale w tej pierwszej to ci wiatr szaleje Żeby dostać tą kasę to z roboty musisz się zwolnić! Czego k... ludzie nie zrobią dla paru groszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
BasiaS napisał:
z takimi komentarzami to na inne forum,

przeciez to jest inne forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
nie bylam w norwegii ale ile mi sie nalezy??? nic ci sie nalezy...

troche tu podatkow zaplac, popracuj, daj od siebie

rzygac mi sie chce na tych wszystkich darmozjadow co im sie nalezy, a potem narzekaja jak tu zle i jak norki ich okradaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok