Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

zasiłek jednorazowy - becikowe - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
Iwona Niewiadoma
(iwona1307)
Wiking
Jakie są warunki ubiegania się o zasiłek jednorazowy ( becikowe )???
Obecnie przebywam od roku w Norwegii z mężem ,posiadam pozwolenie na pobyt, chodzę do położnej jestem pod jej stałą opieką, obecnie jestem w 6 mies ciąży....
Jakie dokumenty trzeba złożyć???
pomóżcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Agnieszka Michalska-Panek
(michalina750)
Wiking
hej z tego co znajomi mówia to trzeba złożyć wniosek w Nav, podejdź do Nav-u!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
EMilia :*
(emileczka90)
Wiking
Tak musisz wziasc wniosek z Navu wypelnic go dodac do niego zaswiadczenie od lekarza ze jestes juz ponad 24 tyg w ciazy pozwolenia na pobyt twoje i meza i taki wypelniony wniosek wysyla sie do oslo nav oni ci wydrukuja pierwsza strone z adresem i czeka sie na odpowiedz okolo 2 tyg do miesiaca .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
Ja jestem w 31 tygodniu ciazy i rowniez bede chciala z mezem starac sie o becikowe.Jestesmy tutaj prawie rok dokladnie 9 msc i mamy pobyt na stale.Maz oczywiscie jestw Norwegii dlugo dlugo dluzej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Agnieszka Sk
(aga25)
Wiking
Po 26tyg dostaniesz (lub sie upomnij) zaswiadczenie od lekarza. Z tym zaswiadczeniem i pozwoleniem na pobyt idziesz do nav i mowisz ze chcesz zlozyc dokumenty i prosisz o pomoc. Oni dadza ci formularz i pomoga go wypelnic(ja wydrukowalam z neta i okazal sie zly), zrobia ksero dokumentow i kaza czekac ok. 6tyg na pieniadze. W moim wypadku skonczylo sie tak ze dostalam list ze musze doslac jeszcze raz te papiery, bo najwidoczniej sie gdzies zapodzialy- ale to norma w nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
S... S...
(SallyS)
Wiking
Hej mam pytanie jak długo trzeba być w Norwegii żeby ubiegać się o becikowe??? słyszałam że rok ale czytałam na stronie Nav-u i nic takiego tam nie znalazłam (chyba że źle szukam ). Ja jestem 4 miesiące mąż 2 lata ... chodzę tutaj do lekarza mam pozwolenie na pobyt na zasadzie łączenia rodzin .... z góry dziękuję za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Anna Weglarska
(ana26)
Wiking
hej nie trzeba być tu rok tylko w czasie porodu trzeba mieć numer personalny i kartę ciąży od lekarza prowadzącego, pozwolenie z policji tak było w moim przypadku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
S... S...
(SallyS)
Wiking
dziękuję za informację
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
NATALIA Mr
(emma098)
Wiking
W moim przypadku bylo tak.. Jak urodzilam dziecko, w maju ubieglego roku to mijalo 7 miesiecy mojego pobytu w Norwegii. Chodzialm tutaj do lekarza itd, mialam numer personalny..wszystko gralo. Zlozylam wniosek o becikowe ok 33 tygodnia..po 2tygodniach dostalam odpowiedz zeby dostal pozwolenie na pobyt..moje i partnera. Wyslalam..i czekalam. Zadzwonilam do nav i powiedzieli, ze przyznano mi becikowe i w ciagu tygodnia mi wyplaca. Po 2 tygodniach ponownie zadzwonilam, tym razem powiedziano mi ze mam udowodnic, ze po urodzeniu dziecka bede jeszcze przynajmniej przez rok z Norwegii. Pojechalam do Nav i zapytalam jak mam to udowodnic...przeciez nikt nie da mi pracy w zaawansowanej ciazy. Wyslalam pismo, ze ojciec dziecka ma firme w Norwegii i zamierzamy tutaj mieszkac.. Po tygodniu ponownie wyslali mi pismo, ze to nie jest wystarczajace zapewnienie, ze bedziemy tutaj mieszkac. Bylam juz zrezygnowana... Do Nav udalam sie dopiero 2tygodnie po urodzeniu dziecka i jeszcze raz przedstawilam moja sytuacje urzedniczce...Po tygodniu dostalam pieniadze.
Tak wiec..jak widac, wszystko zalezy od tego kto przyjmuje wniosek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok